up
ara

Castle Rock

(2018)

Castle Rock Konusu ve Özeti

Castle Rock
Bilim kurgu ve korku edebiyatının bir numaralı isminin eserlerinden parçalar taşıyan bu dizi Stephen King severler için yeni bir heyecan daha tanışmayanlar için de bir fırsat adeta.
Yapım: 2018 ABD
Stephen King unutulmaz eserlerinden bölümler ve karakterler içeren dizi, King'in eserlerinin büyük çoğunluğunda olduğu gibi Maine kasabasında geçiyor.Dizinin baş rolünde Henry karakterini canlandıran André Holland oynamaktadır.Dizinin konusu; 1991 yılında 11 gün boyunca kayıp olan Henry sapasağlam ortaya çıkar kendisi de sorulan sorular karşısında nerede ve ne yaptığını hatırlamadığını söyler.Sene 2018'e gelindiğinde ise Henry savunma vekili olup Teksas’ta idama celb edilen mahkumları ölüm cezalarından kurtarmaya çalışmaktadır.Üvey babasının ölümünden sonra terk ettiği kasabaya yıllar sonra geri dönmek zorunda kalır bunun sebebi ise kasabadaki Shawshank Hapishanesi'nde mahkum olan Bill Skarsgard’ın canlandırdığı isimsiz gencin Henry'nin adını vermesidir ve olaylar bundan sonra başlar.
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Stephen King'in eserlerinden izler taşıyan dizi geride bir çok soru bırakarak ilk sezonunu tamamladı. Olaylar durağan geçiyor genel itibari ile bu yüzden bu tarz durağanlıktan hoşlanmayanlar diziyi sevmeyebilir. King eserlerinde her zaman olduğu gibi burada da gizem ve korku ön plana çıkarılmış vaziyette. Uyarlamaları genelde kötü oluyor, benim beğenimi kazanmıyor ama bu sefer işler yolunda gibi :D ikinci sezon onayını da aldı bakalım yeni sezonda bizi neler bekliyor.
Bir parantezde Bill Skarsgard için Pennywise rolündeki başarısından sonra bu seferde Castle Rock'da 'The Kid' olarak karşımıza çıktı şu adama düzgün bir karakter verin hem onun hem de bizim iyiliğimiz için.

Keyifli seyirler...
Castle Rock
filme 10 verdi
0 yorum
Ebru G.

Ebru G.

@ebrug

Castle Rock
'' Şüphenin ne kadarı makûldür? Evet, jüri üyeleri... Eğer ben birinin hayatını elinden almak ya da almamak konusunda seçim yapacak olsaydım hiç şüphesiz, bugün yapacağınız şey de bu, ben makûl bir miktarın olacağını pek sanmıyorum. Diyelim ki benden birini öldürmem isteniyor. Tanrı'nın bizzat kendi eliyle imzaladığı, altınla işlenmiş bir belge görmek isterdim. Sanık sandalyesinde mağdur bir kadın oturuyor ve kendisini kocası Richard Chambers'in ölümüyle ilişkilendiren kanıtlar ikinci dereceden. Diğer tarafta ise ilk duruşmasında Leanne'yi savunan, barodan atılmış, alkolik bir avukat. Ve tanık olarak da devletle rüşvet anlaşması yapmış uyuşturucu kaçakçısı var. Tüm bunlar, bence, olaya biraz şüphe katıyor. Bunlar, davanın yeniden görülmesi, tekrarı için yeterli sebeplerdi. Bu yargılama süreci de bir nevi tekrar. Ama bugünden sonra başka bir dava olmayacak. Hâkim, kararı imzalayacak. Zehir damara enjekte edilecek. Beden tabuta yüklenecek. Altı saat sonra şu beden, şu kadının bedeni kül olacak. Teksas eyaletinde küller temyize başvuramıyor. Şimdi size soruyorum, içinizi rahatlatması için daha ne kadar şüphe olması gerekiyor? ''

(S01xEp01)
Castle Rock
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Castle Rock
O nerede ?
- Kim ?
Babam.Kiliseye uğradım ve mezarlık yoktu.
- Kilise büyük bir yatırım yaptı.Ama başarılı olamadı ve arsayı satmak zorunda kaldı.
Yani, ölülerin üstünü asfaltla mı kapattılar ?
-Hayır onları taşıdılar.Havaalanının yanındaki Banner'in yukarısına. Tecrübelerime göre ölüler pek de özel değiller.
Castle Rock
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Birini öldürmek zorunda olsam Tanrı’nın imzalı izni gerekirdi.
Castle Rock
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Bir kitabı bitirmek için en iyi yer hikayenin başladığı yerdir.
Castle Rock
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Bazen kafesin hangi tarafında olduğumu unutuyorum.
Castle Rock
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
9.5/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0