up
ara

The 100

(2014)

The 100 Konusu ve Özeti

The 100
97 yıl önce Dünya'ya yayılan radyasyon sebebiyle yaşam imkansız hale gelmiş ve hayatta kalan insanlar gezegenin yörüngesinde bulunan bir istasyonda yaşamaya başlamışlardır. Ancak istasyonda bulunan yiyecek ve oksijen tükenmektedir. Bu sebeple suçlu gençlerden oluşan 100 kişilik bir grup, dünyadaki yaşam olanaklarını ve kaynaklarını araştırmak üzere dünyaya gönderilir.
Yapım: 2014 ABD
97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.

İngilizce Açıklama
The series is set 97 years after a devastating nuclear war wiped out almost all life on Earth. The only known survivors are the residents of twelve space stations in Earth's orbit prior to the war. The space stations banded together to form a single massive station named "The Ark", where about 2,400 people live. Resources are scarce and all crimes no matter their nature or severity are punishable by death ("floating") unless the perpetrator is under 18 years of age. After the Ark's life support systems are found to be critically failing, one hundred juvenile prisoners are declared "expendable" and sent to the surface in a last ditch attempt to determine if Earth is habitable again. The teens arrive on a beautiful planet they've only seen from space. Confronting the dangers of this rugged new world, they struggle to form a tentative community. However they discover that not all humanity was wiped out. There are people on Earth who survived the war, called "grounders" by the 100.
The 100 dizisi listesinde yer almaktadır.
@photoswithozge

@photoswithozge

@ozgecoban

Dizi mi yoksa gerçek mi?
Merhabalar,
Diziyi bu sene izledim şu an dizinin yeni bölümlerini bekliyorum. Dizi 7 sezondan oluşuyor şu anlık. 7.sezonun yeni bölümlerini izliyoruz ve bildiğim kadarıyla-internette yazdığına göre- 8.sezon olayı alınmış.
Bu dizide dikkatimi çeken önemli şeylerden ilki, gerçekten yaşanabilme ihtimali çok yüksek bir dizi. Konusu hakkında bilgiye sahip olmayanlar için kısa özet geçmek gerekirse Dünya nükleer patlamalar sonucu aşırı zarar görüyor. Bazı ülkelerin(Çin,Amerika...) birlikte oluşturduğu uzay üssünde insan neslinin devamı için uzay üssünde 100sene hayatta kalabilmeleri gerekiyor çünkü dünyamız öyle bir hasar almış ki heryerde mutasyon canlılar, zehirli bitkiler üremiş. Üsde katı kurallar var falan filan... Buralara çok girmeyeceğim. Daha sonrasında uzayda daha yaşayamayacaklarını öğrenen insanlar dünyaya geri döndüklerinde aşırı ilerlemiş teknoloji ile yeni nesil insanın kültür karmaşasını anlatıyor 3 sezon boyunca. En dikkatimi çeken yerin buralar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü benim merak ettiğim şeylerden biri eski insanların nasıl yaşadığı neler yaptığıdır. Vahşi doğayı severim çünkü doğa vahşiliğin içindedir. Doğa dediğimiz modernlikten çok uzak, kişinin kendi öz benliğinden en az saptığı güvenli bölgedir benim için. The 100 dizinde doğayı, hele ki Dünya'yı, bizim etrafımızda gördüğümüz insanların çoğu; o gelinine ne demiş, bu buna ne almış, gibi saçma sapan olayların yaşandığı bir Dünya iken, gerçek Dünya'nın bir gezegen olduğunu, insanların evrende ne kadar küçük yer kapladığını, hepimizin buranın bir emaneti olduğunu, minicik birer canlı parçası olduğumuzu çok güzel işlediğini düşünüyorum. Benim için diğer güzel bir yanı da benim göremeyeceğim günleri, bana yaşamışım hissi verebilmesi. Ben aynı zamanda insanların diğer gezegenden diğer gezegene gittiği dünyayı da yaşamak isterdim. Bu dizide bunları görmek bana daha büyük bir gözlükle bakmamı sağladı etrafımdaki olaylara. Eskiden kafama taktığım çoğu şeyin ne kadar küçük olduğunu fark ettim. Kabile savaşlarının yanında, insanlar sağlık sorunlarıyla uğraşırken benim sorunlarımın dert mi olduğunu sorup durdum kendime. Ya da en umutsuz anımda, insanlar kimsenin elinin uzanamadığı yerlere gittiler, Ay' a çıktılar deyip kendimi motive etmemi sağladı.
Hiçbir kuşkunuz olmasın. Kitabından da hayal ettiğinizden de bin kat güzel❤️
The 100
diziye puan vermedi
8 yorum
hasan kasap (@hsk1)
ne yaptınız ya hiçbir şey beni bu kadar motive etmemişti ,çok teşekkur ederim bu kadar güzel şeyler paylaşıyorsunuz sayenizde ögrenmiş oldum :))
10.05.19 beğen cevap
NurcaN (@atanur)
aslında dizi şuan 6. sezonda ve 15 mayısta 3. bölümü yayınlanacak, her ne kadar clarke ' ın mimiklerine gıcık olsam da diziyi seviyorum.
10.05.19 beğen 1 cevap
@photoswithozge (@ozgecoban)
**DÜZELTME**
Dizi 6.sezonunda, 7.değil.
Ve dizi 7.sezon onayı aldı.
10.05.19 beğen cevap
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc - Ordu

Başarılı
Konusu ve kurgusu çok başarılı olan bir dizi. 3. sezonun başlamasına çok az bir zaman kaldı ve merakla bekliyorum.

Nükleer bir patlama sonucu dünyanın neredeyse tamamı yok olmuştur. Patlamadan kurtulanlar ise dünyayı terk etmiştir. Uzayda kurdukları Ark sayesinde yaşamlarına devam eden insanlar, Ark'da çıkan bir arıza nedeniyle (97 yıl sonra) dünyaya geri dönmeye karar vermişlerdir. Dünyaya, çoğunluğu suçlu gençlerden oluşan 100 çocuk gönderirler. Çocuklar dünyaya inerler ve yaşanılabilir olduğunu anlarlar. Eğer çocuklar ölmezse, Ark vatandaşları da dünyaya geleceklerdir. Çocukların ölüp ölmeyeceğini de çocuklardaki yaşam vericileri sayesinde anlamaktadırlar. Grubumuzun asi çocuğu Bellamy grubu örgütler ve yaşam vericilerini etkisiz hale getirirler. Ark'dakiler çocukların öldüğü sanıp dünyanın hala yaşanamaz halde olduğuna karar verirler. Dünya'da ki çocukları da çeşitli tehlikeler beklemektedir. Patlama sonrası hayatta kalan dünyalılar gibi...

2. sezon çok efsane bitmişti, 3. sezon fragmanı da insanı çok heyecanlandırıyor. Herkese tavsiye edebileceğim güzel bir dizi. İzleyin bence :)
The 100
filme 8 verdi
0 yorum
Ecem

Ecem

@ecem216

The 100
S4-B0 Yaşanan nükleer felaket Dünya ' nın sonunu getirmiş, bu büyük felaketten sağ kurtulan insanlar 300 yıl boyunca Dünya 'nın yörüngesindeki bir uzay gemisinde (Ark) yaşamlarını sürdürmüştür.Tükenmeye yüz tutan kaynaklarla koloniyi ayakta tutmaya çalışan yöneticiler, nüfusu kontrol altında tutmak için en sert tedbirleri almakta , hafif suçlar için bile idam cezası uygulanmaktadır.Öyle ki çocuk suçlular 18 yaşına geldiklerinde idam edilmektedir. Ama ölümlerini bekleyen bu gençlerin artık çok önemli bir görevi vardır. Gözden çıkarılmış genç suçlulardan oluşan 100 kişilik bir ekip, geçen zaman içinde yerleşime hazır hale gelip gelmediğini test etmek için Dünya 'ya gönderilecektir.Koloninin geleceği onlarin elindedir.100 ekibi farklılıklarını, geçmiş hesaplaşmalarını bir kenara bırakıp birleşmeli ve bilinmezliklerle dolu Dünya'da hayatta kalmaya çalışmalıdır. Ama ihanetler,sırlar henüz bitmemiş ve yeni başlayan aşklar bir bir gün yüzüne çıktıkça bir arada kalmaları gittikçe zorlaşacaktır.
The 100
diziye puan vermedi
0 yorum
Film adam

Film adam

@serserimsi - Sakarya

Güzel bir konuyla başladı. Konu gereği hep genç karakterler. O da güzel. Biraz Lost havası hissettim ama olaylar çok güzel gidiyordu.
Sezonlar ilerledikçe işler sarpa sardı ve bence 3. Sezon sonrasında pek tat vermemeye başladı. Hele karakterleri soktukları kalıp öyle basitleştirilmiş hale geldi ki tüm heyecanim gitti.
Yine de başlamanızı tavsiye ederim. Sizin fikriniz farklı olabilir.
The 100
filme 8 verdi
0 yorum
✦ᴛᴇʟᴀʀɴʜɪᴏᴅ✦

✦ᴛᴇʟᴀʀɴʜɪᴏᴅ✦.

@telarnhiod - Manisa

eh
Ben The 100’e ısınamayan kesimdeyim. GENEL anlamda daha iyi bir şekilde önümüze sunulacak bir yapım olduğuna inanıyor(d)um. Fakat ben duygulara önem veren insanım ve, oynayan karakterlerden mi? Yoksa gereksiz cinsellikten mi? Bilemiyorum. Beni hiç çekmedi.
The 100
filme 6 verdi
0 yorum
Ecem

Ecem

@ecem216

"Cennet'in yukarıda uzayda bir yerde olması gerekmiyor mu?"

Annesi Clarke'in omuzlarını okşadı. "Bence cennet nerede olduğunu hayal ediyorsak oradadır. Ben hep benimkinin Dünya'da olduğunu düşünmüşümdür. Ağaçlarla kaplı bir ormanda."

Clarke annesinin elini tuttu. "O zaman benim cennetim de orada."
The 100
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
NurcaN

NurcaN

@atanur - Valletta

The 100
Kırdığınız insanlardan özür dileyin. Kendinizi özgür bırakın.
The 100
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Birini, ne yaparsa yapsın hiç vazgeçmeyecek kadar sevdin mi?
The 100
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Arzu Akydn

Arzu Akydn

@arzuakaydin - Antalya

Kötü olan yerler değildir kardeşim, insanlardır.
The 100
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan - İstanbul

The 100
Gerçek savaşçılar, savaştan nefret ederler.
The 100
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
18
DİZİ
Bağımlılık Yaratan Favori Diziler
Dizi önerisi arayanlar için bu listede en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz yerli ve yab...
6
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Dizileri
Bağımlılık yaratan en iyi bilimkurgu dizilerin yer aldığı listedir. Herkes dizi ekleyebilir fakat lütfen fantastik di...
Öykü Yazar

Öykü Yazar

@oykuyazar

The 100
1 ve 2. Sezonu beğensem de 3. sezon gerçekten kötüydü yok yere insanlar öldü savaş oldu insanlar saçma sapan bir şeye inandılar 4.sezon nispetençok daha iyiydi ve 5. Sezon 2. kadar muhteşem gidiyor mutlaka izleyin
The 100
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 yorum
Fırat (@kimlanbufirat)
4 en iyisiydi zaten ama 3 yabana atmamak lazım bence
08.07.18 beğen 1 cevap
Fırat (@kimlanbufirat)
Hayır biriktirip izliyorum ama orada zaten herkes huzuru bulmak için içiyor ayrıca içmese neyle savaşacaklar ki zaten o savaş en iyi savaştı
08.07.18 beğen cevap
Fırat (@kimlanbufirat)
Aynen ve revan’dan beklenmeyecek direnme ve zeka örneği geldi
08.07.18 beğen cevap
8.2/10
104 oy
Sence kaç puan almalı?
0