up
ara

Scarecrow

Korkuluk (2017)

Scarecrow Konusu ve Özeti

Scarecrow
SCARECROW – KORKULUK Gizem/Gerilim türünde Türkçe/İngilizce olarak hazırlanmış bir YouTube Web Dizisi ve Kısa Filmidir. Barış Özcan projeyi YouTube’un daveti ve desteğiyle #CreatorsforChange programı kapsamında New York’ta gerçekleştirdi.
Yapım: 2017 Türkiye
~
Korkuluklar kargaları ekinlerden uzaklaştırmak ve onları korkutmak için yapılır. Peki ya korkularımız bizim korkuluklarımızsa? Korkular bizi insanlığın üst seviyesine çıkmaktan alıkoyuyordur belki de. Kim bilir?
~
#CreatorsforChange değişim elçisi Barış Özcan bu inisiyatifin temalarının ortak bir kökene sahip olduğuna inanıyor: bilinmeyene duyulan korku. Dolayısıyla bir değişim elçisi olarak bu konuyla ilgili kurgusal bir YouTube Web Serisi geliştirdi. Gizem/gerilim türünde 6 bölümlük bir dizi.

KISA ÖZET
New York cinayet dedektifi James D'Angelo sıradan ve alakasız gibi görünen cinayetler arasında bir bağlantı olabileceğini keşfeder. Bu olayların hepsi de nefret, ırkçılık, cinsel yönelimler, yabancı düşmanlığı ve benzeri aşırılıklarla ilgilidir. Farklı zamanlarda işlenen bu cinayetler hep terk edilmiş gibi görünen izbe yerlerde olmaktadır. Soruşturma bizi insan doğasının karanlık köşelerine sürükler. Dedektif kendisini "karga" ve bu terkedilmiş yerleri, aşırı duyguları ve korkuları da birer "korkuluk" olarak görmeye başlar. Bu izbe yerler -tıpkı korkuluklar gibi- daha büyük bir gerçeği saklıyor gibidir.
Korku, insanların davranışlarını etkiler, tıpkı kargalar gibiyizdir. Asıl soru hayatlarımıza bu korkulukları kim yerleştirmiştir?
Necdet

Necdet

@necdet

Ders Niteliğinde Dizi
Youtuber Barış Özcan Youtube barış elçisi olduğu için çektiği web dizidir. Kısa filmde diyebiliriz.
İzlemediyseniz tavsiye ederim ders çıkarılacak türden bir yapı.
Oyunculuklar çok iyi değil zaten bir iki kişi hariç diğerleri amatör sayılır.
Fazla zamanınızı da almaz 6 bölümlük, toplam 40-45 dk sürüyor.
Scarecrow
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Gerçeğin ne olduğunu sanki biliyormuş gibi herkesin ağzında bir ''gerçekçilik'' lafı.
Scarecrow
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
10/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0