up
ara

Stranger Things

Montauk (2016)

Stranger Things Konusu ve Özeti

Stranger Things
Başrollünde oyuncu Winona Ryder yer aldığı, 2016 yılı yapımı dizi film Korku türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Korku, Gerilim türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Stranger Things isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 2016 ABD
Stranger Things dizisi listesinde yer almaktadır.
Friends Dont Lie
S2-B9 MUHTEŞEM! Diziyi bu kadar geç keşfetmiş olduğuma inanamıyorum. Gerçi benim gibi olan da çok çünkü gerçekten 2017 sonu itibariyle çok fazla adından söz etmeye başladı bence. Ben de çok tesadüf eseri google da araştırma yaparken bulmuştum. Dizi o kadar dolu ki, tüm bunların yanı sıra muhteşem oyunculuklar! Hele o gençler yok mu, yani " Dustin, Will, Mike, Jane ( Eleven) ekibinden bahsediyorum. Eleven yani Millie' nin oyunculuğu zaten muhteşem ötesi. O ne zaman ağlasa ben de onunla ağlıyorum. Diziyi zaten hep ağlayarak izledim. 80 ler çocuğu olarak o dönemden bahsetmesi, paralel evren, siyasi göndermeler, Zihinsel güçler ve onlarla ilgili bilgi vermesi, bir yandan aile, arkadaşlık kavramlarına çok güzel ve dozunda, doğru bir şekilde değinmesi..

"Friends Dont Lie" ve " Promise" cümleleri zaten dizinin sloganları oldu ve gerçekten insanı çok etkiliyor ( tabii muhteşem oyunculuklarıyla)

Dilerim en az 7 sezon devam eder ve dilerim hiç bozmazlar. Her bir bölümü film kalitesinde olan bu dizi gerçekten çok bambaşka. Emeği geçenlere saygım da sonsuz.. Ödüller ödüller ve ödüller de almaya devam etsinler :)
Stranger Things
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Portakal Dedektifi

Portakal Dedektifi

@yagmuralbayir

Kimmiş neymiş Bu Stranger Things??
S2-B9 Bir ara herkesi öyle bir Stranger Things çılgınlığı sardı ki ne kadar istesem de izlemeye elim gitmedi. Bu aralar baktım etraf sakinleşti Tshirtini defterini kalemini alan aldı oturup izleyeyim artık dedim. Hikayenin kurgusu çok güzel. Acaba ne olacak diye bir sonraki bölümü izlemeden edemiyorsunuz fakat fantastik bölümler dışında olacakları tahmin edebildiğinizi de söylemem lazım yani izlerken bak bu karakter kesin ölecek ,yok kesin bunların arasında bi'şeyler olacak diyebiliyorsunuz .O noktada her zamanki hikayeye bağlı kalmadan edememişler . E napalım demek ki izleyici seviyor böyle şeyleri.
Ayrıca diziyi izlerken bir sürü başka dizi/filmi anımsattı bana belli noktalarda çocukların fikirlerinin temelini D&D 'den almaları Jumanji ' yi anımsattı mesela hatta biraz dikkatli izlerseniz kendinizi Lost'ta bile bulabilirsiniz :)
Stranger Things
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Çağla Kanberoğlu

Çağla Kanberoğlu

@caglakanberoglu

Bir dizi-kolik olarak söylemeliyim ki son zamanlarda izlediğim en iyi diziydi. -Tür olarak gizem, gerilim, bilim kurgu, dram yeri geldiğinde komedi içeriyor :) -Çocuklar görmüş olabileceğiniz en iyi oyunculuk yeteneğine sahip olabilirler. Evet çocuk oyuncular çok başarılı ama yetişkinleri de göz ardı edemeyiz. Oyuncular yaşadıkları tüm duyguları bana geçirmeyi başardılar. Zaten onların da görevleri bu, öyle değil mi? :) Ama o çocuklar inanılmaz! -Yönetmen bir senaryo metnini görselleştirir bir nevi mimarıdır bence. Bakış açısı çok güzeldi. Bakmak isteyeceğim yönlerden bakmış sahneye. -Dizi boyunca boş bir sahne yakalayamıyorsunuz. Her an başka bir olayın sebebi veya sonucu oluyor. -Kesinlikle vakit kaybı olmayan, aklınızdan çıkmayacak bir dizi.
Stranger Things
filme 10 verdi
6 beğen · 0 yorum
Plüton Köylüsü

Plüton Köylüsü

@plutonkoylusu

Birisi Tuhaf Mı Dedi ?
S1-B8 Başrollerin çocuk oluşu ve kızımız Eleven'ın ( Millie Bobby Brown) muhteşem oyunculuğu! Pek fazla bu tür dizi-filmlerle aram olmayan ben'i bile bu denli içine çekmeyi başarabilen tam tadında çok iyi bir dizi olmuş. Dizinin ilk başlarda yavaş ilerlemesine sinir olsanız bile sonlarına doğru anlıyorsunuz ki yavaş ilerlemesinin sebebi bazı şeyleri sindirmenizi beklemeleri imiş. Telepati / Telekinezi konularına değinen bu dizimiz, her bir bölümde sizi de kadroya dahil ediyor, düşünmenize izin veriyor. Yer yer gelen supernatural olarak değerlendirdiğimiz gerçek hayattan kopuk sahneler de bile sizin kopmanıza izin vermiyor.
Uzun lafın kısası 2.sezonu bekleyin. Netflix 27 Ekim olarak tarih vermiş. İyi beklemeler hepimize !
Stranger Things
filme 8 verdi
3 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

S1-B0 Aslında derinlemesine bakıldığında insânı sorgulamaya iten bir dizi olduğunu söyleyebilirim..Ama dizinin bu kadar rağbet görmesindeki asıl pay oyuncuların iyi performansı, kullanılan efektler ve de müzikler kanaatice...Fantastik bir dizi olmasından kaynaklı mıdır bilmem amma insânın merâk melekesini beslemeyi ustalıkla başardığını söyleyebilirim..Konu olarak pek değerlendirecek bir şey bulamasam da gerçekten de müzik görsel efektler ve de oyuncuları için izlemeye değer diyebilirim..
Stranger Things
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
the.arhez

the.arhez

@thearhez

Stranger Things
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Yase..✏️

Yase..✏️

@yase

"bir olayın yıl dönümü travmatik anıları geri getirir" #StrangerThings 2
Stranger Things
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Çaglay

Çaglay

@caglayayaz

Stranger Things
Çıkarları uğruna seni incitmeyecek tek kişi bile yoktur..
Stranger Things
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
kübra

kübra

@namtenahi

Arkadaşlar yalan söylemezler.
Stranger Things
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
18
DİZİ
Bağımlılık Yaratan Favori Diziler
Dizi önerisi arayanlar için bu listede en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz yerli ve yab...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
10
DİZİ
Akıl Açan Bilim Kurgu Diziler
Fringe, Black Mirror, Wayward Pines ve daha fazlası... Bilim kurgu hastalarının kaçırmaması gereken akıl açan bilim k...
....

....

@gulce8

Canavar Manavar
Netflix Türkiye, Stranger Things dizisinin 2. sezonu için Sadettin Teksoy ile ilk saniyelerde şaka gibi gelen bir tanıtım hazırlamış. Bu devirde her şey reklam nasılsa, yerel düşünelim de konuşulsun bolca demişler sanırım. Yorumlarda da görünen o ki diziyi daha önce izlememiş olanlarda bile izleme isteği uyandıran bir çalışma olmuş. Amacına uygun olarak dikkat çekici bir pazarlama.

Bu da birkaç gün önce paylaşılan Barış Manço'nun Dönence şarkısıyla yapılan tanıtımı,
https://youtu.be/gAeXwKzzlPo
Stranger Things
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
22 beğeni · 15 yorum beğen ikon
kübra (@namtenahi)
Ağlasam mı gülsem mi bilemedim. :D
27.10.17 beğen 4 cevap
Feyzanur (@vareste)
Çok iyi, bir aydir geri sayimdayim. Dizi için. Bugün yayımlanmış olması lazımdı. Bu fragman da çok hoş olmuş. :)
27.10.17 beğen 3 cevap
Hudayinabit (@turuncudanuca)
Ağzım açık kaldı, gerçekten.
27.10.17 beğen 4 cevap
9.2/10
100 oy
Sence kaç puan almalı?
0