up
ara

A Discovery of Witches

(2018)

A Discovery of Witches Konusu ve Özeti

A Discovery of Witches
ABD 'li yazar Deborah Harkness 'in çok satan serisi Ruhlar Üçlemesi'nin uyarlaması dizinin başrolünde I am Number Four filminden de tanıdığımız Theresa Palmer yer almaktadır.
Yapım: 2018 ABD
ABD 'li yazar Deborah Harkness 'in çok satan serisi Ruhlar Üçlemesi'nin uyarlamasında Theresa Palmer ve Matthew Goode başrolleri paylaşıyor.Oxford akademik hayatının zemininde yükselen çağdaş bir aşk hikayesi anlatılıyor; ama bu dünyada vampirler, cadılar ve şeytanlar gizlice insanların dünyasında yaşamakta ve çalışmaktadır.Konusu:Oxford'un Bodlein Kütüphanesi'ndeki kitap raflarında araştırma yapan genç akademisyen Diana Bishop,tesadüfen simyacılıkla ilgili eski bir elyazması bulur.Köklü ve seçkin bir cadı ailesinden gelen Diana'nın yaptığı bu keşif,doğaüstü bir karışıklığa sebep olarak iblis,cadı ve vampirlerin kısa sürede kütüphaneye doluşmasına yol açar. Diana yüzyıllardır aranan bir hazine keşfetmiştir ve her şeyi yoluna koyabilecek tek kişi de yine kendisidir.Bu zorlu mücadelede en büyük destekçisi ise onu hiç yalnız bırakmayan,her türlü fedakarlığı göze alıp kendi soyunun karşısında duran ,meslektaşı vampir Matthew olacaktır.
ZeynepTuğçe

ZeynepTuğçe

@gokturkprensesi

Fantastik harika bir dizi
A Discovery Of Witches, seçkin bir cadı ailesinden gelen Diana Bishop’un hikayesini konu ediyor. Kökenleri seçkin bir cadı ailesine dayanan Diana Bishop genç bir öğrencidir. Araştırma yapmak için kütüphaneye giden Diana, tesadüfen mühürlü bir el yazması bulur. Yaptığı bu keşif Diana’nın farkında olmadan yer altında doğaüstü bir karışıklığın yaşanmasına ve buna bağlı olarak da iblis, cadı ve vampirlerin kütüphaneyi ele geçirmesine neden olur. Büyük bir hazine keşfeden Diana, yaşananları düzeltebilecek olan tek kişidir. Zorlu bir mücadeleye atılması gereken Diana’ya gizemli bir vampir olan Matthew yardım etmek ister. Cadılar ve vampirlerin birbirine güvenmemesi gerektiğini bilen Diana, Matthew’ın yardımını kabul ederek mücadeleye atılır. Kate Brooke’un yaratıcısı olduğu dizi, Deborah Harkness'ın aynı isimli romanından uyarlanıyor. Teresa Palmer ve Matthew Goode’un başrolü üstlendiği dizinin kadrosunda Owen Teale, Malin Buska, Trevor Eve, Aiysha Hart, Edward Bluemel gibi isimler yer alıyor.
A Discovery of Witches
diziye puan vermedi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Henüz konuşmak için erken ;fakat Cadıların Keşfi kitabını okuyan biri olarak söyleyebilirim ki Diana ve Matthew hem kitaptaki karakterlerin birebir fizik olarak karşımıza çıkması hem de oyunculuk anlamında kendilerina ait karizmalarıyla boy göstermeleri açısından benden tam not aldı.Karşımda sanki kitaptaki Diana ve Matthew vardı diziyi izlerken.Tabii kitap Ruhlar üçlemesi serisinin 3 kitabını da kapsayarak anlatıyor konuyu ;ama bu şekliyle bile 2 bölümünü izleyen biri olarak ilgi çekici.Kitap tamamen yetişkin işi bir konuya sahipti çünkü yani saçma ergen muhabbetler ,aptal fantastik hareketler yerine yazarın eğitimini de aldığı üzere evrim teorisi-yaratıkların oluşumun gizemini eski çağlardan-ortaçağdan gelerek anlama çabası ve tezler teorilerin uçuştuğu ve bunun yanında fantastik bir gizemin de yer aldığı bir konuya sahipti.Şimdlik dizi de o eksende ilerliyor.Merakla ve gözlerimden kalpler çıkarak izliyorum :))Gözatmanızı kesinlikle tavsiye ederim :)
A Discovery of Witches
filme 7 verdi
0 yorum
7.7/10
3 oy
Sence kaç puan almalı?
0