up
ara

Beş Kardeş

(2015)

Beş Kardeş Konusu ve Özeti

Beş Kardeş
Sait, Nazım, Turgut, Orhan ve Aziz, hiçbir yönleriyle birbirlerine benzemeyen 5 kardeştir. Dedelerinden kalan eski bir konakta birlikte yaşayan bu 5 kardeşi, birararada tutan en önemli unsur "aile" kavramıdır. Küçük bir mahallede geçen dizide, aile olmanın, kardeşliğin ve dostluğun hikayesini izleyeceksiniz.
Yapım: 2015 Türkiye
Yönetmen:
Beş parmağın beşi bir olur mu? Olmaz. Bu beş kardeşin de biri, bir diğerine en ufak bir şekilde benzemiyor. Sait, Nazım, Turgut, Orhan ve Aziz. Bu şahsına münhasır beş kişiyi ayrılmaz biçimde bağlayan tek bir şey var: "Sarsılmaz bir aile" olmaları. Beş kardeşten müteşekkil bu aile, eski bir mahallede,dededen kalma ahşap birkonakta bir arada yaşıyorlar. Kardeşlerin en büyüğü, Sait, depremde anne ve babalarını kaybettiklerinden beri ailenin babası gibi. Tüm kardeşleri, her türlü zorluğa rağmen bir arada tutmayı başarmış. Mahalledeki balıkçısından kazandıklarıyla onları yedirmiş, içirmiş, okutmuş yıllardır. Her başları sıkıştığında yanlarında bitmiş, her tökezlediklerinde elini uzatmış, her adımlarında korumuş kollamış sahip çıkmış. Duygusal gazeteci Nazım, mahallenin imamı Turgut, şarkıcılık hayalleri kuran bodyguard Orhan, at yarışı tutkunu havai Aziz. Şimdi artık koca koca adamlar olsalar da, kaç yaşına gelirlerse gelsinler, hepsi Sait'in çocuğu gibi ve hiçbiri, Sait'ten veya birbirlerinden ayrı bir yaşam sürmeyi hayal bile etmiyor. Ta ki, Sait bir gün kendi adına bir kararla çıkagelene kadar. Bu koca adamlar büyürken kendi de yaşlanmakta olan Sait, artık bir yuva kurmayı düşünmeye başlar ve kardeşlere evleneceğini açıklar.

Sait'in “yuvadan uçup gitmesi” kardeşleri altüst edecekse de, Sait, kararından emin. Mahallede annesi ve abisiyle yaşayan, Sait'e derin duygularla bağlı, temiz, sakin, dürüst bir kadın olan Canan'la evlenecek. Kardeşler, bu beklenmedik kararı kabullenmeye çalışırken -hatta çoğu düpedüz reddederken- Sait'in hayatı, durulacağı yerde gittikçe karışacak. Çünkü şimdi, yıllar evvel mahalleden ayrılan, Sait'in büyük aşkı Fahriye geri dönüyor.Şimdi bir yanında, geçmişten gelen büyük bir aşk yarası Fahriye; bir yanında, bugün ona huzurlu ve mutlu bir yuva vaadeden Canan. Sait, ne kadar kaçmaya çalışsa, sürekli bir girdaba kapılarak, bir aşk üçgeninin ortasında kalacak. Sait iki kadın arasında savrulurken, kardeşler de kendi küçük hayatları içinde hiç beklemedikleri yollara girecekler.

Nazım, basit bir Adliye haberi gibi gözüken bir boşanma davasının peşinde, başını türlü belaya sokacak. Tarık, iman dolu dünyasında kendi halinde yaşayıp giderken, hayatında ilk defa aşkla tanışacak. Orhan, şarkıcılık hayalleri kurarak bodyguardlık yaparken, tavernanın kapısından sahnesine doğru yol almaya çalışacak. Aziz, at yarışlarından ibaret dünyasından çıkıp, yavaş yavaş karanlık dünyaya teslim olacak.

Beş kardeşin bir küçük mahallede geçen hayat gailesi; içinde aile değerlerinin, kardeşliğin, aşkın, arkadaşlığın ve hayatın acı-tatlı sürprizlerinin barındığı, herkesin içinden bir hikaye.
Beş Kardeş dizisi listesinde yer almaktadır.
Burak

Burak

@burakinanli

"Hakkı abi, ben niye böyleyim ya? Niye beni kimse ciddiye almıyor? Biliyorum, herkes aptalın teki olduğumu düşünüyor ama aptal falan değilim ben abi. Beni ciddiye almıyorlar çünkü ben insanlarda merhamet uyandırıyorum. İnsanlar birine acıdıkları zaman, onu ciddiye almıyorlar. Saygı duyduklarını ciddiye alıyorlar. Korktuklarını ciddiye alıyorlar. Hatta sevdiklerini. Ama kimse, acıdığı birini ciddiye almıyor. Dilenciye para verirsin, ama nasılsın diye sormazsın onun gibi bişey. Ama hani bizim birbirimize karşı merhametli olmamız gerekiyordu abi? Kim uydurdu bunu? Kimin yalanı bu abi?"
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

(Orhan kaba etinden bıçaklanır)
- Ya oğlum sen geri zekalı mısın lan? Kavga ettiğin adama niye kıçını dönüyorsun, hiç mi kavga etmeyi öğretmedik biz sana.
- Abi kavga etmiyordum, adam arkada geldi sapladı direktman.
- Sen niye adama kıçını dönüyorsun? Madem karşında hain var, niye kıçını dönüyorsun adama?
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
yaseekinci

yaseekinci

@yaseekinci

Fahriye: Gömleğin de ne güzelmiş.
Sait: Salı pazarından almıştık birlikte
hatırladın mı?
Fahriye: Sahi mi, bu o gömlek mi? Ay Allah iyiliğini versin. Eskimedi mi bu hala?
Sait: Hatırası olan şeyler eskimiyor be Fahriye.
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Kahraman K.

Kahraman K.

@vforvendetta

Nazım: Nazım Hikmet ne diyor biliyon mu abi ?
Sait: Ne diyor ?
Nazım: İnsan diyor, öleceğini bile bile nasıl yaşar ? Ya çıldırır, ya öleceğini unutur.
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Doğa

Doğa

@dogakzc

Sen gidersen, hayat gider...
Kuşlar gider, can gider...
Bir vapurun patlar çığlığı
Zaman durur, an biter.
Beş Kardeş
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
54
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Yerli Diziler
Komedi, romantik, dram, aksiyon ve daha fazlası... En beğendiğimiz Türk dizilerini bu listede paylaşalım. ...
28
DİZİ
2015'in Öne Çıkan Yerli Dizileri
2015 yılında yayınlanmaya başlayan, Kore dizisi tutkunlarının kesinlikle kaçırmaması gereken en iyi Kore dizileri li...
6
DİZİ
Türk Dizilerini Sevenlerin Kaçırmaması Gereken En İyi Yerli Komedi Dizileri
Absürd komediden romantik komediye kadar gelmiş geçmiş en iyi yerli komedi dizileri listelenmektedir. Lütfen listeye yab...
Robin argin

Robin argin

@robinargin

acılar şeytan taşlamaz.
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Robin argin

Robin argin

@robinargin

Sizce özgürlük nedir?
Beş Kardeş
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Orhan Şahin 🇹🇷 (@orhansahin)
- Adamlar her yerimize çip yerleştiriyor özgürlük mü kaldı..
26.01.18 beğen cevap
9/10
126 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
1997
2014