up
ara

Silicon Valley

(2014)

Silicon Valley Konusu ve Özeti

Silicon Valley
Beş yakın arkadaşın hayatını konu alan HBO yapımı komedi dizisidir. 1980'lerin sonunda geçen dizide, asosyal bir bilgisayar programcısı olan Richard Hendrisk ve arkadaşlarının büyük teknoloji şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi'nde yaşadıkları anlatılmaktadır.
Yapım: 2014 ABD
Yönetmen:
King of the Hill isimli animasyon dizisinin yaratıcısı olarak bilinen yapımcı Mike Judge’ın imzası bulunan, HBO yapımı yeni bir teknoloji komedisine hazır mıyız? Başrollerinde Thomas Middleditch, T.J. Miller, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr, Josh Brener ve Amanda Crew gibi isimleri barındıran Silicon Valley; 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu ediniyor. Kara mizah türünde olacak dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor.
Silicon Valley dizisi listesinde yer almaktadır.
Jessamine

Jessamine

@jessamine - Antalya

İlk 3 sezon
S3-B10 Silicon Valley'i mutlaka yazılım ve bilgisayar meraklıları izlemeli. Tüm olay Silikon Vadisinde gerçekleşiyor. Senaryonun akışını tahmin edemiyorsunuz. Her an her şey olabilir! Komedi tadında ve 28 dakikalık bir dizi. İlk üç sezonunu Ağustos 2016'da izledim. Bir sonraki sezonun 17 - 24 Nisan 2017'de çıkacağı söyleniyor. Dizi Pazartesi günleri günleri yayınlanıyor. Tavsiyem, her bölüm çok eğlenceli ve birbiriyle bağlantılı bu yüzden biriktirip izlemeniz yönünde. Diğer bir tavsiyem ise, dizide geçen müzikleri, filmleri, programları not edip daha sonra irdelemeniz yönünde. Faydasını görürsünüz. Ayrıca dizi oyuncularından Gilfoyle favorim. Bakışı, duruşu, konuşma şekli, hayat felsefesi ve tabii ki espirileri çok etkileyici.

Not: Dizinin afişinde tüm oyuncuların Steven Jobs gibi poz vermeleri bile mizah kokuyor.
Not2: Dizide bolca küfür ve cinsel muhabbetler geçmekte. Bu yüzden aile ortamında izlenmesi önerilmez.
Silicon Valley
filme 10 verdi
0 yorum
Batuhan

Batuhan

@guangzhou - İstanbul

Teknoloji ve internet dünyasının içinde olan herkese tavsiye ederim, ayrıca çok komik karakterler var ve silikon vadisi gerçekten böyle bir yer ise oraya mutlaka bir gün gitmek isterim. bölüm süreleri acayip kısa o yüzde her gün bir sezonu rahat bitirebilirsiniz.
Silicon Valley
diziye puan vermedi
0 yorum
Jessamine

Jessamine

@jessamine - Antalya

Silicon Valley
Silicon Valley
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Jessamine

Jessamine

@jessamine - Antalya

Silicon Valley
Silicon Valley
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
11
DİZİ
HBO'nun Bağımlılık Yaratan En İyi Dizileri
Dizi dendi mi akıllara ilk gelen kanallardan biridir HBO. Dünyanın birçok yerinde izlenme rekorları kıran en efsane diz...
8.5/10
44 oy
Sence kaç puan almalı?
0