up
ara

You

(2018)

You Konusu ve Özeti

You
New York'ta bir kitapçıda çalışan ve aynı zamanda aşırı zeki olan Joe, bir gün kitapçıya gelen Beck'e aşık olur. Joe, Beck'in kalbini kazanmak için teknolojiyi kullanıp devamlı takipçisi olur. Takıntı haline dönüşen tavırlarının sonucunda takipçisi olmaktan çıkıp erkek arkadaşı olur.
Yapım: 2018
Baran

Baran

@mrbaran

Sinirlerim Bozuldu
İftiralar, aldatmalar, güvensizlikler ve takip etmeler, bu dizi psikolojimi bozdu. Ana karakterlere baktığımızda bir kitapçıda çalışan joe ve onun kitapçıda gözüne kestirdiği edebiyat öğrencisi ve yazar beck vardı, lakin bunlardan biri uyuşturucu ve seks batağına saplanmış arkadaş yönlendirmeleri ile yaşayan beck,diğer tarafta çocukluğundan beri iyi yetiştirilmemiş, büyümüş ve buna rağmen doğruları görememiş, eski sevgilisi tarafından aldatılmış joe var. Senaristlerin insan ilişkilerini bu kadar düşürmesi beni çok üzüyor. En çokta bir kitap kurdunun, kitqpları böylesine tanıyan bir insanın tam bir psikopat olarak gösterilmesi beni çok üzdü. Umarım artık kitaplardan ellerini çekerler. Senaryo olarak bazı zayıflıklar vardı, birisi 5 cinayet işleyipte nasıl şüpheli olarak listeye bile girmez anlamış değilim, bu konuya hç değinilmemişti. Ben 10/8 veriyorum, sizce you nasıldı???
You
filme 8 verdi
1 yorum
Lacrimae (@lacrimae)
Yorumlarınıza katılıyorum. Özellikle Beck’in kız arkadaşının kafasını yardığı sahnede polisler tarafından adının geçmemesi senaryonun sorunlu olduğunu gösteren en temel bölümdü
20.02.19 beğen 2 cevap
Gülsüm

Gülsüm

@glsmyzgn

Tadım kaçtı Ali Rıza Bey.
Dün gece uykuya dalmama yardımcı olsun diye ilk bölümü izleye başladım, nasıl kaptırdıysam ancak beşinci bölümde bayılmışım. Diziyi izleyenlerin çoğu paranoyaklık aşıladığı söylüyor, ben ise atılması gereken her adımı önceden söyleyebilecek kadar takıntılı olduğumu farkettim 😲 zaten söz konusu stalk ve paranoya ise hepimiz bir Joe'yuz diye empati yapıyorum, ama şiddete hayır diye yükseliyorum falan. Velhasıl akıcı, yeterince paronayaksanız izlemekten zevk alacağınız bir dizi.
You
diziye puan vermedi
0 yorum
aydın

aydın

@aydintokhan

you (netflix)
son zamanlarda izledigim guzel netflix filmlerinden.spoi vermeden kisaca bahsedeyim.dizinin başkahramanı olan joe kutuphanede calismaktadir.bir gun kutuphanede beck adli kizimizi gorur ve ona vurulur.joe'nun psikolojik rahatsizliklari var ve beck'in kalbini kazanmak icin ne olursa olsun yapmaktadir.
puanim 8.4
You
filme 8 verdi
6 yorum
Batuuu (@batuuu)
dizinin normalde iki kitabı var. birincisi you ikincisi hidden bodies diye. dizi baslarken ben dizinin ilk kitabini okudum. nerdeyse 5 veya 6 bölümde kitapla olan baglanto koptu. yeni sezonu kafadan uyduracaklar galiba çünkü kitabın sonu ile hiçbir alakası yok. normalde kitapta kitabın sonunda joe amy diye bir kiz ile tanisiyor ve ikinci bölüm buna gore gitmesi lazm ama oyle bitirdiler ki wtf dedom sadece .
31.12.18 beğen cevap
Batuuu (@batuuu)
normal sartlarda sonda cikan o eski kız arkadaşını şu pleachi kafasindan yaraladığı ormanda öldürüyor ama sacma birsekilde ortaya cikti:)
31.12.18 beğen cevap
sosyopat (@sosyopat35)
netfix sifresi lazım bro :)
31.12.18 beğen cevap
Gülsüm

Gülsüm

@glsmyzgn

You
Tanıdığım biri, kitapçının sahibi, bütün kitapları birleştirirsen tek bir gerçeği elde edersin o da eğer zekan belli bir seviyenin üstündeyse hayat katlanılmaz oluyor demişti. Ve "belli bir seviye" o kadar yüksek bile değil.
You
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Gülsüm

Gülsüm

@glsmyzgn

You
Tanıdığım biri, kitapçının sahibi, bütün kitapları birleştirirsen tek bir gerçeği elde edersin o da eğer zekan belli bir seviyenin üzerindeyse hayat katlanılmaz oluyor demişti. Ve "belli bir seviye" o kadar yüksek bile değil.
You
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Baran

Baran

@mrbaran

Bazı insanlar hayatlarına sevgiyi sokmakta zorlanırlar. Bazı insanlar aşk için yaratılmışlardır. Ve bazı insanlarda ararlar. Onları hak ettikleri şekilde sevebilecek birini ararlar...
Aramanız dileği ile!!
You
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
hamdiye olgar

hamdiye olgar

@hamdiyeolgar - İstanbul

 paylaşım fotoğrafı
Harikalarda bu gün ♥️
You
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 yorum
kbdmg (@kbdmg)
Bu diziler, filmler, belgeseller için yazılan bir iki cümlelik tanıtımlara spot deniyor. İletişim fakültelerinde bunun çok etkili olması gerektiği fln anlatılıyor. Lakin ben daha başarılı bir spot görmedim. Hepsi işi daha kötü gösteren metinler oluyor genellikle.
23.02.19 beğen 1 cevap
Netflix batağına düştüm 🤦‍♀️ Hergün dizi film izliyorum...’’You’’1.sezon bitti...Yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum ..:))
You
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 yorum
Elif (@elif22)
2. sezonu yok mu
11.02.19 beğen cevap
Cengizer38 (@erencengiz)
Aynı durumdayız bende netflix batağındayım
12.02.19 beğen cevap
Ömer KÖSE (@omerkose)
Düşmemek için direnenlerdenim 😂
12.02.19 beğen cevap
7.9/10
30 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2005
2017
2016