up
ara

Doctor Who Paylaşımları

Eseflal

Eseflal

@eseflal

?9x10? paylaşım fotoğrafı
?9x10?
Clara: Şimdi, sen beni dinle. Şimdi yalnız olacaksın ve bunda çok kötüsün. Öfkeleneceksin, üzüleceksin ama beni dinle. Bunun seni değiştirmesine izin verme. Hayır, dinle. Bundan sonra ne olursa olsun, seni nereye gönderirse göndersin, senin neler yapabileceğini biliyorum. Savaşçı olma. Bana söz ver. Doktor ol.

Doktor: Eğer seni iyilestiremiyorsam, doktor olmanın anlamı ne?

Clara: Kendini iyileştir. Zorundasın. Bunun seni bir canavara çevirmesine izin veremezsin. Senden söz vermeni istemiyorum. Sana emrediyorum. Hatırama hakaret etmeyeceksin. İntikam olmayacak. Ben öleceğim ve başka kimse, burda ya da başka bir yerde, kimse acı çekmeyecek.

Doktor: Ya ben?

Clara: Bununla alakalı yapabileceğim bir şey olsa, yapardım. Sanırım ikimiz de cesur olmalıyız.

🎀
"Lütfen cesur olmama izin ver..."

Ölüme giderken bile herkesin iyiliğini istemek... Yalnızca yaşamı değil, ölümü bile olduğu gibi kabul etmek... Ne büyük cesaret! Çoğumuz yaşamı bile olduğu gibi kabullenemiyorken; bazı şeylerin çözümü yoktur, bazı şeyler düzeltilemez ve bazı şeylere direnmek saçmalıktır!
Doctor Who
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

?9x8? paylaşım fotoğrafı
?9x8?
Doktor: Sen zulme zulmün sebep olmasını istiyorsun. Size zulmeden insanlardan üstün değilsiniz, sadece bir avuç yeni zalimlersiniz. Bir avuç yeni zalim insan, başkalarına zulmediyor. Sonra onlar da yine size zulmedecek. Bir insan sadece affetmeye hazırsa barış içinde yaşar. Neden döngüyü bozmuyorsun?

Bonnie: Neden bozalım?

Doktor: Gerçekten istediğin nedir?

Bonnie: Savaş.

Doktor: Tabii! Bu savaş bittiğinde, vatanını insanlardan temizlediğinde nasıl olacağını sanıyorsun? Biliyor musun? Düşündün mü? Hiç aklına geldi mi? Çünkü istediğini almaya çok yakınsın. Nasıl olacak? Bana bir anlat. Evlerde mi yaşayacaksınız? İnsanların işe gitmesini istiyor musunuz? Tatil olacak mı? Müzik olacak mı? İnsanlar keman çalabilecekler mi? Kemanları kim yapacak? Aslında bilmiyorsun değil mi? Çünkü tarihte öfke nöbeti geçiren her çocuk gibi Bonnie, sen de ne istediğini bilmiyorsun. Sana bu cesur yeni dünyanla ilgili bir soru sormama izin ver. Bütün kötü adamları öldürdüğünde ve her şey mükemmel adil ve eşitken, sonunda her şey istediğin gibi olduğunda senin gibi insanlara ne yapacaksın? Sorun çıkaranlara. Görkemli devrimini, sıradakilerden nasıl koruyacaksın?

Bonnie: Kazanacağız.

Doktor: Öyle mi? Belki de kazanacaksınız! Ama kimse uzun süre kazanamaz. Çark dönüp durmaya devam eder.
...
"İlk kurşunu attığında, ne kadar haklı da hissetsen kimin öleceğine dair bir fikrin yoktur! Kimin çocuklarının bağırıp yanacağını bilemezsin! Kaç kalbin kırılacağını! Kaç hayatın parçalanacağını! Baştan beri yapmak zorunda oldukları gibi herkes kan akıttığında ne kadar kan akacağını... Oturup konuşun!"
🎀
Bu adam cidden çok konuşuyor, ama iyi bir şey yapıyor... 😋
🎀
Duymaya ve görmeye hazır olduğumuzda bilebiliriz, anlamaya ve affetmeye hazır olduğumuzda da barış içinde yaşayabiliriz... Hepimiz haklıyken en güzel sözlerdir bizi birbirimize bağlayan ve ben tersi için bir sebep göremiyorum... Arınmanın en parıltılısını yapıyorum; sevgiyle... Affediyorum, kendimi ve bizi...
Doctor Who
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

 paylaşım fotoğrafı
"Düşmanlar sorun değildir, dostlarına dikkat etmelisin."
🎀
Çünkü en iyi dostlar bilir nereden yıkılacağımızı... Hançeri batıracağı yeri en iyi dostlar bilir; sırtını düşmana değil, dostuna dönersin. Hangi kelimenin kalbinden ruhuna delip geçeceğini en iyi dostlar bilir; kalbini dostuna emanet edersin... Ve bir gün bir bakarsın emanete hıyanet en önemli meziyeti olmuş en kıymetli dostlarının... Güvensizlik tek kurtuluşun olur hayatta, tüm o hançerlerden...
Doctor Who
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
15 yorum
E.A. (@ea)
Doğru, dikkat etmek lazım bazı şark kurnazlarına. Ama çok da dramatize etmemek gerek. Güvensizliği huy edinen insan kompleksi de itici.
29.08.18 beğen 4 cevap
Film adam (@serserimsi)
Kahrolsun dostluk yaşasın yalnızlık
29.08.18 beğen 1 cevap
Eseflal

Eseflal

@eseflal

İyi Adam Savaşa Girdiğinde ? paylaşım fotoğrafı
İyi Adam Savaşa Girdiğinde ?
İyi adam savaşa girdiğinde şeytanlar kaçışır.
İyi adam savaşa girdiğinde gece çöker, güneş boğulur.
İyi adam savaşa girdiğinde,
Arkadaşlık ölecek,
Gerçek aşk, yalana dönecek,
Gece çökecek ve karanlık yükselecektir.
Doctor Who
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 yorum
shitick (@shitick)
İyi adamlar hep savaşa girer :)
01.06.18 beğen 1 cevap