up
ara

The Flash

- The Flash (2014)

The Flash Konusu ve Özeti

The Flash
Çizgiroman düşkünlerinin yakından tanıdığı süperkahraman Flash'in hikayesini anlatan fantastik TV dizisidir. Bir laboratuvar patlamasında yıldırım çarpan ve komaya giren Barry, komadan çıktıktan sonra insanüstü güçler kazandığını fark eder. Kendisine Flash adında yeni bir kimlik yaratır ve kazandığı bu yeni güçleri suçlularla savaşmak için kullanmaya başlar.
Yapım: 2014 ABD
Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir! CW kanalında yayınlanan Arrow dizisinin spin-off'u olacak yapım; DC Comics evreninin bilinen kahramanlarından, Adalet Birliği üyesi Flash’ın gençliğini anlatacak.

İngilizce Açıklama
Barry Allen is a Central City police forensic scientist with a reasonably happy life, despite the childhood trauma of a mysterious red and yellow being killing his mother and framing his father. All that changes when a massive particle accelerator accident leads to Barry being struck by lightning in his lab. Coming out of coma nine months later, Barry and his new friends at STAR labs find that he now has the ability to move at superhuman speed. Furthermore, Barry learns that he is but one of many affected by that event, most of whom are using their powers for evil. Determined to make a difference, Barry dedicates his life to fighting such threats, as The Flash. While he gains allies he never expected, there are also secret forces determined to aid and manipulate him for their own agenda.
The Flash dizisi listesinde yer almaktadır.
Harun Bora Tunç

Harun Bora Tunç

@sadaktakipusat

DC Comics'in, Arrow'da yan karakter olarak sunduğu Barry Allen'ın, yaşadığı şehirde parçaçık hızlandırıcı çalışmaları sonucu, üzerine şimşek düşmesiyle, uzun süre komada kalması ve ardından birtakım özelliklere kavuşarak şehirdeki suçlularla mücadele etmesini anlattığı dizidir. Kurguda Barry Allen'a hızlı koşma yeteneği kazandıran olayın, şehirde The Flash gibi başka insanların olduğu konu edilir ve dizinin baş kahramanı da bunlarla savaşacaktır. Tabi ki, ilk bölümde annesini öldüren katili de özelliklerini kullanarak aramaktadır. Dizinin ilk sezonu sonra erdi, ikinci sezon ise hala devam ediyor. Barry, ilk sezonun sonunda annesinin katilini buldu ve diğer sezonda ise farklı bir evrenden gelen meta insanlarla mücadele ediyor. Ki gelenler arasında onun gibi hızlı koşabilen iki kişi daha var. Gayet güzel ve kendini izleten, bir sonraki bölümü merak ettiren bir dizi. Arada Arrow'un gelerek, Flash'a yardım ettiği bölümler de var. Tam olarak Arrow'un 4. sezonu ve The Flash'ın 2. sezonu neredeyse şu an beraber ilerliyor. Sanırım ilerleyen sezonlarda her iki karakteri sık sık yan yana göreceğiz. Bununla beraber yeni karakterler de bu yapımlara katılabilir.
The Flash
filme 8 verdi
0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc - Ordu

Çizgi roman okuyucularının da bildiği gibi kronolojik olarak Flash'lar ayrı ayrıdır. Mesela ilk Flash Jay Garrik'tir, sonra Barry Allen gelir, daha sonra de Wally West. Dizi de Barry Allen adı altında bütün Flash'lerin karışımı gibi bi şey yapmışlar. Hatta Wally West'in eşi olan ve çocuklarını doğuran Linda Park ile Barry bir ara aşk bile yaşadılar. Bu da ÇR okuyucularının hiç hoşuna gitmedi çünkü Flash'lar arasında en çok taraftarı olan Wally West. Neyse daha yazdıkça yazılır da kısa keselim :) Dizi gayet akıcı, sıkılmadan izleyebileceğiniz bir kıvamda. Bu tür dizileri sevenlerin kaçırmaması gerek bence :)
The Flash
filme 8 verdi
0 yorum
Koray

Koray

@metazed - Balıkesir

Bilim ve fantastik karması DC klasiği
Flash karakterini bilmeyen yoktur herhalde aranızda. DC’nin kaliteli evrenindeki etkileyici karakterlerden birisi olan Flash’ın hayatını konu alan bir dizi. İçerisinde aksiyon, fantastik karakterler, bilim, teklonoji, uzay-zaman ile ilgili bolca sahne mevcut. Kahramanımız hem kötülerle savaşıyor hem de bilime doyuruyor. Tabii bolca dram da mevcut. Arada Arrow, Legends Of The Tomorrow ve Supergirl ile harmanlıyorlar bu da diziye hoş bir aksiyon katıyor. Ben bir bilim sever olarak düzenli takip ediyorum diziyi. Barry Allen’ın flash olma macerasına bence siz de katılmalısınız.
The Flash
diziye puan vermedi
0 yorum
Muhammed Ali UYGUN

Muhammed Ali UYGUN

@muhammedaliuygun - Afyon

The Flash 5.sezon
1.sezondan 3.sezona kadar gördüğümüz bölüm kötüleri hızcılardan sonra 4.sezonda ilk defa farklı bir kötü çıktı karşımıza.Akıl olarak bence yenilmez bir kötü Devoe.Ta ki 5.sezonda Cicada’yı görene kadar.Dizi kaç sezon sürerse sürsün Cicada gibi yetenekli bir kötü asla gelmez diye düşünüyorum.
The Flash
diziye puan vermedi
0 yorum
zeynep

zeynep

@zeynepelif - İstanbul

Bilim Kurgu sevenlerin, özellikle kimya ile fiziğe ilgi duyanların pür dikkat izleyebilecekleri, yeri geldiği zaman Oliver Queen'in de yer aldığı Grant Guist'in Flash olarak çok iyi rol yaptığı güzel bir dizi. İzlenir mi? Bence izlenir :)
The Flash
filme 10 verdi
0 yorum
zeynep

zeynep

@zeynepelif - İstanbul

Hayran olduğumuz insanlar her zaman beklediğimiz gibi çıkmayabiliyorlar.
The Flash
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
deniz

deniz

@deryadeniz34

The Flash
Diziyi takip etmemin bi sebebi de sen güzel insan... ;)))
The Flash
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Guapo

Guapo

@ilay - Mashhad

Güçlü adamlardan yaptıklarının sonucundan kaçabilirler.
The Flash
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc - Ordu

Hayatta ölüm hariç hiçbir şey garanti değildir.
The Flash
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Göçebe

Göçebe

@gulkurusu

Sen geç kalmamaya değersin
The Flash
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
18
DİZİ
Bağımlılık Yaratan Favori Diziler
Dizi önerisi arayanlar için bu listede en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz yerli ve yab...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
8.4/10
125 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2014