up
ara

Avlu

(2018)

Avlu Konusu ve Özeti

Avlu
Koca bir ömrü dört duvar arasına sıkıştırılmış kadınların; mutluluk , hüzün, umut, arkadaşlık ve düşmanlıklarının hikayesini anlatıldığı Avlu dizisi Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlamasıdır.
Yapım: 2018 Türkiye
Deniz Demir (Demet Evgar) zeki başarılı bir kadın üniversite yıllarında genç bir müzisyen olan Hakan ile (Teoman Kumbaracıbaşı) tanışır ve bir süre sonra evlenirler.Bir kaç sene sonra kızları Ecem doğar ve aile içi şiddet bundan sonra başlar.
Hikaye, uzun süredir şiddet gördüğü eşini vurduğu iddiasıyla tutuklanan Deniz'in hapse girmesiyle başlar.Deniz kendini birbirine düşman iki kadının arasında bulur ; Azra ve Kudret.Bu iki kadın da Deniz'i kendi tarafına çekerek cezaevi içindeki güçlerini arttırma derdindedir. Deniz'in ise tek amacı hiçbir belaya ve suça bulaşmadan en kısa zamanda kızına kavuşabilmektir.
Ozan Demir

Ozan Demir

@ozandemir673

Kaliteli Drama
Severek izlediğim tek türk dizisidir. Avustralya yapımı yabancı bir diziden uyarlama yapılmış. Yüzde 50 yi orjinalden almışlar kalan yüzde 50 yide kendileri yazmışlar. Çok da güzel dengelenmişler diziyi ülkemiz izleyici kitlesiyle.
Oyunculuklar enfes, yapılan drama gerçekten hissettiriyor insana duyguyu.
Umarım her güzel şeyin başına geldiği gibi kısa ömürlü olmaz da bu resitali uzun yıllar izleriz.
Avlu
filme 9 verdi
6 beğen · 1 yorum
İbrahim (@ibrahimks34)
Katılıyorum.Duygu geçişleri olsun,dizinin akışı olsun.Her konuda kalite kokan bir dizi.Kudret ile Deniz sırtlayıp götürüyor.Benim en çok hoşuma giden Umut Radyo bölümündeki olan sahneler.
18.11.18 beğen 1 cevap
Nesuh

Nesuh

@nesuh

S0-B4 Bu uyarlama dizi Türkiye standartlarının üstünde çok iyi uyarlanmış. Acı ve şiddet dozu yüksek. Klasik müzikle girişi etkileyici ve aralarda ki rap müzikler de oturmuş (rap müziği sevmediğim halde).

Demet Evgar ve Ceren Moray ne kadar kaliteli oyuncular olduklarını ilk bölümden itibaren tekrar gösterdiler.
Avlu
diziye puan vermedi
7 beğen · 0 yorum
9.7/10
11 oy
Sence kaç puan almalı?
0