up
ara

Tyrant

(2014)

Tyrant Konusu ve Özeti

Tyrant
Başrollünde oyuncu Adam Rayner yer aldığı, 2014 yılı yapımı dizi film Aksiyon türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Aksiyon, Dram türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Tyrant isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 2014 ABD
Öykü Odabaş

Öykü Odabaş

@oykuodabas

Sıkıldım.
S1-B0 Bir sezonunu atlayarak izlediğim grip yapım.

İşin açıkcası başta, vaadettiği gibi bir dikdatörün bakış açısı serebilecek; baba ve oğul arasındaki ilişkilerin masaya yatırılıp, bir yandan da diktatörlük altında yaşayan bir devletin özgürleşme sürecini göstereeğini düşünmüştüm. Tabi ki bunu Amerikan kontrolü altında yapacaklardı o ayrı.

Fakat temelde bu başlıklara sahip olsa da bazı olayların işlenişindeki dengesizlik ve ara sahnelerin geçişlerdeki uzunluğu biraz sıkılmama sebep oldu. büyük sahnelere geçişlerde, arada tutaln o kısa aksiyonlar vardır hani; belli belirsiz izleyiciye subliminal gelecek olanı gösterirler aslında. Dizi, bu açıdan oldukça yetersizdi ve sıkılmamın sebeplerinden biri, yüksek eviyedeki tahminedilbilirlik oldu.

İşin aslı, sadece tahmin edilebilirlikle sınırlamak haksızlık olur. Dizinin en büyük eksiklerinden biri, insanı yürekten etkileyecek sahnelerin kısa tutulması; kadın tecavüzlerinin üstün körü ve sadece diktatörlerin yaptığı bir şeymiş gibi gösterilmesi; yozlaşmanın sadece, her iki diktatörün bizzat kendisiyle sınırlandırılması ve olayın asıl kahramanı olan küçük oğulun, yetiştiği "Amerikan" yaşantısı sebebiyle bunları hazmedememesinin sayıltı olarak geçmesi oldu.

Mesela, esas oğlanımızın kendi ailesiyle olan ilişkileri, geçiş sahenlerinde basit diyaloglarla sınırlanmıştı. Oysa orada bir baba oğul tartışması vardı ki ciddi ciddi bir bölüm üstüne çalışılabilirdi.

Dediğim gibi; her başladığım dizinin sezonlarını bir şekilde bitirmeye çalıştım ancak bundan o kadar sıkıldım ki bölümleri atlamak zorunda kaldım.

Umarım siz beğenirsiniz...
Tyrant
filme 3 verdi
0 beğen · 0 yorum
6.7/10
3 oy
Sence kaç puan almalı?
0