up
ara

Better Call Saul

(2015)

Better Call Saul Konusu ve Özeti

Better Call Saul
Breaking Bad spin-off’u. Breaking Bad’te Walter White ve Jesse’nin avukatı ve aynı zamanda suçluların bir numaralı adresi olan Saul Goodman odaklı olacak dizi bir “prequel” olacak. Yani Breaking Bad’teki zamanın daha öncelerine bir yolculuk yapacağız ve Saul Goodman henüz Walter ve Jesse ile tanışmamış olacak. Saul Goodman’ı bol bol mahkemelerde göreceğiz.
Projenin arkasındaki isimler ise yine Vince Gilligan ve Peter Gould.
Yapım: 2015 ABD ,  ABD
Yönetmen:
Better Call Saul dizisi listesinde yer almaktadır.
Hakan

Hakan

@alvarez

Ne avukatlar gördüm cübbeleri yok
Dizinin sitedeki açıklaması "Meksika'da avukatlık bürosu açan Breaking Bad'den tanıdığımız Jimmy McGill" falan şeklinde, külliyen yanlış, öncelikle bunu diyeyim.

Başınız kanunla derde girerse kimi ararsınız, avukatınızı tabii ki. Varsa elbet. Yoksa, hele bi de derdiniz dünyalardan büyükse, mal gibi polise uyuşturucu satarken, ne bileyim, açık açık vergi kaçırırken, birini öldürürüp kabak gibi güvenlik kameralarına yakalanmışken kimi arayacaksınız? Ghostbusters'ı mı? Yok, onlar bu işlere bakmıyor.

Siz suçlusunuz aga, size suçlu bir avukat lazım. Suçlu avukatı değil, bildiğin "suçlu bir avukat" lazım. İşte Saul Goodman da suçlu ve avukat bir abimiz. Kendine özgü etik anlayışı ve aldığı azıcık payla tercih edilecek yegane avukat.

Bu dizi Breaking Bad'in yavrusu, oradaki bir iki -şahane- karakterin geçmişini de işliyor. Mike gibi, bilen bilir. X Files'tan bildiğimiz Vince Gilligan abimizin Breaking Bad'de belki de dizi dünyasında bir çığır açtığı, karakterleri ince ince işleme, dokuma ve olay kurgusunu akıtma yöntemini aynen uyguladığı bir dizi.

Breaking Bad severlerin su gibi yutacağı, yabancılarınsa nasıl karşılayacağını bilemediğim bir dizi. Ben severdim misal ama işte, insan var insan var.

http://22dakika.org/wp-content/uploads/2016/03/saul.jpg
Better Call Saul
diziye puan vermedi
0 yorum
darkest hour

darkest hour

@darkesthour

Breaking Bad !
Dizinin çıkacağı zamanı iple çekiyordum,pişman etmedi beni. Bb'nin öncesi olan dizi daha çok uyanık avukatımızın hayat hikayesi üzerinde duruyor. Bb'nin sevilen bazı oyuncularının da yer aldığı bu hikayenin farkı,daha çok zekaya daha az aksiyona dayalı olması. Bb atmosferinde kötü tanımladığımız ama sevmeye bahane aradığımız Saul goodman,bu dizide bizi kendine hayran bırakacak. İlk başta sıkıcı bulduğum dizinin,beni kendine bağladığı an, avukatın kendi reklamını yapmak için hazırladığı oyundu. Aynı seyirde devam ederse bir gün Bb'i geçeceğini bile düşünenlerdenim.
Better Call Saul
diziye puan vermedi
2 yorum
selman bulut (@selmanbulut)
İlk 5 bölümü izledim, bitecek diye kalan kısmını izlemeye korkuyorum :)
16.02.16 beğen cevap
zz (@csde41)
Gümbür Gümbür devam ediyor, bitmez hemen :)
16.02.16 beğen cevap
Enes Çelikbağ

Enes Çelikbağ

@enescelikbag

İNANİLMAZ...
Vince yine zekasıyla döktürmüs hayran kalmamak için soğukkanlılıkta çıgır açmak lazım :) inanılmaz bir kurgu ,inanılmaz bir senaryo ve en önemlisi de inanılmaz bir oyunculuk .. içinde aksiyon olmadan sizi gerer her karakterin dünyasını ayrıntılarıyla ele alır .Breaking ile karşilastirmak da gereksiz ikisi de dizi tarihinin en iyileridir bence .. Bu dizi yüzunden hukuk okuycam bu yıl :)
Better Call Saul
filme 9 verdi
0 yorum
Film İzle

Film İzle

@filmizle

Breaking Bad severler kaçırmasın. ^^
Better Call Saul
diziye puan vermedi
0 yorum
Ebru G.

Ebru G.

@ebrug

Better Call Saul
- Howard: Bence yaşanan olay kaza değildi. Chuck'ın HHM'den emekli olacağını duymuşsunuzdur. Ancak doğrusu bu değil. İşin aslı bazı anlaşmazlıklar yaşadık ve onu zorladım. Gitmesi için baskı yaptım.

- Kim: Chuck yıllardır hastaydı. O duruşmadan sonra...

- Howard: Duruşmada olanların hiçbir ilgisi yok. Aslına bakarsanız ondan sonra iyileşmeye başladı. Şirkete olan ilgi alakası arttı. İşe geliyordu. Işıkları kapatmıyorduk bile. Sigorta mevzusu olana kadar ilerleme sağlıyordu. Yani duruşmadan bağımsız bu...

- Jimmy: Sigorta mevzusu?

- Howard: Saçma sapan bir şey. Bu kadar takmamalıydım. Benim için neler yaptı. Çok üstüne gitti. Ben de dayanamadım artık.

- Jimmy: Sigorta olayı ne peki?

- Howard: Şirketin görevi suistimal sigortası. Chuck'ın hastalığını öğrenmişler. Fiyatları arttırdılar. Chuck kontrolden çıktı. Savaşmak istedi. Ben de çizgiyi çektim. Geri çekilmeyecekti. Ben de zorla çıkarttım. Kendine zarar verebileceğini hiç düşünmemiştim. Hep çok güçlü görünüyordu. Ama değilmiş. Yaptıklarım yüzünden intihar ettiğini düşünüyorum.

- Jimmy: Ne diyeyim Howard, artık bunun vebalı senin boynuna.

- Howard: ...

- Kim: ...

(S04xEp01)
Better Call Saul
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Better Call Saul
Better Call Saul
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
15
DİZİ
2015 Yılının En Sevilen Yabancı Dizileri
İlk sezonu 2015 yılında başlayan romantik, komedi, dram gibi pek çok farklı türdeki en iyi yerli ve yabancı 2015 dizi...

@

 paylaşım fotoğrafı
Better Call Saul
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.9/10
27 oy
Sence kaç puan almalı?
0