up
ara

Big Little Lies

(2017)

Big Little Lies Konusu ve Özeti

Big Little Lies
2017'de yayınlanmaya başlayan Big Little Lies, Liane Moriarty'nin aynı adlı kitabından uyarlanan gizem dolu bir cinayet dizisidir.
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Bir anaokulundaki veli toplantısı sırasında işlenen bir cinayetin ardından üç annenin hayatları birbirine bağlanır. Cinayet ortaya çıkmadan önce kusursuz ve mükemmel hayatları olan 3 annenin hayatı birdenbire değişir.

Dizinin ana karakterleri olan 3 anneyi, Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley canlandırıyor.
Big Little Lies dizisi listesinde yer almaktadır.
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi - İstanbul

Kaçırılmaması gereken dizilerden
S1-B7 Dizi mini dizi olarak, çok okunan kitaplardan birinin uyarlamasıyla ekrana gelmiş. Şimdilik sadece 7 bölümü var. Aldığı ödüllerden sonra dizinin hayranlarının devamının çekilmesi konusunda yapımcılara baskı yaptığı konuşuluyor. Diziden bahsederken jeneriğinden, kullanılan müziklerden ve birbirinden yetenekli çocuk oyuncularından bahsetmeden geçemeyeceğim. Yapımda ve yayında emeği geçen herkesi kutlamak gerek. Konu her zamanki gibi evrensel, yaşadığımız hayatlar gerçekten de dışarıdan görüldüğü gibi mi?
Muhteşem annelerin, şahane hayatlarına mercek tutan dizi. Hayatlarına daha yakın plandan bakıldığında hiç bir şeyin dışarıdan görünmediğini ortaya koyuyor. Bunu yaparkende anneliği, aşkı, bağlılığı, toplumsal baskıyı, mükemmel görünme zorbalığını, arkadaşlığı sorgulamamıza neden oluyor. İzlerken tüylerimin diken diken olduğunu, çok duygulandığımı söyleyebilirim. Bu aralar ne izlesem, öyle uzun uzun bölümler ve sezonlar izlemeye vaktim yok diyenlere ama en çokta kadınlara tavsiyemdir bu dizi.
Big Little Lies
filme 9 verdi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Maddi durumu hemen hemen herkesin çok iyi olduğu bir kasabada aslında hiçbir şeyin göründüğü mükemmellikte olmadığını anlatıyor bir nevi.Bunu da anneler-çocukları,anneler-babalar üzerinden yapıyor eksenine bir cinayeti de alarak.Dizinin başlangıcı bu cinayetle başlıyor.Ve kasaba sakinlerinin polis sorgusunda hikayeyi anlatmasıyla adım adım ilerletiyor.
Açılış jeneriği ile bile sizi kendine hayran bırakacak sadece 7 bölümden oluşan,süper oyunculara,süper müziklere sahip bu harika diziyi mutlaka izleyin derim.
Big Little Lies
filme 10 verdi
0 yorum
Misliyna

Misliyna

@misliyna - İstanbul

Mükemmel Hayatlar
S1-B0 Mükemmel görünen hayatları ile herkesi kendilerine hayran bırakan insanları düşünün... Şimdi de gerçekten hayatlarının o kadar mükemmel olup olmadığını ? Hiç bir şey göründüğü gibi değil... Dizi oyunculuğu kurgusu ve jenerik müziği ile adeta sizi içine çekiyor... 7 bölümden oluşan dizinin nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz bile...
Big Little Lies
filme 8 verdi
0 yorum
Elif

Elif

@elif22 - İstanbul

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinin esinlendiği dizi oluyor kendisi :) Bizim diziler kadar uzun sürmüyor izlemesi keyifli, konusu güzel. Birinci sezon bitti.Çocukların ailesini yansıtması kısmını çok güzel işlemişler.Tavsiye edilir.İkinci sezonu bekliyoruz bakalım.
Big Little Lies
filme 10 verdi
0 yorum
14
DİZİ
Hemen Başlamanız Gereken, 2017'nin En İyi Yabancı Dizileri
İlk sezonu 2017'de başlayan en iyi yabancı dizileri bu listede paylaşıyoruz. Sen de favori 2017 dizini listeye ekle....
8.7/10
19 oy
Sence kaç puan almalı?
0