up
ara

Goblin

- Dokkaebi (2016)

Goblin Konusu ve Özeti

Goblin
Goblin dizisini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur dizi hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yapım: 2016 Güney Kore
Yönetmen:
Goblin dizisi listesinde yer almaktadır.
Hatice

Hatice

@ananas

S1-B16 bu dizinin incelemesine başlarken önce mekanlardan bahsetmeliyiz. Kanada ve Seul'de geçen dizi, sahneler ve görüntüler bakımından muhteşemdi. tam bir görsel şölen desek yalan olmaz.
karakter kendilerine has acıları ve sorunları olan fakat bunlara karşıda kendilerine has yöntemlerle karşı duran güçlü tiplemeler.
dizi boyunca yer yer ağlayıp yer yer gülüyorsunuz desek yeterli bir açıklama olmaz sanırım fakat spoiler vermeden ve çatal kaşık savaşlarını görmeden de yeteri kadar anlatamayız. dizi boyunca karakterlerin davranışları sizi güldürecek, bazı zamanlar da duygulandıracak ve ağlatacak. ama merak etmeyin çoğunluğa bakınca güleceğinize garanti verebilirim.
dizi boyunca hayatı, bazı şeylerin neden olması gerektiğini, her şeyin bir zamanı olduğunu anlayacaksınız. hayat da bazen başımıza gelen kötü olayların daha iyilerine yer açmak için olduğunu ve bazen sevsen de affetmenin mümkün olmadığını anlayacaksınız. aynı zaman da unutmanın ne büyük bir nimet olduğunun da farkına varacaksınız. her yönü mükemmel bir dizi. izlemenizi şiddetle değil sevgi ile tavsiye ederim.
Goblin
filme 10 verdi
0 yorum
nihal baysal

nihal baysal

@nihalbaysal

Her şey harika bir tek finali beni tatmin etmedi. Olmamış o final.
Goblin
filme 9 verdi
0 yorum
22
DİZİ
2016'nın Kaçırılmaması Gereken En İyİ Kore Dizileri
İlk bölümü 2016 yılında yayınlanan Güney Kore dizileri listelenmektedir....
18
DİZİ
Bağımlılık Yaratan Favori Diziler
Dizi önerisi arayanlar için bu listede en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz yerli ve yab...
19
DİZİ
Romantik Komedi Türünde En İyi Kore Dizileri
Kore dizilerini seviyorsanız, bir de romantik komedi düşkünüyseniz bu listeye bir göz atın. ...
haribu

haribu

@celibon

Kulağımda Çınlayanlar :) paylaşım fotoğrafı
Kulağımda Çınlayanlar :)
Son zamanlarda artan bir hızla Korecan oluyorum :) Bu durumdan şikayetçi miyim ? Sanırım hayır :) Özellikle Güney Kore dizilerini kendime bir nevi mutluluk terapisi olarak görüyorum; ne zaman canım sıkılsa, moralim yerleri süpürse ,aklıma hemen bir kore dizisi geliyor ve "ajussi" diyen sevimli bir yüze bakıp mutlu oluyorum :)

Kore dizilerindeki romantizm ,komedi ,kimi zaman aksiyon o kadar güzel ki,bir bölüm izleyip bırakacağım diyerek başladığım zaman sezonu bitirmeden bırakamıyorum :D

Bu diziler benim gibi romantik komedi severler için biçilmiş kaftan diyebilirim ;)

Genelde bitmiş dizileri tercih etsemde ilk defa bir dizinin bitmesini bekleyemedim ve Goblin dizisine başladım :) (şuraya gözlerinden kalpler çıkan emoji bırakıyorum :)


Bu dizi bana Işıl Parlakyıldız'ın Duygu kitabını hatırlattı ; kitapta Duygu'nun koruyucuları var ,dizide de Ji Eun Tak'ın :)

İki koruyucunun 2.bölümün sonunda karanlığın içinden esas kızımızı kurtarmaya gelişlerini "uuuhaaa vay beee" diyerek izledim, çok havalılardı ;)

Goblin'in müziği son günlerdeki favori şarkılarımdan ,sürekli kulağımda....
Paylaşmadan duramadım :)


https://www.youtube.com/w...h?v=LTKIcExAmjE
Goblin
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
19 yorum
Atakan Arslan (@atakanarslan)
Vay be ilk kez duyuyorum bir koreliden kendisi hakkinda bu kadar sey.bir sey sormak istiyorum Kore dizileri biraz utopik degil mi?
02.01.17 beğen 1 cevap
haribu (@celibon)
Koreli mi ? Koreli değilim ;) kimi dizileri ütopik-zaten en çekici tarafı o diyebiliriz- evet ama çoğu için ütopik demek doğru olmaz,benim izlediklerin geneli sıradan konulara sahip,normal dizilerdi @atakan-arslan
02.01.17 beğen 1 cevap
kişibaşınadüşenmilligelir (@kisibasinadusenmilligelir)
Ben de kuzey kore hayranıyım. Reyiz kim jong hepinizi kesecek. ccc kim jong un ccc
02.01.17 beğen 12 cevap

@

 paylaşım fotoğrafı
Goblin
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
9.4/10
20 oy
Sence kaç puan almalı?
0