up
ara

Şevkat Yerimdar

(2017)

Şevkat Yerimdar Konusu ve Özeti

Şevkat Yerimdar
İlk iki filmi vizyona girdikten sonra büyük bir kitle tarafından çok sevilen Şevkat Yerimdar, bu defa yeni maceralarla televizyon ekranlarında. Dizide mahallenin asi delikanlısı Şevkat'in Cevdet Bey'in kızı olan güzeller güzeli Esin'e göz kulak olmak konusunda verdiği sözü yerine getirmek için gösterdiği çabayı ve ikilinin başlarından geçen olayları izleyeceğiz.
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Şevkat, yaşadığı mahallenin asi ruhlu delikanlısıdır. Öfke kontrolü konusunda problemleri olan Şevkat, haksızlığa tahammül edememektedir. Ancak bu asi görünüşünün altında pamuk gibi bir kalp taşımaktadır. İyi niyetli ve yardımsever biridir.
Bir gün Cevdet Bey, Şevkat'ten bir ricada bulunur. İşte bu rica, Şevkat'in hayatını tepetaklak eder. Cevdet Bey'in ricası, kızı Esin'e göz kulak olmasıdır. Ancak Esin mahalleye gelir gelmez aklını kaybeder. Aklı yerine geldiğinde ise artık bambaşka biridir. Şevkat'e dünyayı dar eder, kendisini çileden çıkarır. Yine de Şevkat, verdiği sözden dönmez ve Esin'e gözü gibi bakmaya çalışır. Bu iki aykırı insan arasında tuhaf, zor ve belalı bir aşk doğar.
6/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0