up
ara

Orphan Black

- Orphan Black (2013)

Orphan Black Konusu ve Özeti

Orphan Black
Sarah Manning, kötü bir hayatı olan yetim bir kızdır. Bir gün ölen bir kadının tıpatıp kendisine benzediğini fark eder ve onun yerine geçmeye karar verir. Böylece daha iyi bir hayata kavuşacağını zanneder ancak yeni hayatı hiç de umduğu gibi çıkmayacaktır.
Yapım: 2013 ABD ,  Kanada
Yönetmen:
Yetim Black, Sarah adında zor koşullara adapte olabilmiş kılık değiştiren bir yetimdir. Bir kadının intiharına tanık olduktan sonra Sarah kurbanın kendine çok benzediğini fark eder. Ölü kadının yerine geçerek birikimlerini kullanınca bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır: Ölü kadın ve kendisi birer klondur. Sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok insanın olduğu öğrenir. Bu kişiler aile fertlerinden şüphelenmeyen ve tamamen farklı koşullarda yetişen genetik olarak aynı insanlardır. Bu klonları kimin yarattığını bilmezken neden bir suikastçi tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır.
Orphan Black dizisi listesinde yer almaktadır.
Selin Erbil

Selin Erbil

@selinerbil

Orphan Black
S2-B7 Youtube da Ece X. sayesinde buldum bu diziyi.Şuan kesinlikle favori dizim denilebilir. Her gün çözülen sırlar, gerilim sahneleri beni benden alıyor. Seneryo çok iyi ve Aşk-ı Memnu gibi herkes birbirine oyun oynuyor :D Bir diziye başlayacaksanız ya Orphan Black yada Under The Dome a başlayabilirsiniz. Orphan Black başrolü, Tatiana Maslany efsane. Çok uykulu olduğum zamanlarda oynadığı bir kaç kişiden birini başkası sanıp araştırmıştım. Gerçekten aksan olsun seneryo olsun kadın hepsini birden nasıl oynayabiliyor hayretler içerisindeyim. Yaş kitlesi tam belirleyemeyeceğim çok küçüklerin pek beğenebileceğini sanmıyorum ama 13,14 yaş üstü beğenebilir.
Orphan Black
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Coşkun

Coşkun

@drunkensailor

Olayların çok hızlı geliştiği, hareketli aksiyonlu ve eğlenceli bir dizi. 3 sezonu 1 haftada izleyip, yeni sezona daha 1 yıl olduğunu öğrendiğimde yıkıldım resmen. Nisan 2016'da başlayacak 4. sezon.

Ayrıca başroldeki Tatiana Maslany'nin oyunculuğuna değinmeden edemicem. Klonları canlandırdığı için dizide farklı farklı rollerde karşımıza çıkıyor. Sarah, Allison, Cosima ve favorim Helena bunlardan sadece birkaçı. Tatiana öyle bir oyunculuk sergiliyor ki bir süre sonra bu karakterleri aynı kişinin oynadığını farketmiyorsunuz. Her karaktere kişisel özellikler, farklı duruşlar kazandırmış.
Orphan Black
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Sima Tok

Sima Tok

@simatok

Bilim! Barış! Aile! Aşk! Tatiana Maslany çok başarılı bir oyuncu, bunu eğer diziyi izlerseniz daha iyi anlayacaksınız. Başroldeki 4 karakteri ve birkaç yan karakteri o canlandırıyor. Bir oyuncu rol yeteneğini ancak bu kadar iyi sergileyebilir. Dizide resmen oyuncu tasarrufu var diyebiliriz. Kesinlikle izlemeniz gereken diziler listenizde ilk beşe girebilir.
Orphan Black
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Hazal

Hazal

@hazal0

Tatiana Maslany’in klon oldukları ortaya çıkan kişileri canlandırdığı bir bilim kurgu. Dizide canlandırdığı farklı karakterleri gerçekten farklı insanlar oynuyormuş gibi geliyor. Konusu da işlenişi de farklı ve güzel. Ne kadar tadında bitirseler de özlediğim bir dizi.
Orphan Black
diziye puan vermedi
12 beğen · 0 yorum
Zihni Uygun

Zihni Uygun

@zihniuygun

Biran önce başlayın
S1-B10 Allahım bu nasıl dizi böyle? Mükemmel ve farklı bir senoryo, bitmek bilmeyen aksiyon, sonuna kadar geren gizemli olaylar ve komedi.
Başrolde ki kadın oscarlık oyuncu. Tüm o karakterleri tek başına canlandırması için bile izlenebilir. Biran önce başlayın :)
Orphan Black
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
8.9/10
88 oy
Sence kaç puan almalı?
0