up
ara

Daredevil

(2015)

Daredevil Konusu ve Özeti

Daredevil
Radyoaktif maddeye maruz kaldıktan sonra kör olan ve farklı duyu organları gelişerek insanüstü yeteneklere sahip olan bir avukat, akşamları Daredevil adlı bir kahraman olarak düşmanlarıyla savaşır.
Yapım: 2015 ABD
Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.
Yaşadığı ve büyüğü yer olan Hell's Kitchen'da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell's Kitchen'a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir.

Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ''Daredevil''dır.
Daredevil dizisi listesinde yer almaktadır.
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Mükemmel bir sezon
S2-B13 Güzel bir ilk sezonun ardından 2. sezonu merakla beklemeye başlamıştım.Haberler gelmeye başladı ilk haber Jon Bernthal Punisher rolünde olacaktı.Jon Bernthal'ı The Walking Dead dizisinde tanıyordum ama pek umudum yok gibiydi.2. haber Elektra karakteriydi beklemiyordum bu sezon.Fragmanlar gelmeye başladı, fragmanlar heyecan verici değildi pek açıkcası. Tamamen yanılmışım uzun süredir böyle bir sezon izlemedim her bölüm özenle çekilmiş ve hep aksiyon.Jon Bernthal; Punisher rolünü öyle bir benimsemişki hayranlıkla izledim.Tüm sahneleri efsaneydi.Sezonu soluksuz bir şekilde izledim.Dövüş sahneleri çok iyiydi dizi olmasına rağmen diğer tüm dizilerden daha iyi bir dövüş sahneleri vardı hatta filmlerden bile desem abartmış olmam heralde.İlk sezonun üzerine baya bir ekleme yapmışlar çok kaliteli bir sezon ortaya çıkmış.3. sezonu bekliyorum sabırsızlıkla.
Daredevil
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ömer AKALAN

Ömer AKALAN

@omerakalan

S3-B13 karakter kendiyle çelişiyor ya - son sezon ve genel spoiler var okumayın


madem fisk i öldürmek istiyorsun sonra vazgeçiyorsun karakterim değişecek unutamayacam diye korkuyorsun falan filan. bari bırak pointdexter öldürsün. ne güzel kimseyi öldürmeden gidiyordu sadece fisk i öldürecekti kel daredevil durduruyor. bırak yav bırak bırak sinir oldum.

dizide karen karakterine çıldırdım. karen yüzünden ölmeyen kalmadı.

genel değerlendirme

1. sezon - nice
2. sezon - awesome
3. sezon - nice

bu arada Hand in bir elemanı daha vardı defendersta bahsedilmişti ve daredevil in 1. mi ne sezon finalinde görünmüştü. 3. sezon onunla alakalı olur diye düşündüm ama yine fisk imiş. e o adamı çok merak ediyordum ben. gao nun patronu , kendi halinde takılır kimseyle iletişim kurmaz gibi şeyler söyleyince daha da merak etmiştim galiba hiç göremeyeceğiz onu...
Daredevil
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Marvel hem dizilerde hem filmlerde gümbür gümbür geliyor.Netflıx i seviyorum direk tüm bölümleri birden yayınlıyor.IMDB puanı yüksek olan dizimiz beni yanıltmadı ortaya gerçekten kalite bir yapım koymuşlar.Karakterimiz Daredevil'i canlandıran Charlie Cox rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.Zor rolü var hakkını vermek lazım sonuçta görmeyen bir karakteri oynuyor.Dizi çok üst düzey tempolu değil zaman zaman artan zaman zaman da temposu düşen bir grafik izliyor.Dövüş sahneleri,oyunculuk performansları üst düzeyde.Özellikler Japon karakterle dizinin ortalarındaki bölümündeki dövüş sahnesi çok elitti.Getirdiği ilgi zaten hemen 2. sezon onayını almasına neden oldu.2015 deki en iyi dizilerden biri.
Daredevil
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Aslıhan

Aslıhan

@aslismaslis

oldeuboi.
İlk bölümdeydi galiba, yanlış olmasın, bi' koridor dövüş sahnesi vardı. ( Ki belirtmeden geçmeyelim kendisi yüzünüze tokat atan bir Kore filmi olan Oldeuboi filminden fazlaca esinlenilerek çekildiği çok bariz ama yine de dehşet mi dehşetül vahşet vallahi) Ve Marvel dizi evrenini bence ikiye böldü. Daredevil Öncesi ve Sonrası.
Hikayesi yavaş yavaş gelip gümbürdeten, çok iyi sahnelere sahip çok iyi dizi.
Akıllıca espriler, karakter gelişimleri falan cidden iyi.
Olmuş bu azizim!
Ah bir de DC Comics örnek alsa ya dizilerinde şu sistemi.
Daredevil
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
eda önbey

eda önbey

@edaonbey

Acil Punisher'e dizi çekilsin lütfennnnn
S2-B13 Ay lav yu Punisher:-)))
Daredevil
filme 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
dilara k.

dilara k.

@biradetiguana

"Önceden bir adamı öldürürsen karısına çiçek yollardın. Şimdilerde ise karısını da birlikte yolluyorlar."
Daredevil
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
dilara k.

dilara k.

@biradetiguana

"Yere nasıl çarptığın önemli değil nasıl kalktığın önemlidir."
Daredevil
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Volkan Sözeri

Volkan Sözeri

@volkansozeri

Satın alınabilen bir kadın,sahip olunmaya değmez. Wilson Fisk
Daredevil
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
eda önbey

eda önbey

@edaonbey

Seni gerçekten incitebilecekler en yakınındakilerdir....
Daredevil
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Seni gerçekten incitebilecekler en yakınındakilerdir.
Daredevil
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
15
DİZİ
2015 Yılının En Sevilen Yabancı Dizileri
İlk sezonu 2015 yılında başlayan romantik, komedi, dram gibi pek çok farklı türdeki en iyi yerli ve yabancı 2015 dizi...
Azra Nur

Azra Nur

@sumeyraolgar

 paylaşım fotoğrafı
.....
Daredevil
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 2 yorum beğen ikon
iremsu555 (@iremsu555)
Hangi filmden bir kesit
30.05.17 beğen cevap
Burcu S. (@bs)
Nokta nokta nokta dizisinden. Çok nokta nokta nokta sever bir üye kitlesi var Neokur'un. Neyse ben ekledim dizinin adını yukarıya. Biraz paylaşıma müdahale oldu ama metin alanına bir şeyler yazmak zorunlu olduğu için ödeştik diyelim (nokta nokta nokta)
30.05.17 beğen 4 cevap
8.3/10
64 oy
Sence kaç puan almalı?
0