up
ara
‹ La Casa De Papel

La Casa De Papel Dizi İncelemeleri

Elif

Elif

@elif22 - İstanbul

Arkadaşımın önerdiği bu diziye bir başladım bitene kadar gece gündüz izledim bırakamadım.Çok sürekleyici harika bir kurgu sonunu merak ettiren.Çok fazla film bulabilirsiniz soygunla alakalı ama bu bambaşka bir kurgu baş roldeki profösörün zekasına hayran kalıyorsunuz.Tokyo karakterine kızıyorsunuz.Bazende o soyguna dahil olmak istiyorsunuz.
Zaman zaman yok artık dedirten vel hasıl sizi içine çeken bir dizi.Sıkıldığınızda ve boş vaktiniz olduğunda yemek ve ihtiyaç moloası vererek iki günde iki sezon bitirebilirsiniz :)
La Casa De Papel
filme 9 verdi
0 yorum
nehir yet

nehir yet

@nehiryet

darphane soygunu
Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya darphanesine kilitlerler.
La Casa De Papel
filme 9 verdi
0 yorum
Buğra Kağan

Buğra Kağan

@bugrakagan94

İlk sezonu bitirmek 2 günümü aldı.Ortalarda hafif sıkılsamda son bölümlerde diziyi ayakta izledim,rehinelerin kaçış anı harikaydı,profesöre de hayran kaldım.Ayrıca ispanyolcanın harika bir dil olduğunu düşünüyorum,öğrenmek isterdim doğrusu
La Casa De Papel
filme 9 verdi
0 yorum
Ayşe Ç.

Ayşe Ç.

@aysecil - Ankara

el Proffessor!
La Casa De Papel çok konuşulduğu için mi populer oldu yoksa gerçekten kaliteli olduğu için mi bilemem. Bana kalırsa dizi gayet kaliteli ve klişelerin dışında kalabilmeyi başarabilmiştir. Berlin’in dizideki narsistliği gerçekteki karakterinden geliyor olabilir. Eğer öyle değilse Pedro Alonso Ochoro çok iyi bir oyuncu demektir. Zaten dizideki favori karakterim Berlin. Ayrıca dizi sayesinde İspanyolcaya merak saldım.Bu arada bu bir soygun dizisi diye sırf aksiyon var sanmayın. Dizide bol bol aşk da var.Eğer çok aksiyon sevmiyorsanız da sırf o profesör için izlenir bu dizi.
La Casa De Papel
filme 10 verdi
1 yorum
evren karabey (@evrenkarabey)
benim favori karakterimde denver çünkü bu yaşta böyle bir oyunculuk örneği azdır çok başarılı buldum o arkadaşı ayrıca ispanyolca öğrenmesi çok zevkli bir dilbence
08.08.18 beğen 2 cevap
Batuhan

Batuhan

@guangzhou - İstanbul

Neden
S2-B0 Çok farklı bir senaryo diyemeyeceğim ama nedense soygunun sebebinden olsa gerek hepsine ayrı bir sempati duydum ve yeni sezonu merakla bekliyorum,
La Casa De Papel
diziye puan vermedi
0 yorum
Berna AVCI

Berna AVCI

@bernaavci - İstanbul

Yılın fenomen dizisi olarak tanınıyor olsa da benim için çok farklı bir yere sahip olan İspanyol dizisi. Alt yazısız izleyebildiğim ve İspanyolcamı zorladığım ilk dizi. Keşke hiç bitmese dediğim oturunca 3 bölüm izlettiren oldukça sürükleyici ve akıl zorlayan bir yapımdı benim için.Dizinin içinde polisiye,korku,gerilim,macera,atraksiyon,aşk ne ararsanız var (dans bile var) :)

Zekice planlanmış bir darphane soygununu konu alan dizi şuan için 2 sezondan oluşuyor.3.sezonunun çıkacağı yönünde konuşmalar yapılıyor umarım bizi yanıltmazlar Ve çıkartırlar.

Not:Bu arada Berlin ölmedi kalbimizde yaşıyor
La Casa De Papel
filme 10 verdi
1 yorum
MEMOLİ (@memoli)
Berlin gerçekten de ölmedi😂
Filmin 3. sezonu çıkacak. Bu resmi olarak duyruldu ve yeni sezonda yeniden Berlin var. Buna ben de çok sevindim. :)
13.01.19 beğen cevap
İlayda İ

İlayda İ

@ilaydai

Perfecto!
Çok fazla mantık aramadan düz izlerseniz gayet heyecanlı. En sevdiğim karakter kesinlikle Moscow. Yaşasın işçi kardeşliği.
La Casa De Papel
diziye puan vermedi
1 yorum
Clay (@clay)
Neden moscow ?
16.07.18 beğen cevap
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik - Sakarya

Bol aşk, bol aksiyon... bir bölüm bitince ikinciyi hemen izlemek istiyorsunuz fakat -burada bir nefes alalım- polis burnunun dibindeyken, hala öpüşmeler, koklaşmalar, rehinlerin rahat tavırları, soyguncuların rahat tavırları... aşırı saçma olan sahneler (mesela keskin nişancıların bile hedefi vuramaması ya da 2 - 3 günde tanıdığın insanla (bir suçlu olmasına rağmen) beraber olmak için hayatını tehlikeye atmak ve suçluya yardım etmek falan. Hırsızların bazılarının hiç profesyonelce hareketler yapmamasına rağmen soygun planına dahil edilmesi. Bir polisin bir suçluyu kollaması falan... evet dizi bol aksiyonlu ama bir o kadar da pembe dizi kıvamında. Özellikle son 6 bölüm (bizde 2. sezon olarak geçiyor) içimi baydı, bitse de gitsek dedirtti. Hele o tünelin dibine kadar gelmiş polisler varken hala birbirlerine sarılan profesör, nairobi, falan gerçekten saçmalıktı. Bir insan ölümün dibindeyken nasıl bu kadar rahat hareket eder anlamakta zorluk çekiyorum.
La Casa De Papel
filme 7 verdi
1 yorum
Mehmet Ali (@mehmetali276)
Aradığım yorum tam olarak bu.Filmlerde,dizilerde böyle gereksiz ve fazla fazla aşk olması bitse de gitsek dedirtiyor.Bir de dizide çok kontrollü ve zeki gösterilen,bu kadar büyük bir planı olan profesörün en ufak işleri bile kendinin halletmesi saçmaydı.
17.05.18 beğen 2 cevap
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

KUSURSUZ
S1-B13 İspanyol yapımı olan dizi 13 bölümden oluşuyor ama devamı gelecek.Soygun konulu dizi Profesör lakaplı adamın öncülüğünde ekip toplanır ekibin her birine şehir ismi verilir ve hedef İspanya Darphenesini soyma.Profesör planı o kadar kusursuz planlamıştır ki polislerden her zaman 2-3 adım önde.Son zamanlarda izlediğim en sürükleyici dizi.Karakterler dolu dolu işlenmiş, hayatı ele alınmış her birine yeterli süre tanınmış kafamda hiç soru işareti kalmadı.Soygun hemen 1. bölümde başlıyor bu çok iyi olmuş hiç sıkmıyor geçmişi dizi aralarında gösteriyorlar aynı zamanda soru işaretide kalmıyor.Dizinin 13 bölümünü 1 günde bitirdim çok keyif aldım izlerken en son Punisher ve Prison Break dizilerinden bu kadar keyif almıştım.Tüm bölümleri Darphanede geçmesine rağmen hiç sıkmıyor konu akıl dolu işlenmiş çok başarılı buldum.
La Casa De Papel
filme 10 verdi
1 yorum
katilinellerinde (@katilinellerinde)
Bu aralar izlediğim en güzel dizi. çok akıcı ve oldukça başarılı.
25.02.18 beğen cevap
Alcyone

Alcyone

@alperckm - Ankara

Prison Break-Breaking Bad sevenlerin çok seveceği bir dizi
S2-B6 Prison Break bir efsanedir aksi iddaa eden domatestir.Orda bir Michael Scofield vardir ki hayranlık duymamak zor çünkü her detayı , ayrıntıyı önceden görüp hesaplamistir aksi durumda pratik bir cozum yolu getirir.Onda aslında belirsizlik ve kaos dan çıkış yolu vardır.Bu nedenle kendisine bir güven duyarız o varsa iş tamamdır gözüyle bakarız.

Breaking Bad mesela neden efsanedir çünkü toplumda istedigi statüyü edinemeyip öğretmen olan bir dehanın (Walter White) karanlık işlere bulaşıp , kendi statüsünü oluşturduğunu görürüz bir nevi kendini kanitlama ihatiyaci.Nihilzm örneklerini buluruz konuyu uzatmayalım.

Bu dizi de ise bana göre %80 Prison Break %20 Breaking Bad vari ;aslında ait olmadığı bir yerde kendini kanıtlayan (Walter White gibi) , her ihtimali düşünen , dostluğa bağlı yani sözüne sadık (Michael Scofield gibi) bir adamım ülke ekonomisine zarar vermeden, Robin Hood vari bir şekilde yaptığı ,her detayı düşünülmüş bir soygunu ! anlatıyor.Asil önemli tarafi da kapitalizm e eleştiri,sosyalizm ve komünizm e olumlu atıfta bulunmasi.Mesela bir sahnesinde parayla ahlak satın alma konusu değiniliyor daha nice ince mesaj buluyor.

Keşke daha uzun olsaydı lakin 2 sezon toplam 19 bolum .Bitmesi derin bir acı fakat verdiği keyif paha biçilmez.Zekanin on planda olduğu dizileri hep cok sevmişimdir.Tavsiye ederim sonra ahh vahh demeyin.
EK 1
İstenilseydi çok rahat Prison Break e dönüşürdu. 16.02.18
La Casa De Papel
filme 10 verdi
0 yorum
Derya YILDIRAN

Derya YILDIRAN

@deryayildiran

Çav Bella
S2-B15 'Bu dizi çok büyük mesajlar veriyor. Öncelikle Dali maskeleri sıradan bir seçim değil. Dali Toplum ahlakına ve genel geçer adetlerine aykırı yaşamayı adet edinmiş dahi bir ressamdır. Hiç bir şekilde toplumdan gelen dayatmaları ve doğru yanlış ahlak kurallarını kabul etmemiştir. Maskeler bu aykırılığı temsil ediyor.
Kırmızı tulumlar sosyalizmi (komünizmi) temsil ediyor. Giyenler sosyalist yoldaşlar ve mücadele veriyorlar.
Darphane ve polisler kapitalizmi temsil ediyor. Kapitalizmde para her şeyi belirler. Ahlakı bile para belirler. Yani birileri paraya saldırdığında o kişiler kötü ilan edilir. İşte para saldırıyorlar. Paraya saldırınca silahlı ve görüntülü mekanizmalarıyla kapitalizm saldıranlara savaş açıyor.
Profesör bilimsel bakış açısını ve hesapçılığı sembolize ediyor. Sonuçta bilimsel düşünmek ve hesap yapmak her türlü sorunu yeniyor. Ama aşka yenik düşüyor.
Uzun zamandır böyle anlamlı bir Sosyalizm teması görmedim. Üstelik dizide Salvador Dali’nin taktiği kullanılmış. Siz olayları izliyorsunuz sanıyorsunuz ama her izlediğiniz şeyin derin bir anlamı ve mesajı var.
Berlin’in ölüm sahnesindeki birlikte direneceğiz sözü ve kadınını yanına alıp onla el ele mücadele etmesi de bir çeşit Sosyalist mücadele geleneği. Zaten dizinin teması olan Ciao Bella şarkısı da Sosyalizmin sembolüdür.
Muhteşem bir yapıt. Sadece film ve senaryo olarak değil. Felsefe olarak da muhteşem bir yapıt. Kapitalist sisteme müthiş bir tokat var.'

Dizi için eklenebilecek en güzel inceleme yukarıdakidir. Buna ek olarak diziyi izleyen bizler için birçok çelişkinin bulunduğunu söylemek isterim. Dizinin öğretisi doğrultusunda sosyalist bir tavır hakimdir, ve diziyi izleyen bizler hırsızların(?) destekçisi halindeyiz. Fakat gerçek hayatta kapitalist yaşayan, sistemden memnun olan, belki de ırkçı belki aşırı sağ görüşte kişileriz. Peki diziyi izleyen kim, sokakta dolaşan kim? Bu dizi gerçekten yaşanıyor olsa herkes devlet tarafında olacak ve ölüsünü isteriz diyeceklerdi. Ama dizide birisine bir şey olsa gözyaşları döken, içi burkulan, öfkelenen de bizler değil miyiz? Aynı zamanda duygusal bir toplum olarak dizi yorumlarını incelediğimde mantık çevresinde toplanıp, duygularının esiri olanlara aşırı yüklenme olduğu gördüm. Tabi dizi izleyicileri belki tek tip profilde yorum kişiler olabilir ama bu kısım benim kafamı kurcalıyor yine de. Sanki bu alanda bir gizem var ve benim beynim şu an o alanda yoğunlaşıyor.
Dizi karakterleri açısından bakınca da bir çeşitlilik görüyoruz. Hikayesi birbirlerinden, kişilikleri , yetenekleri birbirinden farklı insanlar görüyoruz. Bu insanların süreç karşısında yaşadığı duygular bence çok güzel gözlemlenip kurgulanmış. Kimse Tokyo'dan stres altındayken aklıselim davranmasını beklemiyordu. Veya Berlin'in duygularına teslim olup planı aksatmasını. Karakterler üzerine çok iyi düşünülmüş.
Diziyi izlerken insanlar çok şey öğreniyor. İyi ki denk gelmişim sana La Casa de Papel :*

KAYNAK: http://www.dizibox1.com/la-casa-de-papel-2-sezon-6-bolum-sezon-finali-izle/
La Casa De Papel
filme 10 verdi
2 yorum
zeyrek (@zeyrek)
Ben de 1.sezonu yeni bitirdim ve çok beğendim diziyi. Sonda bahsettiğiniz durumda şu da var bence. Bir felsefesi, düşüncesi ya da iyi niyeti olan şeyleri destekleme hissi taşıyoruz. Hiçbirimiz oradaki rehinelerden biri olmak istemeyiz. Ama hırsızların da hikayelerine tanıklık etme fırsatı bulduğumuz için onlara da kendilerince hak veriyoruz. Profesörün kimseye zarar vermeme ve aslında çalmış olmama fikri bize heyecan veriyordur belki. Bir de tabi her zaman ekranda bize yapılan yönlendirmenin de büyük etkisi var. Mesela rehinelerin çoğunu tanımıyor hislerini görmüyoruz filmde ve tanıdığı kişilerle daha çok özdeşim kuruyor.
09.02.18 beğen 1 cevap
Buğra Kağan (@bugrakagan94)
Kapitalist sisteme tokat mı?.Bir diziye fazla anlam yüklememek gerekir.Tam tersine ben de bu dizinin insanın acımasız doğasını gösterdiğini düşünüyorum,hayatta kalma içgüdüsünün gücünü
10.11.18 beğen cevap