up
ara
‹ Westworld

Westworld Dizi İncelemeleri

hakan acar

hakan acar

@hakanacar - İstanbul

Tam Olarak Anlayan ?
diziyi izlerken bölümler arası 2 3 gün gibi boşluklar bırakarak izlememden midir bilmiyorum ama inanılmaz karıştı bende olaylar . spoiler içerebilir bundan sonrası. Yani adam kızını gerçekten öldürdü mü tüm westworld bu adamın robot halinin eskisi gibi olup olmadığınu mı test ediyor zman kavramı komple koptu zaten hangı olay su an oluyor hangisi öcneden oldu .yani ben tam olarak bu dizide ne oluyor ne oldu anladım dıyen var mı ? nöronlarımı bıraktım yemin ederım
Westworld
diziye puan vermedi
2 yorum
Abdullah Sarıkaya (@abdullahsarikaya)
Abartma o kadar 😂
18.05.19 beğen cevap
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin - İstanbul

Öneri(sel)
Çevremde dillenmeye başladığında bu dizi furyası hep bir dudak büktüm ancak Person of Interest, The Prisoner ve Westword gibi dizileri izleyince kendime kızdım. Şimdi bu bahsettiğim dizilere benzer varsa bilip izlediğiniz dizi önerirseniz sevinirim. Westword dizisine gelecek olursak tek kelimeyle harika dizi bitince sağımda_solumda çip arıyorum. Şu dizinin müziğine bakarmısınız sırf bu müziği için dizi izlenir. https://youtu.be/rYelEUVQ50g
Westworld
diziye puan vermedi
8 yorum
Mübeyyin (@mubeyyin)
Sharlockholmes, seversin. Breking Bad de efsane ama ilk sezon sıkıcı onu atlatabilirsen süper.
11.05.19 beğen 2 cevap
NurcaN (@atanur)
Yani birebir aynı değil ama "the 100" ü de sevebilirsiniz, Alman yapımı "Dark" ta efsanelerden hala ikinci sezonu bekliyorum, bununla birlikte Black Mirror u saymıyorum zaten izlemişsinizdir.
11.05.19 beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
banshea, marco polo,fringe
11.05.19 beğen cevap
Mustafa (@mustafac)
İntrosuna bayılıyorum.
11.05.19 beğen cevap
tutimucizeguyem (@elas)
Hannibal ve house vazgeçilmezimdi:) Alınmazsanız, tavsiye ederim sn@karacurin:)
11.05.19 beğen cevap
Begonvil (@dreamerr)
Westworld izlemeye başladım, çok iyi diziymiş teşekkürler Bukalemun bey :)
11.05.19 beğen 1 cevap
Tolga Özdemir (@haziran)
Rick and morty iyidir.Animasyon şeklinde ama tamamen yetişkinlere yönelik,Westworld dizisinde olduğu gibi varoluşsal gerçekliğimiz ,ahlak,din vs... üzerine sorgusal bir bakış açısı var
11.05.19 beğen cevap
-Frida-

-Frida-

@frida232

Bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Merakla takip ettiğim bu mükemmel diziyi izleyen varsa yorumları merak ediyorum.
Westworld
filme 10 verdi
2 yorum
küBRaa (@gameofthrones)
Süper bir dizi bazen fazlasıyla devreleri yakıyor yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyenlerdenim
11.01.19 beğen 1 cevap
Adem Tepe (@ademtepe)
Yapay zeka üzerine, gelecek üzerine ve kendi varoluşumuz üzerine düşündürten, her bölümde merak uyandıran, aynı zamanda bolca aksiyon ve felsefi mesajlar içeren sıradışı, etkileyici bir dizidir.
11.01.19 beğen 1 cevap
furkan sarı

furkan sarı

@furkansari943

Efsane bir dizi izledikçe diğer bölümde ne olcak diyorsunuz aynı zamanda ilk sezonu bildiğiniz bilmeceler üstüne kurulu efsane bir dizi..
Westworld
diziye puan vermedi
0 yorum
joker

joker

@muammeraydin - İstanbul

tam anlamıyla beyin yakan bi dizi. oyunculuklar, mekan , kurgu mükemmel. ayrıca istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bi dizi. şiddetle tavsiye ederim
Westworld
diziye puan vermedi
0 yorum
gerçeklik nedir?
Bu diziyi izleyip ne anlattığını ilglenmekle baştan sona izleyebilirsiniz. Veya şu an yaşadığımız yerde ve dizideki karakterlerin bakış açılarındski benzerlikleri görebiliriz.
Dizi ile ilgilenenlern olduğu bir grup varsa dahil olmak isterim yoksa buradan fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
Gerçeklik nedir? Biz kaç defa aynı şeyleri yaşadık hatırlayanınız olmuyor mu?
Westworld
filme 10 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

S2-B2 Dizin yaratıcısı Christopher Nolan’ın kardeşi Jonathan Nolan müthiş bir eser çıkarmış.Westworld, tamamıyla ayrı bir dünya olan zenginlerin yönetip, rol aldığı için normal insanlarla ayırt etmesi neredeyze imkansız olan üstün yapay zekaların olduğu bir dünya.Normal insanlar yeni gelenler şeklinde adlandırılmış ve size Westworld dünyasında sonsuz Western ortamı sunuyor zarar veriyorsunuz fakat zarar görmüyorsuz.Daha doğrusu ilk sezon öyleydi şimdi 2. sezon 2. bölümdeyim ve işler değişmiş durumda iç isyan başlamış avcılar av konumunda.Bu üstün yapay zekalar kontrolden çıktı.Dizinin her bölümü dikkatlice izlenilmesi gerekiyor biraz karışık bir dizi.Dizide ayrıca Ed Harris ve Anthony Hopkins gibi usta aktörler var.Ed Harris oldukça havalı ve çok acımasız bir rolde baya bir adam vuruyor yani.Dizinin ilk sezonu 54 milyon dolarla çekilmiş fena bir bütçe değil bir dizi için.Dizi sürükleyici oldukça Western havasını seviyorum zaten 2. sezon durgun başladı umarım yakında açılıyor güzel bir iş çıkarmışlar.
Westworld
filme 9 verdi
0 yorum
Göçebe

Göçebe

@gulkurusu

S1-B2 Dizinin konusunun ilginç olması dışında jenerigi ve ilk bölümü ilgi çekiyidi.
Şu anda fena gitmiyor. Izlemeye devam edeceğim.
Westworld
diziye puan vermedi
0 yorum
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem - San Juan

P.M.
S1-B10 "Şiddetle başlayan hazlar, şiddetle son bulurlar."

"Nasıl anlatsam, nereden başlasam..." girişi tam da bu dizi için söylenebilir. Her bölümünde ayrı bir beyin fırtınası ve acayip sorgulamalar içine girilmesi, dizinin çarçabuk tüketilmesine ve zaten sadece 10 bölümlük olan ilk sezonun hemen bitmesine sebep olabilir. Ben bunu yapmadım tabii, sizin de yapmamanızı tavsiye ederim. Bölümler arasında uzun zamanlar beklemek, zaten izleyicinin zihnini darmaduman eden bir dizi için daha da izlemeyi zorlaştıran bir şey gibi gelebilir ama bana kalırsa bölümleri sindirmek olarak düşünülmeli. İkinci sezonun da 2018'de olacağını düşünürsek, bu da ayrı bir gerekçe. Zaman mekan kavramını, kim olduğunuzu ve ne için yaşadığınızı, oturduğunuz koltuğa bakıp "ne yapıyorum lan ben burada?" diye sorgulayacağınızı şimdiden belirteyim, sonra "ne diye bu tip bir şeye bulaştım?" demeyin. Dizi, zaten bilimkurgu meraklılarının yakından tanıdığı Nolan'lardan Jonathan olanın, yönetmenliğini eşiyle paylaştığı bir dizi. Ki bu da, henüz diziyi izlemeyenler için, dizinin etkisini ölçmek adına bir ipucu olabilir. Bunun yanında beni mutlu eden bir yönü ise, yaklaşık 5 yıl önce keşfettiğim ve dizi sayesinde daha çok kişinin ilgisini çekmesini umduğum Michael Crichton'ın eseri olması. Crichton kitaplarını incelemenizi ve okumanızı tavsiye ederim. Nasıl bir deha olduğunu daha iyi kavrayacaksınız. Hadi iyi seyirler :)
Westworld
filme 10 verdi
0 yorum
Sayla Dündar

Sayla Dündar

@sayladundar

Son zamanlarin tartismasiz en iyi dizisi westworld
Westworld
diziye puan vermedi
0 yorum
eneebuket

eneebuket

@eneebuket

İNSANLIK MI?
S1-B5 Westworld, 2 Ekim tarihinde HBO’da yayınlanmaya başlayan bir dizi. Bünyesinde bilim kurgu, gerilim, aksiyon ve dram unsurlarını barındıran yapımın proje tasarımcısı Jonathan Nolan ile birlikte Lisa Joy’dur. Yapımda önemli isimlerde J.J. Abrams’da idari yapımcı olarak yer almaktadır. Westworld dizisinin güncel IMDB puanı 9,2/10 dir.Genel bilgileri verdikten sonra şimdi asıl konuya gelirsek eğer şimdiden izlemeye başlayanınız varsa bir efsanenin doğuşuna tanık oluyorsunuz. Özellikle bilim kurguyla western temasını birleştirmek hiç kolay değil hatta bırakın bu fikrin gerçekleşmesini şu zamana kadar hayal ettiğim bir şey bile değil.İncelemeye ilk olarak genel temayı vererek başlamam gerekiyor sanırım. Dizinin introsunda zaten bizi fazlasıyla çeken şeyler var burada bizden kastım yapay zeka konusuna ilgi duyan insanlar. Ex machinede yapay zekaların robot biçiminde ama deriyle kaplandığını ve insan anatomisinden bir farkının olmadığını görmüştük burada ise durum biraz farklı, kemiklerini bir nevi ilmek ilmek işliyorlar . İntroda ilk olarak kemikleri işlenen koşan atı ardından ise bir gözün tamamlandığını görüyoruz. Devamında hala tam tamamlanmamış ellerin piyano çalmasına tanıklık ediyoruz. Ama beni introda en çok etkileyen şey kadınla erkeğin sevişirken tamamlanan vücutlarıydı.Şimdi gel gelelim içeriğe, diziye ilk girdiğimiz anda kendimizi cam odalarda buluyoruz,yapay zekaların çıplak bir şekilde oturduğu cam odalarda. Ve dizinin ana temasını yavaş yavaş anlıyoruz .Çıkardığımız sonuç ise bu yapay zekaların aslında bir ‘‘eğlence parkı’’ için yapılmış olmaları ama bu eğlence parkı bizim bildiklerimizden baya bir farklı .Bizi gerçek anlamda batı dünyasına götürüyor diyebiliriz.Bu dünyada istediğimiz insanlar olabiliriz nasıl olsa ‘’ev sahipleri’’ hiçbir şey hatırlamayacak, tekrar dirilecek ve hikaye döngülerine dönecekler. İster gerçek kişiliğimizi gösterelim istersek olmak istediğimiz insan olalım bu parkta . Küçük bir kasabada fahişelerle sevişip önümüze geleni öldürebildiğimiz gibi aynı zamanda parkın başka yerlerinde istediğimiz olaylara karışabiliyoruz.Tabi dizinin ilerleyen bölümlerinde asıl olayın bu olmadığını yavaşça hissediyoruz. Ve kendimiz de geçmişte ‘‘oyun parkında ölen oyun kurucu Arnold’u ‘’ merak ediyoruz.Genel olarak dizinin bölümlerini ayrı ayrı incelemek istesem de genel bir inceleme olacağı için pek konuya girmeyeceğim. Tanık olacağımız şey yapay zekaların bilinç kazanması ve onlara karşı işlediğimiz günahlar.Dizide doğru yanlış kavramı yok, ahlak kavramı tamamen parka özgü. Önemli olan yapay zekaların da bilince erişmelerini mi istiyoruz yoksa insanların paralarıyla istediği gibi insanlık kavramına yakışmayan şeyleri yapmasını mı?
Westworld
filme 10 verdi
0 yorum