up
ara

The Strain

- The Strain (2014)

The Strain Konusu ve Özeti

The Strain
Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Merkezi başı Dr. Ephraim Goodweather'ın küçük kurtların vücuda girmesi ile bulaşan, bulaştıktan sonra insan vücudunu dönüştüren ve zihni vampirimsi bir yaratığın emrine veren bir salgın ile mücadelesi konu edilmektedir.
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
1. Sezon

Başrollerinde House Of Cards, Midnight in Paris ve Salt gibi yapımlardan tanıdığımız Corey Stoll ve The Lord of The Rings üçlemesinde rol alan Sean Astin’in yer aldığı iddialı dizi The Strain, ilk bölümü ile Amerika yayınından sadece 1 gün sonra 14 Temmuz Pazartesi günü 00.15’de FX ekranlarında başlıyor. Pan’ın Labirenti’nin bol ödüllü yönetmeni Guillermo Del Toro’nun yönetip Chuck Hogan ile birlikte kaleme aldığı The Strain, eleştirmenlere göre vampir türünü yeniden yazacak.

New York City’de yaşayan “Dr. Ephraim Goodweather” ve ekibi, bir kaza sonucu tüm şehre yayılan gizemli bir virüs salgınını araştırmak için göreve çağrılır. Olaylar esas cesetlerin kaldırıldıkları morglardan kaybolmalarıyla başlar. Vampirlerin yarattığı ölümcül gerilim arttıkça, Dr. Ephraim, ekibi ve bir grup New Yorklu, insanlık kaderi için mücadele etmek zorunda kalacaktır.2. Sezon

THE STRAIN "The Master" -- Episode 13 (Airs Sunday; October 5; 10:00 pm e/p) -- Pictured: (L-R) Kevin Durand as Vasily Fet, Mia Maestro as Nora Martinez, Ruta Gedmintas as Dutch Velders, David Bradley as Abraham Setrakian, Corey Stoll as Ephraim Goodweather. CR: Michael Gibson/FX

Guillermo Del Toro – Chuck Logan ikilisinin aynı adlı kitap üçlemesinden uyarlanan The Strain 12 Temmuz’da 2. sezonuyla ekranlara dönüyor.

İkinci sezonda Dr. Ephraim Goodweather önderliğindeki New York şehri kurtulanları ve neo-vampirler arasındaki büyük savaş bizleri bekliyor diyebiliriz. Eph (Corey Stroll) ve Nora (Mia Meastro) bu büyük tehlikeyi yok etmek için biyolojik bir silah yaratma çabası gösterirken, Abraham (David Bradley) vampirleri avlamak için farklı yöntemler deneyecek. Tabii vampirler tarafı da boş durmayacak. Vampirlerin efendisinin şaşırtıcı bir dönüşüm planladığını şimdiden söylemekte fayda var.
The Strain dizisi listesinde yer almaktadır.
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc - Ordu

Dizinin ilk bölümünü izlediğim de aklıma direkt Fringe'in ilk bölümü gelmişti. Kurgu neredeyse aynı. Uçan bir uçakta meydana gelen bir olay ve olayı çözmeye çalışan polisler. Ama sonra konular apayrı yerlere gitti. Başlar da hoşuma gidiyodu ama ilerledikçe pek beğenmemeye başladım. Zaman geçirmek isteyenlerin başlayabileceği bir dizi diyebilirim ama kesinlikle kötü bir dizi değil.
The Strain
filme 6 verdi
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz - İstanbul

Birinci bölümü haricinde izlemedim konusu bana göre ilgi çekici değildi korktucaz derken fazla abartı vardı.
The Strain
filme 2 verdi
0 yorum
64
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
7.6/10
26 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2004
2009