up
ara

Sex Education

(2019)

Sex Education Konusu ve Özeti

Sex Education
Sex Education dizisini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur dizi hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yapım: 2019
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Dizi kapağından ve reklamlarından ergen işi gibi bir izlenim bıraksa da + 18 sınırlarında ilerliyor aslında.Bunun nedeni de İngiltere ile bizim kültür farkımız.Çünkü dizide de gördüğümüz üzere ders olarak ayrıntılı bir cinsel eğitim görüyorlar(kondom takılması-cinsel yolla bulaşan hastalıklar-vajinanın ayrıntılı çizimlerinde bölümlerini yazma gibi anatomik bilgiler vs).Bizim ülkemizde açıklamama gerek yok sanırım ...Neyse konuysa biri gay-diğeri aşırı çekingen ve okulda kötü bir şekilde adı çıkmış kızın arkadaşlığı.Fakat bir amaçları var .O da annesi bir seks terapisti olan ve kendisi de ergenlerin cinsel sorunlarının hayatlarında yaşadıkları ile birebir ilişkilendirerek bu sorunları çözebilme konusunda doğal bir yetenek olan Otis'e (çekingen çocuğumuz)hasta bulup para kazanmak.Bu yüzden dizi hem aşırı eğlenceli ve bir bakıma da aşırı ciddi.Çünkü uğraştıkları sorunlar gençlerin çok gerçekçi ve üzücü.(kimlik sorunları-baba baskısı-cinsel kimliğini özgürce yaşamanın tehlikeleri-yapılan bir hata sonucu adının feci dedikodu ve aşağılama malzemesi haline gelmesi-zorbalık gibi).Ama dizi İngiliz yapımı ve bu da komedi şeklinin cidden kaliteli (sulu zırtlak iğrenç Amerikan komedileri aksine)gerçekten güzel bir şekilde verilmesi anlamına geliyor.Kesinlikle izlediğinize pişman olmayacağınız harika bir dizi...
Sex Education
7.4 (23 oy)
0 yorum
oreo beyaz

oreo beyaz

@oeoroekor

Yetişkin arkadaşlarımın izlemesine şaşırdım.Şahsen hoşuma gitmedi.Biraz geleneksel biriyimdir
Sex Education
7.4 (23 oy)
2 yorum
Ömer AKALAN (@omerakalan)
başkan dizinin ismini görüyorsun geleneksel biriysen niye izledin demezler mi sana :D
04.05.19 beğen cevap
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Bazen hoşlandığımız insanlar bizden hoşlanmaz, canımız yanar ama yapabileceğimiz bir şey yoktur. Birinin duygularını paylaşmaması nasıldır bilirim. Sürekli onu düşünürsün. Canın yanar. Ama kimseyi senden hoşlanmaya zorlayamazsın.
Sex Education
7.4 (23 oy)
0 yorum
Resurrection

Resurrection

@resurrection

Başlıkda da belirttiğim gibi bir Cumartesi veya Pazar oturup bitirmelik gayet güzel vakit geçirilebilecek bir dizi. Tavsiye ederim. Somur biraz beni üzdü ama bakalım yeni sezonları gelecektir.
Sex Education
7.4 (23 oy)
0 yorum
7.4/10
23 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2018
2016
2019
2016