up
ara

Outlander

(2014)

Outlander Konusu ve Özeti

Outlander
İkinci Dünya Savaşı'nda cephede hemşirelik yapan Claire, savaşın sona ermesinin ardından kocasına kavuşur ve birlikte ikinci balayına çıkarlar. Balayında gezdikleri yerlerden birinde bulunan bir taş çember Claire'in dikkatini çeker. Taşlardan birine dokunan Claire bir anda 200 yıl geçmişe gider ve kendisini İskoçya'da bulur.
Yapım: 2014 ABD
Starz, ünlü kitap serisi Outlander'ı ekranlara uyarlıyor. Sene 1945. Eski bir savaş hemşiresi olan Claire Randall, evine dönmüştür. Tekrar bir araya geldiği eşiyle ikinci bir balayına çıkar. Salisbury Düzlüğü'nde bulunan tarihi taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire Randall kendini birden savaş yüzünden yıkılmış ve gruplaşmış sınır baskınlarına maruz kalan İskoçya'da bir yabancı olarak bulur. Sene 1743'tür. Anlayamadığı güçler tarafından zaman içinde geçmişe savrulan Claire Randall, hayatı için tehdit oluşturabilecek mülk sahipleri ve casusların arasına düşmüştür. Cesur bir İskoç savaşçısı olan Jamie Fraser, Claire'ye öyle sınırsız bir aşk sunar ki, genç kadın sadakat ve tutku gibi iki zıt duygunun arasında sıkışıp kalır. Farklı zamanlarda yaşayan ve hiç ortak özellikleri olmayan bu iki adam arasında bir seçim yapması gerekmektedir.
Outlander dizisi listesinde yer almaktadır.
Umut Demirbilek

Umut Demirbilek

@ragnar - Kırıkkale

Gerek oyunculuk olsun, gerek mekan & kostüm olsun, gerek senaryo olsun hepsinden en az 10 üzerinden 8.5 alacak bir yapıt Outlander. Çok değişik ve muhteşem senaryosu ile hatta jenerik müziği ile diziye aşık olacaksınız resmen. Kesinlikle başlamayı düşünenler için baş tavsiyelerimdendir.
Outlander
filme 9 verdi
0 yorum
ayşe

ayşe

@abb - İstanbul

S2-B13 Dizinin senaryosu farklı ve sürükleyici. İzlerken hiç sıkmadı. Tek olumsuz yanı fazla cinsellik işlenmiş. Onun dışında izlemenizi tavsiye ederim.
Ek olarak dizinin müziği çok güzel. Dinlemenizi tavsiye ederim.
https://www.youtube.com/watch?v=ledHVF1ZtDI
Outlander
filme 8 verdi
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz - İstanbul

"Veda etmek istesen de istemesen de giderler ve onlarsız yaşamaya devam etmek zorunda kalırsın. "
2*13
Outlander
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

İnsan ne tuhaf şeyleri hatırlıyor. Bazı imgeler ve duygular yıllar boyu capcanlı kalıyor.
Outlander
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz - İstanbul

"Tanrım bana az bulunur bir kadın verdin.
Tanrım ben de onu çok sevdim."
2*13
Outlander
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz - İstanbul

"Kanımdan kan ve kemiğimden kemiksin."
2*13
Outlander
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
Burcu S.

Burcu S.

@bs - İstanbul

Bilim kurgu, tarih ve romantizm bir arada: Outlander paylaşım fotoğrafı
Bilim kurgu, tarih ve romantizm bir arada: Outlander
"İnsan ne tuhaf şeyleri hatırlıyor. Bazı imgeler ve duygular yıllar boyu capcanlı kalıyor."

Aslında bu dizi 2014'te başlamış ama ben bu sene keşfettim. İlk 3 sezonu tamamlanmış, yeni sezonu da yolda. Tarihi dizileri severim. Hep geçmişe yolculuk etmeyi ve bir kalede yaşamayı düşlemişimdir. İşte bu dizide tam da hayalini kurduğum gibi bir şey oluyor. Anlatayım...

İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda cephede hemşirelik yapan Claire, savaşın sona ermesinin ardından yıllardır görmediği kocasıyla bir araya gelir. Hem savaşın bitişini kutlamak hem de ikinci balayı tatilleri için İskoçya'ya giderler. Tesadüfen Samhain (Halloween) kutlamalarının olduğu bir zamanda oraya gitmişlerdir. Bir gece bir tepede bulunan dikili taşların çevresinde dans eden (ya da bir çeşit ayin yapan) kadınları izlerler gizlice. Bu taşlar Claire'in çok ilgisini çeker ve ertesi gün tek başına o tepeye tekrar gider. Bu taşlardan birine dokunur ve gözlerini 200 yıl öncesinin İskoçya'sında açar. Devam edersem fazlaca spoiler vermiş olurum. Konusunun yanı sıra, oyunculukları, kostümleri ve müziklerini de başarılı buldum. İzlemenizi öneririm.

@lacrima @nill @kgk @esracan @belkibirazflu @shitick @khaos @buseeaydogan @el-nino @post-mortem @tokmakan sizin de dizi tavsiyelerinizi bekliyorum. =)
Outlander
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
13 yorum
Gülcan (@gulcann)
?Bu dizide de cool kızlar ve erkekler var sanırım.
27.05.18 beğen 1 cevap
Eseflal (@eseflal)
Bir anda 200 yıl geri gitmek.. ? merak uyandırıcı ?
27.05.18 beğen cevap
sinemasever (@sinemasever)
Gerçekten güzel bir dizi...
27.05.18 beğen cevap
8.1/10
36 oy
Sence kaç puan almalı?
0