up
ara
‹ Doctor Who

Doctor Who Dizi İncelemeleri

ne önemi var

ne önemi var

@doctor - Yozgat

Billllim Kurgu!!!!
Selaaaaaamlar&&& Naber genşlik! Bugün sizlere yaklaşık50 yıllık sanateseri niteliğindeki DW klasiğini övücem. Bir İngiliz klasiği olan Doctor senpatikliği sevdcenliği ve her bölüm yoldaşlarıyla gerçekleştirdiği egzantirik maceraları sizi çağdan çağa, galaksiden galaksiye sürükleyecek ayrıntılı bir flood isteyenler benimle iletişime;)
Doctor Who
diziye puan vermedi
0 yorum
yerdeki1bulut

yerdeki1bulut

@yerdeki1bulut

on birinci doktor
O değilde matt smith gittikten sorayı hiç sevmedim ya gittiğinde nasıl üzülmüştüm...
Doctor Who
diziye puan vermedi
0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Benim için ikiye ayrılmış bir dizidir; 4. sezon öncesi ve sonrası olarak. 9, modern seri için iyi bir başlangıç olarak yazılmış doktordu. Az durmuş ve hakkı yenmiş güzel bir karakterdi. 10 gelince 9a olan özlemimden bir türlü sevememiştim. Daha sonra 10un çok daha kaliteli yazılmış olduğunu düşündüm. Tüm doktorlar arasında zirveye yükselmişti. Rose'a olan aşkı, Martha'ya biraz sert davranmasına yol açmıştı o bakımdan biraz kızdığım da olmuştur. Ama gerçekçi olalım Martha'da sevilecek biri değil. O cırtlak sesi ile 'Dalekenium' diye bağırmıyor mu ağzına çarpasım geliyordu. Yine de güzel karakterdir Martha, gitmesini bilendi. Her ne kadar fandomun çoğunlukla "sevimsiz yoldaşı" olarak adlandırılsa da, amy'den de, clara'dan da daha iyi bir karakterdi. Donna ise 10 ile olan dostluğu ile kalbimizi kazanmış karakterdir. Cem Yılmazın dediği gibi bizim izleyicimiz çok zalimdir. Yorumlarda görüyorum donnayı sevmiyorlarmış, ev hanımına benziyormuş balık etliymiş bilmem ne. Yahu siz ne anlarsınız be. Çok bağırıp çağıran bir karakterdir, doğru. Ama o sert karakteri altında yumuşacık da bir kalbi olan biriydi. Marthaya kötü davranıp Donna ile yakın olmasını garipsiyorlar, ya doktor arkadaş istiyordu, hepsi bu. Donna'nın sonu da, modern serinin yoldaşları arasında en hüzünlüsüydü. Evrenin en önemli insanı olduğunu hatırlayamayacak ve yaşadığı maceraları hepsi yok oldu. Yine de 10. doktorun son zamanlarında tüm karakterleri doya doya izledik, 4x12 ve 4x13 o yüzden modern Doctor Whonun başına gelmiş en güzel bölümlerdir. Bir kaç ekstra bölümden sonra fedakarlığıyla ölür zaten 10. doktor. Ölmeden önce arkadaşlarını son kez görmeyi kendine ödül bilmiş. Sadece son yoldaşını görüp ölmeyi de tercih etmemiş, diğerlerine ihanet olmaz mıydı bu zaten, hepsine gitti.

10. doktorun rejenerasyonundan daha kötü bir şey varsa rejenerasyon geçirdikten sonra sevimsiz 11i görmektir. Bakın yani ben ön yargılı değilim, hatta diziyi 11 için başlamış ve 11e kadar nasıl dayanacağım diyen biriydim. 10dan sonra 11 çok yapmacık geldi. Ve 10dan sonra değişen tek şey doktor da değildi. Açılış değişti, Tardis göze batacak kadar değişti, doktor tüm amy ve rory öncesindeki yoldaşlarını hiçe saydı. Yazarlar değişti. Dizi de sevdiğim ne varsa yok oldu. Senaryolar saçmalaştı. Yok ay, bir yaratığın yumurtasıymış. Ya bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Yazık koca efsane kimlerin eline kalmış. 11 zamanında en iyi şey van gogh'tur. Sezarın hakkı sezara, görsellik, senaryo her şey takdire şayandı. Diğer bir iyi şeylerden biri, Riverdı ona da hakkı verilmemişti. Ve son olarak da iyi bir şey denebilir olaraktan, amy ve rorynin ölümü idi.

11den sonra 12 elbette ilaç gibi gelse de, başlarda doktorun girdiği salak tripler, yoldaşını yem olarak kullanmalar falan az kalsın kendinden feci soğutacaktı. Clara ise karakteri ise öyle feci bir şeydi ki amy ve roryi özletir cinstendi. Clara zamanı için en saçması ise o lanet olası yaprak hikayesiydi. Ya kahretsin hayatımda hiçbir objenin bu kadar abartıldığını bu kadar şişirildiğini ve bu kadar içinin boş olduğunu görmemiştim. 12nin döneminde gördüğümüz en kaliteli karakterlerden biri Lady Me idi. Etkileyici hikayesi bunca zamandan sonra ilaç gibi gelmişti. Umarım kendilerini daha çok görürüz. Son olarak artık yoldaşlardan tiksinmekten yoruldum. Tek dileğim yeni gelecek olanın bunlardan kötü olmaması.
Doctor Who
filme 10 verdi
1 yorum
Elerrína (@mithrandir574)
Kelimesi kelimesine tüm duygularıma ve fikirlerime tercüman
30.10.16 beğen cevap
Sena Güney

Sena Güney

@senaguney

Savaşları bitiren isim → Doctor! 6.sezon|7.bölüm
S6-B7 Ash. Nasıl anlatsam bilemiyorum. 11.doctora sonunda bir miktar ısınmamı sağlayan bölüm. Ve gerçekten efsane bir bölümdü. Bittiğinde 15 dakika ne oldu öyle ya diye dolandım ortada...
River asla sevmediğim bir hatun. Babasını da sevmezdim zaten ... Yeni doctorla sıkıntılarım da var. 10.doctorumuz, canımız kanımız Davidımız gittiğinden bu yana gözüm yaşlı. Bölümleri de sevmiyordum o zamandan beri ta ki bu bölüm gelene kadar! Ya, bu nasıl bir lord ♥
Zekasına yine dehşetler içinde baktığımız, cooluğuna ne yiyip içiyon zalımın çocuğu dediğimiz bir bölümdü. Öyle ki sırada ki bölüme geçemiyorum bu bölümü sindirmem lazım ...
Doctor Who
filme 10 verdi
0 yorum
Erica

Erica

@ericache - İstanbul

I'm The Doctor
S9-B13 Birçokları için basit ve çocukça gelecek bir dizi gibi görünse de izledikçe sizi bir "whovian" yapabilecek kapasiteye sahip bir dizidir.
Doctor Who
filme 10 verdi
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor - Bolu

S7-B0 Eğlendiren, eğlendirirken hem geçmişi öğretip hem de geleceğe dair ufkumuzu açan bir yapım. Kalitesini ve revaçta olmasını cinselliğe dayandırmayışı ayrı bir takdir edilesi.
Doctor Who
filme 10 verdi
0 yorum