up
ara

İşler Güçler Dizi Replikleri

Burak

Burak

@burakinanli

Tekin. Şuan yan balkondaki adam, sevinip ya da kızıp buraya ateş edebilir. Beklenen İstanbul depremi, tüm binayı, temeliyle aynı hizaya getirebilir. Hapşırırken sıkarsın kendini, kalbin durabilir. Aslında her an, her saniye bi engeli aşa aşa ilerliyorsun. Ya birine takılırsa ayağın? Zaman bu Tekin, sürekli kaybettiğin tek şey. Bi daha şansın olmayabilir. Bi bırak kendini. Bi rahat bırak.

Tekin: Naber?
Zehra: İyi, sen?
Tekin: Siktir et beni, o demin içerde.. Zehra, o nası gülüş?
Zehra: Tekin, iyi misin?
Tekin: O sana bağlı. Bak, zurnada peşrev olmaz. Bu giriş kısmı iyi olmuyor biliyorum, konuştukça düzeltirim diye umut
ediyorum. Otursana! Oturmuşsun.. Ayakta duracaksın ki oturunca biraz zaman kazanayım. Ellerim terledi ya!
Zehra: Tekin noldu anam?
Tekin: Zehra, umrumda değil. Noldu, nasıl oldu bilmiyorum. Uzun uzun anlatmadan önce şunu belirtmek isterim ki, çok güzelsin
Tüm doğrularım sana çıkıyor. Bi şekilde kaybettim kontrolümü, sana doğru geliyorum. Ya buz dağına çarpacağım ya kara gözükecek,
artık orası kısmetim. Olur da yönümü değiştirirsem, önüm fırtına, kopacak kızılca kıyametim. Kıyametim dedim de, çok güzelsin.
Eskiden, borsa puanlarını not alıyordum defterime, şimdi sana 'çok güzelsin'i en afilli söyleyeceğim cümleleri not alıyorum. En büyük korkum da, bu cümlelerden birini Serdar Ortaç şarkısında duymak. Olur mu dedim de, çok güzelsin.
Zehra: Bi nefes alsan, bi düşünsen?
Tekin: Düşünemiyorum. Uyuyamıyorum. İyi duyamıyorum. Duyamamamın bu konuyla alakası yok ama benim orta kulakta bi sorun varmış galiba, bu taraf iyi duyuyor da, bu tarafta hiç.. Önemli değil. Önemli değil dedim de, Zehra, hakikaten önemli değil. Sanki senden başka hiç kimse hiçbir şey önemli değil. İhtiyacın yok biliyorum ama seni korumak istiyorum. Siyasetten, ön yargıdan, yanındaki arkadaşlarından, hak ettiğin değeri vermeyenlerden, geçmişindeki hatalardan, trafik canavarından. Dur dur dur karıştım ben, ne diyordum? Heh, çok güzelsin.
Zehra: Sadede gelsen artık diyorum ya?
Tekin: Ben, sadece çok güzelsin demek için..
Zehra: Sadece çok güzelsin de o zaman?
Tekin: Zayıf olmaz mı? Hatta, ayıp olmaz mı? Gülme işte gülme gülme, ağzıma sıçan o ya, gülme. Bişey oldu bişey. Zehra, hani böyle, birinin adını uzun süre hatırlamaya çalışırsın ya. Sonra aniden aklına gelir. O zaman hissettiğin gibi bişey.
Zehra: O nası bişey?
Tekin: Ya, uzun zamandır dilimin ucundasın, aklımın bi köşesindesin de nerdeydin? Bunca zamandır nereye saklanmıştın? der gibi bişey.
Anlatamıyo muyum ben?
Zehra: Sen bunları yazsan mı acaba? Yani gündelik dilde belli ki pek iyi değilsin be hacı. Sen yazsan daha iyi olur gibi.
Tekin: Nası anlatayım? Eee Zehra, ha sana bakmak, ha uzun süre gözünü kırpmadan ampule bakmak. Aynı şey.
Zehra: Ampul mü?
Tekin: Evet, ampul.
Zehra: Haa ampul şimdi.. Sen yazsana ya he? Yaz be anam hadi yaz.
Tekin: Bak, gözünü ayırmadan, uzun süre ışığın kaynağına bakarsın ya, sonra gözünü bi kapatırsın, kaynağın sureti belirmeye başlar karanlıkta. Sonra etrafa bakarsın, minik, beyaz lekeler gerçek görüntülerin üzerine biner. Bi şekilde her yerde onlardan olur ya?
Heh... Bak, her yerde sen varsın!
Zehra: Eeaağğhh
Tekin: İşte o eeaağğhh, Zehra için çok küçük ama Tekin için kocaman bi adım. Ve evet yer çekimsiz ortam bi garipmiş... Zehra, sanırım, kuvvetle ihtimal, ben senden çok hoşlanıyorum.
İşler Güçler
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum