up
ara

Hannibal

- Hannibal (2013)

Hannibal Konusu ve Özeti

Hannibal
Will Graham, FBI'da suçlu profilleri üzerine çalışan bir başarılı bir ajandır. Seri katillerle empati kurarak kafalarından geçirdikleri şeyleri tahmin edebilmektedir. Bir gün, kendisine bile karmaşık gelen bir suçlu profili üzerinde çalışmaya başlayınca ünlü psikiyatr Dr. Hannibal Lecter'dan yardım ister. Kısa sürede mükemmel bir ikili olurlar ancak Hannibal çok büyük bir sır saklamaktadır.
Yapım: 2013 ABD
Hannibal, NBC için Bryan Fuller tarafından geliştirilen bir Amerikan psikolojik gerilim-korku dizisidir. Dizi, Thomas Harris'in romanı Red Dragon'da görünen karakterlere ve unsurlara dayanır. Dr Hannibal Lecter, FBI özel dedektif Will Graham'ın şimdiye kadar ki en kurnaz düşmanı olmaya aday bir psikiyatrdır. Ve dizi bu ikili arasında gelişen ilişki üzerinde durur.

FBI özel dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Ama peşinde olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ve ülkenin önde gelen psikiyatrlarından biri olan Dr. Hannibal Lecter’dan yardım ister.
Hannibal dizisi listesinde yer almaktadır.
Çiğdem Şentürk

Çiğdem Şentürk

@cigdemsenturk

Başlangıçta oldukça klostrofobik olduğunu düşünüp izlemekte bayağı zorlanmıştım. Keza kullanılan filtreler, yapılan renklendirmeler hep karanlık ve loş ortamlar yaratıyordu. Fakat bir süre sonra kan'ın nasıl estetize edildiğini görmek ilginç bir deneyimdi.

Hannibal ve Will psikiyatr oldukları için konuşmaların içinde bolca felsefe ve psikolojik çözümleme görmek doğal. Lacan'dan yapılan alıntılarla bile karşılaşıyoruz.

Sıradan bir izleyici olarak Hannibal'a çok küfrettiysem ve bu diziyi izlemek konusunda neden direttiğim konusunda kendimle tartıştıysam da 3. sezonun sonundaki final sahnesini gördüğümde "sırf bu sahne için bile izlenilebilir" dedim.

Zeka ve oyunun en iyi örneklerinden biri kurgulanmış. Keyifli seyirler...
Hannibal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Bitmesi kötü oldu....
En sevdiğim yabancı dizilerden biridir Hannibal benim için.Çekimleri, sanatsal bakış açıları bu filmi çok ayrı kılıyor.Hugh Dancy ve Mads Mikkelsen mükemmel bir ikili olmuş bunların yerine başka bir oyuncu düşünemiyorum.Film ağır gidiyor biraz ama çok kalite kokan bir yapım.3x13 final bölümü iyi bitmiş ben nasıl bağlayacaklar diye düşünmüştür çünkü; dizinin 3. sezon ortalarında 4. sezon kesin olarak onay alamayacağı belirtilmişti.O yüzden finali iyi bağlamaları gerekiyordu bana göre mükemmel bağlamışlar.Zaten 3x13 final bölümü IMDB deki puanı 10/9,9 hakkını vermiş izleyici.1 sezon daha devam edebilirdi bitmesi kötü oldu...
Hannibal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Deli Bilge

Deli Bilge

@delibilge

Hannibal'ın Sanatı
Diziyi izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız; öncelikle kendiniz hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Şu sorularla başlayın:
Sanatı seviyor musunuz?
Sanat tarihi hakkında yeterli bilginiz var mı?
İnsan canlısının karanlık tarafına aşina mısınız?
İnsan zihninin dehlizlerine ilginiz var mı?
Psikanaliz hakkında bilginiz var mı?
Önyargılardan muaf mısınız?
Soğuk bir mizacınız var mı?
Psikolojiye meraklı mısınız?
Görsel tekniklerden hoşlanıyor musunuz?
Opera ve klasik müziği sever misiniz?

Bu sorulara yanıtınız "evet" ise hiç düşünmeden izleyin.
Yanıtınız "hayır" ise başka dizi seyredin.
Hannibal
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Arkadaş zoruyla nirvananın doruklarını yaşamak
Bundan iki sene önceydi izlemelik dizi arıyordum. Öyle arkadaşlara falan soruyorum klasik izlediğim diziler hep. Birisi "Hannibal" dedi. Dedim ki ben bunu duydum ama bilemedim o kadar ilgiçekici gelmedi. Dedi " ya saçmala bi başla devamı gelir " falan öyle başladığım 4 günde 3 sezonuda hüplettiğim muhterem dizidir. Normalde tam bu tarz konulu yapıtlara bayılırım aslında ama bunu çok geç fark ettim. İzlediğim her bölümde kendi karakterime kendi davranışlarıma bir şey kattım. Hele o sezon finalleri yok mu, müziklerle oyunculuğun dramasının buluşması.... Beni benden alan işte buydu
Hannibal
diziye puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
Zeynep çavuş

Zeynep çavuş

@zeynepcavus999

Gelmiş geçmiş en güzel diziye
S3-B13 Cumleye nasil baslasam acaba bilemiyorum cunku ovmekle anlatilamiyacak kadar mukkemmelliyette izledigim en muazzam dizilerden birisi diyebilirim sanatsal yonu agir oldugu icin cogu kisi baslarda birakiyor diziyi ama nasil bir hata yaptiklarinin farkinda degiller izlerken sadece gerilim degil ayni zamanda bir cok duyguyu vererek izleyiciye buyuk soklar yaratan bir dizi. Hannibal basit bir dizi olmadigi icin daha soylenecek cok soz var lakin piyasada o kadar gereksiz dizi varken hannibal gibi bir basyapiti final yapmalari cok yazik oldu.
Hannibal
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Will: Senin… Gitmen gerekiyordu.
Hannibal: Sensiz gidemezdik.
Hannibal: Zaman, birleşmesi için yere attığım çay fincanını tekrar birleştirdi. Abigail için ve senin dünyan için bir yer oluştu. Anlıyor musun? O yer hepimizin beraber olması için yapılmıştı. Sana sürpriz yapmak istedim. Ve sen… Sen de bana sürpriz yapmak istedin. Beni tanımana izin
verdim. Beni görmene. Sana nadir bir hediye verdim. Fakat sen bunu istemedin.
Will: İstemedim mi?
Hannibal: Beni hayatımdan mahrum bırakacaktın.
Will: Hayır… Hayır. Hayatından değil, hayır.
Hannibal: O halde özgürlüğümden; onu benden alacaktın. Beni bir hapishane hücresine hapsedecektin. Beni değiştirebileceğine inanıyor musun? Tıpkı benim seni değiştirdiğim gibi?
Will: Zaten değiştirdim.
Hannibal: Kader ve yaşananlar, bizi bu ana geri döndürdü, çay fincanının parçalandığı ana. Seni affediyorum Will. Beni affedecek misin?
Will: Yapma, yapma. Hayır. Hayır.
Hannibal. Abigail, yanıma gel.
Will: Hayır, hayır, hayır!
Hannibal: Hepsinden kurtulabilirsin. Başını arkaya yasla. Gözlerini kapa. Akıntının sessizliğine dal.
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Alana: Uyuduğum az sayıda düzensiz saniyeler boyunca tek gördüğüm, gözkapaklarımın arkasında hareketli olan o karanlık. Rüyamda karanlığın üzerime geldiğini görüyorum. Geliyor, sinsice. Burnumun içinden, kulaklarıma. Zehirlenmiş hissediyorum.
Will: Hepimiz zehirlendik.
Alana: Sen, kimsenin göremediğini gördün.
Will: Bunun için gerekentek şey, sarsıcı olmasıydı.
Alana: Hala en şiddetli noktayız.
Will: En kötü yerden geçiyoruz.
Alana: Bir tür tuzak kurdun ve Hannibal’ı o tuzağa güdüyorsun. Onun seni gütmediğinden nasıl emin
olabilirsin?
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Abigail: Tanrıya inanır mısın?

Will: İncil’dekilere kıyasla bilimkurguya daha yakın olan bir şeye inanıyorum.

Will: Tanrı hiçbirimizi kurtaramaz çünkü bu kabalık olurdu. Zarafet acı çekmekten daha önemlidir. Bu onun tasarımı.

Abigail: Tanrıdan mı bahsediyorsun Hannibal’dan mı?

Will: Hannibal, Tanrı değil. Tanrı olmanın bir zevki olmazdı. Tanrıya meydan okumak onun iyi vakit geçirme fikri.
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
kent aylağı

kent aylağı

@frost

- Davranış psikolojisi için iyilik ve kötülükten vazgeçtim.
- O zaman benim kötü olduğumu söyleyemezsin.
- Sen yıkıcısın. Aynı şey.
- Yıkıcılık aynı zamanda kötülükse, fırtınalar da kötüdür. Ateş de öyle, dolu yağışı da. Sigortacılar için bunlar doğal afettir. Tanrı'nın işidir.
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Hannibal: Seni savunmak gerekirse, seni körleştirmek için çok uğraştım. Kör olarak kalabilirsin. Bundan saklanabilirsin. Yürüyüp gidersen, seni bulmak için hiçbir plan yapmayacağım. Fakat kalırsan, seni öldürürüm. Kör ol, Alana; cesur olma.
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
10
DİZİ
En İyi Korku ve Gerilim Dizileri
Arkamıza yaslanarak izlemekte zorlandığımız, izlerken gözümüzü ekrandan alamadığımız, yüksek gerilim içeren en...
8
DİZİ
İzlerken Düşündüren Felsefi Diziler
İzlerken kafa yormayı da seven, hem izleyeyim hem kendimi geliştireyim, biraz düşüneyim diyenlerin bayılacağı dizile...
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Tilki tavaşının çığılığını duyduğunda gelir ama yardıma değil...
Hannibal
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Madeleine

Madeleine

@ahrar

Hannibal paylaşım fotoğrafı
Hannibal
- Adalet sadece kör değil, akılsız ve kalpsiz de.

Cinayet, suç, gerilim ve bazen korku içeren bir dizi. Bu tür seven kişilere tavsiye ederim. Olay örgüsü gerçekten ilgi çekici şekilde ilerliyor, korkunç olduğunu düşündüğüm bölümlerinde bir daha izleyemem sanırım vs gibi düşüncelerim olmuştu, ama bırakamadım merak ettim kitaplarını okumadığım için filmleri ile karşılaştırma yapmak hoşuma gitmişti, yatağımın altından uzanan eller olmasına rağmen ? Dizi hakkında çok açıklama yapmayacağım, Dr.Hannibal Lecter çoğu kişi tarafından bilinir. Sinema filmleri de mevcut, eminim duymuş veya izlemişsinizdir diye düşünüyorum. Ve tabii ki Anthony Hopkins kadar olmasa da, Mads Mikkelsen çok iyi bir Hannibal Lecter olmuştu! ? (Bu diziye kalpli gözler uyumlu oldu mu bilemiyorum gerçekten ?)

İzlememiş olduğunu düşündüğüm sevgili arkadaşım @denizipp , özellikle izlemeni istiyorum ? Bu atmış olduğun topu unutmayacağım, sıra elbet yeniden sana gelecek dostum! ? vee senin için How I Met Your Mother dizisine başlayacağım, 9 sezonu da bitirebilirim umarım ? (senin için başlamışkem bitirmeliyim, değil mi? ? )

@sc , ben de topu sana atıyorum. İzlemeni çok kez söylemiştim, eminim hatırlıyorsundur! (BIKTIRACAK KADAR ÇOK SÖYLEDİM, BAŞARILI OLDUM MU HATIRLAMIYORUM GERÇEKTEN! ?) ? Sanırım bir ara izliyordun, ama doğru mu hatırlıyorum bilmiyorum ? Senin de engin dizi önerilerine açığız Gonyalı arkadaşım ?

@alyosafiyodorovic , bir top sana da gelsin ? Senin de geniş dizi hazinenden öneriler alabiliriz ?

@alperckm , teşekkürler dostum! ? yavaş yavaş izlediğim 3 diziyi bitirince bir göz atacağım önerine ?

Ben çok dizi izlemiyorum, ne yapıyorsunuz sizler ya hu?! ?
Hannibal
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
32 beğeni · 9 yorum beğen ikon
EDK (@denizipp)
Ahahah. Buna etiketleyeceğini biliyordum! Kan korkusuna birebir immh.. İzleyeceğim esrarlı dostum ?
27.05.18 beğen 1 cevap
Alyoşa (@alyosafiyodorovic)
Yedi Numara mükemmel dizi bence favori karakterim Recep ?
27.05.18 beğen 1 cevap
Semih (@sc)
Başlamıştım evet, kaçıncı bölümde olduğumdan haberim yok ,araya bir kaç farklı dizi girdi devam ederim diye düşünüyorum. Davet için teşekkürler. Paylaşımlara bakıp önerilmemiş bir şey seçeyim. :)
27.05.18 beğen 1 cevap
Hannidex

Hannidex

@hannidex

Sen neden bu kadar büyüleyicisin?!
Hayatımda dinlediğim en iyi psikolojik şarkı...
Hannibal
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
15 beğeni · 8 yorum beğen ikon
Gökdeniz mert (@pote)
Güzelmiş bond filmlerinin Müziğini andırıyor
13.05.18 beğen 2 cevap
grimalkin stone (@grimalkin)
Bu şarkı tüylerimi ürpertiyor
13.05.18 beğen cevap
Feyzanur (@vareste)
Tekrar canlıya düşsün. Hannibal'ı yeni bitirdim, şarkı aklımdan çıkmıyor. :)
20.08.18 beğen cevap
9.1/10
196 oy
Sence kaç puan almalı?
0