up
ara

Legends of Tomorrow

- DC's Legends of Tomorrow (2016)

Legends of Tomorrow Konusu ve Özeti

Legends of Tomorrow
DC Comics çizgi romanlarının sevilen karakterlerini biraraya getiren fantastik dizidir. Arrow ve The Flash dizilerinden de tanıdığımız süper kahramanlar, tüm evreni tehdit eden büyük güce karşı koymak için güçlerini birleştirirler.
Yapım: 2016 ABD
Kahramanlar tek başlarına yetmedikleri zamanlarda... Dünyanın efsanelere ihtiyacı oluyor. Geleceği görebilen, insanları mutlu etmeyi başarabilen, zamanda yolculuk yapabilen özelliklere sahip karakterlerin bir araya gelerek oluşturabileceği güç karşısında kötülerin işi zor olacaktır.
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Dc dizi evrenin ilklerinden olan Arrow bünyesinden çıkan ikinci dizi. Yapımcılar Arrow'da Barry Allen'ı tanıttıktan sonra spin-off olarak Flash dizisini yayınlamaya başlamışlardı. Ardından iki dizide birden tanıttıkları karakterlerle; Arrow'dan Ray Palmer (Atom), Sara Lance (Black Canary); Flash'dan Leonart Snart (Captain Cold), Mick Rory (Heat Wave), Dr. Stein (Firestorm) ve Hawkman-Hawkgirl ile bir nevi Avengers takımı kurmuşlar. Tabii Avengers ile karşılaştırma bile yapılamaz orası ayrı mevzu.

Dizinin ana teması aslında Hawkman-Hawkgirl ve Vandal Savage arasında ki savaştan meydana geliyor. Bu karakterler Horus'un kutsaması üzerine ölümsüz oluyorlar ve öldükçe reenkarne olarak yeniden doğuyolar. Dizimizin kötü adamı Vandal Savage, Hawkman-Hawkgirl'ü 206 kez öldürmüş bir adam. Öyle böyle kötü biri değil yani :)

Dizinin hikayesi, Vandal Savage'in zaman efendisi olan Rip Hunter'ın karısını ile çocuğunu öldürmesi ve dünyayı ele geçirmesi üzerine başlıyor. Buna izin vermek istemeyen Rip Hunter'da geçmişe dönüp bu 8 kişiyi ikna ederek zamanda belirli yerlere giderek Vandal Savage'i öldürerek dünyayı kurtarmayı amaçlıyorlar. Dizinin şu anda 2 bölümü oynadı. Güzel veya kötü demek için çok erken ama gidişatı güzel :D
Legends of Tomorrow
8.6 (16 oy)
0 yorum
8.6/10
16 oy
Sence kaç puan almalı?
0