up
ara

Condor

(2018)

Condor Konusu ve Özeti

Condor
Kitaptan uyarlama bir Amerikan dizisidir. CIA için çalışan Turner, zeki ve yetenekli bir analisttir. Terör eylemlerini engellemek için bir program yazar ve bu program ile bir terör eylemi engellenir. Ancak bu olaydan sonra bir saldırı gerçekleşir ve sorumlu Turner gösterilir.
Yapım: 2018
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Dizinin uyarlandığı 1975 yapımı, başrollerinde Robert Redford,Faye Dunaway ve Max Von Sydow'un oynadığı Akbabanın 3 Günü filmini izlemiştim zamanında.O yüzden merakım yüksekti diziye karşı.Burada da Jeremy Irons'un oğlu Max Irons, ağır toplardan William Hurt-Mira Sorvino-Brendan Fraser'ı görmekteyiz.Dizi CIA için çalışan ama aslında tamamen farklı bir düşünce yapısında olan genç ve zeki bir analistin bir komploya ait varsayımı sonucu, bulundukları binadaki çalışma arkadaşlarının hepsinin öldürülmesi ve suçlu olarak kendisinin gösterilmesi ve bundan kurtulup kendini aklama çabaları.
Dizi bir kere ilgi çekici bir şekilde ilerliyor;çünkü terör eylemlerini Müslüman birini kullanarak gerçekleştirmeye çalışan olarak CIA 'yi gösteriyor.Bu kısmıyla bile saygımı kazandı dizi,TV de daha fazla kişiye ulaşabilen Amerikan yapımı bir işte bu kadar açık dilli olmasıyla. Ve ana karakter Jake Turner aracılığıyla insan hakları,kapitalist sistem acayip giydiriyor.Dizi ilerledikçe Jake'in neden tamamen farklı bir bakışı varken hayata karşı,CIA için çalışmak durumunda kaldığını ,hayatıyla ilgili daha birçok bilgiyi öğrenip onun gizlenme sürecini de gerilimli bir şekilde izliyoruz.
Kesinlikle ilgiyi hak eden güzel bir dizi...
Condor
filme 8 verdi
0 yorum
8/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0