up
ara

Marco Polo

- Marco Polo (2015)

Marco Polo Konusu ve Özeti

Marco Polo
13. yüzyılda Kubilay Han'ın hükümdar olduğu yıllarda geçen dizide ünlü İtalyan kaşif Marco Polo'nun maceraları anlatılmaktadır.
Yapım: 2015 ABD
Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte... Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan kahramanımız, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor. İtalyan aktör Lorenzo Richelmy'nin başrolde olduğu yapım; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi.
Marco Polo dizisi listesinde yer almaktadır.
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Hayal Kırıklığı
Öncelikle niye bu başlığı koyduğumu açıklayarak başlayayım. Yeni sezon ne zaman çıkacak diye internette dolaşırken dizinin bittiğini öğrendim, bölüm başına çok yüksek miktarda (9milyon$ gibi bir rakamdan bahsediliyor) para harcanmasına rağmen yeterli geri dönüşü sağlayamayıp zarar eden netflix firması diziyi sonlandırmış.Tarih ve tarihi dizi meraklıları için izlenilebilecek güzel bir diziydi.Kostümler, çekimler, dövüş sahneleri iyiydi bu bütçeye belki daha iyisi yapılabilirdi tabi o tartışılır. Kaynaklardaki Kubilay Han'ın resimlerine baktığımızda dizide ki karaktere çok benzetildiğini görüyoruz.Kubilay Han'ı canlandıran Benedict Wong'un oyunculuğu tek kelime ile mükemmeldi, daha iyi birini bulamazlardı zaten.Cengiz Han'ın kuşları ve Kubilay Han'ın atları aklımda kalan en etkileyici sahnelerdi benim gözümde.Sonuç olarak yazık oldu dizi severlere final dahi yapamadan ucu açık bir şekilde kaldırıldı.
Marco Polo
filme 8 verdi
2 beğen · 3 yorum
ruhadam (@ruhadam)
Merakla bekliyordum, hayranlıkla izliyordum, Kubilay Han kitabını okuduktan sonra acaba kitaba sadık kalacaklarmı neler olacak diye merak ediyordum, şimdi yayından kalktığını üzüldüm gerçekten. En iyisi tekrardan başlayıp birdaha izleyim.
06.01.17 beğen cevap
EL_NINO (@elnino)
The Kazakh Khanate şöyle bir dizi başlayacak haberleri dolaşıyordu bir yıldır fragmanı falan var ama tam tarih bulamadım Marco Polo'nun yerini alır gibi .Seveceğinizi tahmin ediyorum.
06.01.17 beğen 1 cevap
ruhadam (@ruhadam)
Onu biliyorum ben de bekliyorum, ilk başta sineması olcak dediler sonra diziye döndü ama henüz bir haber yok
06.01.17 beğen cevap
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

bütçeli yapım
Bu yılbaşı tatilinde 1. sezonun hepsini izleme fırsatı buldum. Daha doğrusu kendimi alamadım, izledim. Marco Polo uzak doğuya giden ipek yolu ile ticaret yapmış ilk avrupalılardan. Dizi genel olarak Marco Polo'nun hayatıymış gibi görünse de ilk sezon Moğol Çin mücadelesini anlatıyor. İlk bölümlerde yüzleri, karakterleri birbirinden ayırt etmekte zorlandım fakat dizi ilerledikçe karakterler çok sardı.
Eski türk-moğol-çin gelenekleri, çin seddi, uzak doğu kültürü ve tarih konuları ilginizi çekiyorsa harika bir dizi.
Ayrıca dizi için bütçe ayırılmış. Sanat yönetimi, kıyafetler ve atmosfer beni çok tatmin etti.
2015'te çıkmış izlenmesi gereken dizilerden.
Marco Polo
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Netflix de yayınlanan dizilerin geneli güzel oluyo zaten. Bence nedeni diğer kanalların hafta da 1 bölüm yayınlarken, Netflix'in 1 günde 2 bölüm yayınlaması ve aşağı yukarı 1 hafta da dizinin 1 sezonun yayınlaması. . Bölümleri peş peşe izleyince daha bi etkileyici oluyo bence. Ama senaryoların da hakkını yemek istemem, çok güzel senaryolar çıkıyo. Marco Polo'da onlardan birisi. Tarihi konulara meraklıysanız tavsiye ederim :)
Marco Polo
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

Benzerleri yapılır inşaallah
Özellikle Çinde yaşadığım için Çin ile ilgili olan herşeyi takip etmeye çalışıyorum, belki taraflı ve yanlış bir anlatıma sahip ama genel görüşüm bu tarz tarihte yaşamış tüm ünlü insanların hayat hikayeleri dizileştirilerek tüm insanlığın kullanımına sunulmalı diye düşünüyorum. en çok sevdiğim tarz bu, tarihte ne oldu hepsini görmek istiyorum.
Marco Polo
diziye puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Güzel bir tarihi dizisi, dövüş sahneleri, kostümler çok iyi.Zaten tarihi dizileri çok seviyorum tarihi dizi sevenler için ideal bir yapım.2. sezon gecikti sanki 2015 Aralık ayı diyorlardı IMDB de Temmuz 2016 diyor baya ertelenmiş...
Marco Polo
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Ulu Cengiz, er kurt, tüm Çin'i kaplayan bir imparatorluk hayal etti. Moğol kanı dökmeden onun rüyasını gerçekleştirmeye çalıştım. Sabırlıydım. Sabrım, yanımda, benimle birlikte yürüyen adamların hayatlarını kaybetmelerini görerek cezalandırdı. Bilginlerim, bakanlarım savaş yerine barışı öneriyorlar. Ama ben gururlu bir Moğol'um. Bazen barış yalnızca zalim bir savaşla sağlanabilir. Kaderdeki görevimizi yerine getirmek için göreve çıkıyoruz. Siz asil adamlar, sizden yüce bir dava için öleceksiniz, sağlığınızı yitireceksiniz, köle düşeceksiniz ama onurlu olacaksınız. Sizlerden geri dönmeyenlerin Moğolların Gizli Tarihi'ne isimleri kazılacak. Karılarınız, çocuklarınız ve aileleriniz diğer Moğollardan daha gururlu olacak. Çünkü kalplerinde bilecekler ki kocaları, babaları ve evlatları canlarınız ulu Cengiz'in son rüyasını gerçekleştirirken kaybettiler.
Marco Polo
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Sifu: Wudang Dağları'nda kaybolduğum, soğuk ve karanlık bir zamanda hayatım sarı, küçük bir kuş tarafından kurtarıldı.
Marco: Nasıl?
Sifu: Onu yakaladım ve yedim.
Marco Polo
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

If the Gods are always watching, we might as well put on a good show.
Eğer tanrılar bizi izliyorsa onlara iyi bir gösteri sunmalıyız.
Marco Polo
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Untrue by an inch, Untrue by a mile.
Ha bir inç, ha bir mil. Kazanamışsan kaybetmişsindir.
Marco Polo
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Atsız bir Moğol, kanatsız bir şahine benzer!
Marco Polo
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
16
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Orijinal Dizileri
Netflix Original Series adı altında geçen, yapımcılığını Netflix'in üstlendiği ve sadece Netflix üzerinden izlenm...
8.7/10
31 oy
Sence kaç puan almalı?
0