up
ara

Hakan: Muhafız

The Protector (2018)

Hakan: Muhafız Konusu ve Özeti

 Hakan: Muhafız
Netflix'in ilk Türk dizisi özelliğini taşıyan Hakan: Muhafız 'ın başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Hazar Ergüçlü yer alıyor. Kendi halinde bir hayat yaşayan Hakan'ın artık yeni bir görevi vardır şehri tehlikelerden korumak.Hakan bu gizemli ve fantastik görevde başarılı olabilecek mi ?
Yapım: 2018
DrQuee

DrQuee

@drquee

Her şeye rağmen izlenmeli...
Diziyi ne yazık ki ne iyi ne kötü olarak bir kategoriye yerleştirebiliyorum. Müzik kullanımları, çekimler, oyuncular gayet iyi olduğu halde senaryonun fazla hızlı ilerlemesi ve mantıksızları beni uzaklaştırdı. Ayrıca bütçeden dolayı efektlerin üzerine ne yazık ki düşülememiş. Böyle olacağı gayet belliyken belki de bütçeye uygun bir cast seçimi yapılabilirdi ve eksik kısımlar tamamlanabilirdi.

Şunu sormak isterim, Ölümsüzler gerçekten ne tür bir zarar verdiler? Dizi boyunca “Hakan, sen muhafızsın!” “Hakan, İstanbul’un kaderi senin ellerinde!” “Hakan, acele etmeyiz. Zaman yok!” nidalarının altında dolu bir sebep bulamadım...


Diziyi bitirmediyseniz devamını okumayınız.

Gerçekten Ölümsüz’ün Faysal olduğunu anlamayan var mıydı? İlk sahneden belli olduğunu düşünüyorum.

Leyla ve Hakan ilişkisinin çok hızlı geliştiğini farketmişizdir. Gerçekten böylesine güçlü olan bir kadın karekterin kendisini bu kadar çabuk bir şekilde mutsuz hallere düşüreceğine inanabiliyor muyuz? Daha sonra aşk üçgenine dönüşmesi daha da garip. Gerek var mıydı? Bence yoktu. Keşke bunların yerine Ölümsüzler daha detaylı anlatılsaydılar, Sadıklar’ı daha iyi tanıyabilseydik. Kimdir bunlar? Neyin nesiler?

Dizi insanlar ve sohbetler olarak Asya dizisiyken, replikler olarak batıcıl kaldığını düşünüyorum. Tam olarak bizi yansıtabilen bir dizi değildi.

Bunların hepsini geçtim, 2. sezonu heyecanla beklemeye devam ediyorum ve umuyorum ki çok daha güzel olacak.

Bu bizi Netflix platformunda temsil eden ilk dizi ve kesinlikle desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Her ne kadar benim gözümde problemli kısımları yazsam da bu bizim dizimiz. Öncelikle zlerden gelmeli. gelmeli.
Hakan: Muhafız
filme 6 verdi
0 yorum
Kayra

Kayra

@kayra180

İstanbulda bir Spider-Man var(!)
Dizi tamamen türk oyuncularla ve Netflix kalitesiyle sunuluyor.Dizinin öncelikle hadi şu türklere de bir dizi çekelim diyerek başlatıldığı çok bariz çünkü basit bir hikaye var ve bu basit hikaye aynı zamanda klasik bir hikaye pek çok süper kahraman hikayesi gibi başlıyor.Ancak bu dizinin kötü olduğu anlamına gelmiyor.Dizi gerçekten güzel ogunculuklar özellikle harika dizi de diyalogların da büyük bir kısmının çok güzel olduğunu söylemeliyim.Dizi de Hakan(Çağatay Ulusoy) çok büyük bir maceraya atılıyor bu dizinin uzun olacağının bir habercisi gibi tabii dizi izlenirse eğer ki izlenmezse Netflix senaryoyu hızlıca bağlayıp bitiredebilir dizimiz şimdiden 2 sezon olucağını biliyoruz.Bize bu durum şimdilik yeter 2. sezonda daha güzel ve harika bir dizi bekliyor olacağım.
Hakan: Muhafız
filme 6 verdi
0 yorum
Zeynep Zengin

Zeynep Zengin

@zynpzngn

İlk iki bölüm çok ağır ve sıkıcıydı. Karakter tanıtma süreci olduğundan yarıda bırakıp haksızlık etmek istemedim. Tanıdığın bildiğin bir oyuncunun süper kahraman olmasını de başlarda kabullenememiş olabilirim. Sonuçta Türk izleyicisi için ilk fantastik proje. Ancak özellikle 5. bölümden itibaren hikaye içine çekmeye başladı ki son 5 bölümü ara vermeden izleyerek sezonu bitirdim. Eksikliklerine rağmen iyi bir iş çıkmış başrol kadın oyuncusu dışında. Diziyi izlemeye başladığımda Burçin Terzioğlu çok yakışırdı bu proje diye geçmişti içimden ki cast ekibi de benimle aynı fikirdeymiş. Son olarak İstanbul sen muhteşem bir detaysın.

Not: 2.sezon 2019'un yaz aylarında yayınlanacakmış.
Hakan: Muhafız
filme 7 verdi
0 yorum
Batuhan

Batuhan

@guangzhou

S1-B10 Ben aslında başlarken çok heycanlanmıştım netflix yapımı olacağı için ve narcos tadında bir an olsun azalmayan bir aksiyon izlemeyi umduğum için, ama bölümler ilerledikçe ne yazık ki o heycan kaybolmaya başladı, diziye 8 puan vermemin amacı süre olarak 40 ar dakika olması, ikincisi de belki bir umut ilerleyen sezonlar daha aksiyon dolu olur umudu taşıdığım için, ha bir de şöyle bişey var bu diziye 8 verdiysem, ilk iki sezonu 3,4 kişinin kendi çabaları ile çektiği şimdi blu tv de yayınlanan Sıfır Bir dizisine 25,30 puan vermem gerekecek sanırım. Netflix e yakışmadı maalesef .
Hakan: Muhafız
filme 8 verdi
0 yorum
Nehir Laufeyson

Nehir Laufeyson

@nehirlaufeyson

netflix'in Türk yapımı dizisi diye duyduğumda aşırı heyecanlanmıştım. ama pek beklentimi karşılamadı açıkcası. bi ara aşk dizisi oldu sonra süper kahraman dizisi falan filan derken olay örgüsü arap saçı gibiydi, konular fazla bağlantılı değildi. efektler bir sahne haricinde iyiydi hatta en iyisi sanırım gömlek çıkarma sahnesi. bilek kırılmasına hiç girmiyorum vasat. iyi yanları ise İstanbul çok güzel sahneler ile gösterilmişti. ve alışık olmadığım/iz replikler de vardı. fazla heyecanlanmışım beklentimi karşılamadı pek.
Hakan: Muhafız
filme 7 verdi
0 yorum
Aslı

Aslı

@aslimay1905

 paylaşım fotoğrafı
Haydi başlayalım 2.sezona✌
Hakan: Muhafız
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Sonay Bay

Sonay Bay

@sonaybay

 paylaşım fotoğrafı
2. Sezonu beklerken özlediğimiz bölümleri izleyelim tekrar tekrar :) izleyen, takip eden var mı bakalım ? Dışarıda felaket yağmur yağıyor, öyle şimşek çakıyor, öyle gök gürlüyor ki duymayın. :) ya da duyun belki sizin şehrinizede böyle güzel yağmur yağıyor olabilir :)
Hakan: Muhafız
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Mustafa Asil (@mustafaasil)
😊😊
31.03.19 beğen cevap
7.1/10
32 oy
Sence kaç puan almalı?
0