up
ara

Kadın

(2017)

Kadın Konusu ve Özeti

Kadın
“Kadın”, hayatın içinde iki çocuğunun ağırlığını ve sevgisini yüreğinde coşkuyla taşıyan, onları fakirliğin ve yaşam mücadelesinin içinde güldürmeyi ve hayatın zorluklarına kendini siper ederek korumayı başaran bir annenin, Bahar’ın öyküsü.
Yapım: 2017
Kadın dizisi listesinde yer almaktadır.
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Kadın
Eşini birkaç yıl önce kaybeden bir kadının iki çocuğuyla verdiği yaşam mücaadelesinin öyküsüdür.

Kadının annesiyle arasında da çok büyük problemler olduğundan dolayı hayatta büsbütün çocuklarıyla yalnız kalmış. Hem kendi yaşamı hem de çocuklarının yaşamını idame ettirmeleri için çalışmak zorundadır. Tek bir işten kazancıyla hem evin kirasını ödeme hem de geçinmeleri gerektiğinden bir iş yetmemekte ve bu yüzden bir ara ikinci bir işe de öğle aralarında devam ederek kazancını yeter hale getirmeye çalışmaktadır.

Gerçek bir yaşam öyküsü olduğundan izlenebilir bir dizidir bana göre.
Kadın
filme 9 verdi
0 yorum
Pelinsu

Pelinsu

@pelinsu480

Harika bir dizi...
Hayatın her zaman pespembe olmadığını,çoğu zaman siyah yahut gri de olabildiğini gösteren dizi.Fakat son bölümlerde -Sarp ortaya çıktığından beri desem daha doğru olur sanırım- diziyi sadece fragmanlardan takip etmeye başladım.Öyle ki birinci sezonun nasıl biteceğini,bölümün son sahnesini dahi fragmanı ilk gördüğümde anladım ve haklı çıktım... Diziyi uzatmak adına yapılıyor olsa da bazen aşırıya kaçıyor.Bölüm bomboş geliyor.
Kadın
filme 10 verdi
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948 - Ankara

Doruk, Nisan, Bahar...
Kore dizisi senaryosunun çakması olan bir dizidir. Dizide fedakar bir anne, ve iki babasız kalmış çocuk var. Çocuklar ve eş kocasının öldüğüne inanmıştı. oysa ki koca ölmeyip başka bir kadınla evli olup onunda iki tane ikiz çocuğu vardır. Bir yalan uğruna birçok şey yanlış anlaşılmıştır şeklinde yazabilirim incelememe... izlemelisiniz. Güçlü bir oyuncu kadrosu var.
Kadın
filme 9 verdi
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

-Anne! Anneannem bizi neden istemiyor?
Kadın
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Nefret etsen de başka annen yok!
Kadın
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
9
DİZİ
2017'nin En Çok İzlenen Türk Dizileri
İlk bölümü 2017'de yayınlanan ve geniş kitleler tarafından severek izlenen en iyi 2017 Türk dizilerini bu listede pay...
gülçin tunar

gülçin tunar

@gulcintunar - Ankara

 paylaşım fotoğrafı
Oyunculuk
Dizi
Model
Kadın
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Paylaşım kuraldışına alınmıştır: Pazartesi - İşyerinde ben
Topluluk kurallarını incelemek istersen yardım bölümünde detaylı bilgi alabilirsin.
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez - Bursa

Duygular, duygular, duygular... paylaşım fotoğrafı
Duygular, duygular, duygular...
Japon yapımı “Woman” adlı diziden uyarlanan, Kadın dizisini ilk bölümlerinden itibaren ilgiyle izliyorum. Bu dizide beni en çok etkileyen yön, doğal olması...Eşini kaybettikten sonra çocuklarıyla birlikte yaşam mücaadelesine kaldığı yerden devam eden bir anne...(Tabi dizinin sonraki bölümlerinde kadının eşinin ölmemiş olduğu anlaşılıyor, ancak bir süreliğine de olsa gizem vardı bu konuyla ilgili. O gizem de izleyicinin merakını arttırıyordu tabi)

Dizide duygular çok güzel bir şekilde ele alınmış. Bir dedenin duyguları, bir annenin duyguları, çocuğun duyguları ayrıntılarıyla işlenmiş. Bence duyguların etkili bir şekilde işlenişi bu diziyi izlenir kılıyor. 05.06.2018 tarihinde sezon finali yapacak olan bu diziyi tavsiye ederim...

Beni etiketleyerek bu bölüme davet eden @zeyrek e teşekkür ediyorum.

Madem halkalar şeklinde devam ediyor bu paylaşımlar. Ben de;
@sc
@ruhadam
@post-mortem
@lililerle
Sizlerin tavsiyelerinizi bekliyorum?
Kadın
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
16 yorum
zeyrek (@zeyrek)
Bu diziyi birkaç kişiden duydum ama son dönem Türk dizilerin giderek çoğalması, çoğaldıkça kalitesizleşmesi ümidimi azaltmıştı. Çok nadir hoşuma giden dizi çıkıyor. Ama sizin tavsiyenizle bu diziyi izleyeyim inşallah ?
27.05.18 beğen 3 cevap
Semih (@sc)
İlk defa duyuyorum bu diziyi, yerli yapımlarla çok fazla içli dışlı olmadığımdan olabilir. Azerbaycan'da baya Türk dizisi hayranı olduğunu farkettim. Hatta tanıştığım birisi 5-6 tane saydı. Saydıklarının hiç birini izlememiştim. :) Çukur'un falan iyi reytingi var sanırım. Davet için teşekkür ederim. En kısa sürede paylaşım yapacağım.
27.05.18 beğen 1 cevap
papatya 10 (@papatya)
Uyarlama diye aldiklari bütün dizileri uzaticaz diye kendi kafalarinca kesip bicip ekleyip cikarip karmasiklastirdiktan sonra final yapmak zorunda kalan türk yönetmenler :(( bu dizinin orjinalini izleuin ... hatta japon uyarlamasi olan turk dizilerinin orjinallerini izleyin
27.05.18 beğen 1 cevap
9.1/10
14 oy
Sence kaç puan almalı?
0