up
ara

Alias Grace

(2017)

Alias Grace Konusu ve Özeti

Alias Grace
Alias Grace dizisini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur dizi hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yapım: 2017 Kanada
Yönetmen:
Story95

Story95

@kdjfjendnen

Suçlu kim?
İşleniş açısından sıradışı, konu olarak ise tanıdık bir diziydi. Grace, Kanada’ya göç eden bir evde hizmetçi olarak çalışan ve evin sahiplerini öldürmekle suçlanan bir kadındır. 6 bölümlük mini dizi boyunca elbette aklımızda sürekli ‘öldürdü mü?’ ya da evin diğer çalışanı ‘ James Mcdermott’a yardım mı etti?’ , ‘yoksa onu öldürmeye teşvik mi etti’ soruları dönüyor. Ama bir süre sonra suçlu-suçsuz ya da masum-katil ikilemlerinin bir önemi kalmıyor. Sorgulatan, aynı zamanda bir suçluya davranış biçimlerini de gözler önüne seren ve özellikle 1800lü yıllarda kadın olmanın zorluklarını, akıl hastanelerinde yaşadıkları taciz veya insanların davranışlarını, suçluluk psikolojisini daha iyi anlamak için izlenebilecek bir dizi.
Alias Grace
diziye puan vermedi
3 yorum
Burcu S. (@bs)
Margaret Atwood'un Nam-ı Diğer Grace'i di mi bu? Kitaplığımda bekliyor. Okuyayım da diziyi öyle izleyeyim.
02.07.19 beğen 1 cevap
Özge Gizem

Özge Gizem

@ozgegizem

psikolojik
Dizi çok güzeldi fakat şunu söylemeden geçemeyeceğim sonu bu şekilde olmalı mıydı? Kesinlikle hayır. Doludizgin giden bir dizi, mini dizi olarak geçtiği için birden bitirmek zorunda kalmışlar gibi olmuş.
Alias Grace
diziye puan vermedi
0 yorum
Story95

Story95

@kdjfjendnen

‘’Bazen katil darbeyi vuran kişi olmayabiliyor.’’
Alias Grace
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
8.5/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0