up
ara

Breaking Bad

(2008)

Breaking Bad Konusu ve Özeti

Breaking Bad
Akciğer kanseri olduğunu ve iki yıl ömrü kaldığını öğrenen bir babanın, ölümünün ardından ailesinin iyi bir hayat sürdürebilmesi için kısa sürede bol miktarda para kazanabilmek amacıyla yasadışı işlere girmesi anlatılmaktadır. Kimya öğretmeni olan Walter White, engelli oğlu ve karısıyla yaşayan kendi halinde bir aile babasıyken, ömrünün son iki yılında uyuşturucu üreticisi ve satıcısına dönüşür.
Yapım: 2008 ABD
Yönetmen:
Doktor, hasta olduğunuzu ve yaşamak için iki seneniz kaldığını söyledi... Ne yapardınız? Dünyayı gezmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, asla cesaret edemediğiniz bir şeyi denemek... Tüm bunlar sizin için bir seçenek olabilir. Ancak Walter White için durum biraz farklı. The X-Files'ın yapımcısı Vince Gillian'ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico'da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür... Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar. Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın. Hele Malcolm in the Middle'ın babası Bryan Cranston, Emmy kazandığı Walter rolünde hayatının performansını sunarken.

İngilizce Açıklama
When chemistry teacher Walter White is diagnosed with Stage III cancer and given only two years to live, he decides he has nothing to lose. He lives with his teenage son, who has cerebral palsy, and his wife, in New Mexico. Determined to ensure that his family will have a secure future, Walt embarks on a career of drugs and crime. He proves to be remarkably proficient in this new world as he begins manufacturing and selling methamphetamine with one of his former students. The series tracks the impacts of a fatal diagnosis on a regular, hard working man, and explores how a fatal diagnosis affects his morality and transforms him into a major player of the drug trade.
Breaking Bad dizisi listesinde yer almaktadır.
POST_MORTEM

POST_MORTEM

@postmortem

#GoodbyeBreakingBad P.M.
Nereden başlasam bilemedim şu an,en son böylesi bir boşluk hissini (diziler söz konusu olduğunda) sanırım Dexter'ı bitirdiğimde yaşamıştım lakin onun finali,başından beri inşa ettiklerinin içine etmişti sanki.Neyse,burada bahsetmemiz gereken Breaking Bad ve eğer diziyi bitirmekte benim gibi geç kalanlar varsa sakın sosyal mecralarda falan,hakkında yazılan yazıları yorumları falan okumayın,sayfaları takip etmeyin.Bir sürü boşboğaz ortalığa spoiler verip duruyorlar sanki herkes diziyi izlemiş de biliyormuş gibi.Gelelim dizinin içeriğine,

Akciğer kanseri teşhisi konulan zeki kimya öğretmenimiz Walter White,öldükten sonra ailesinin meteliksiz kalmamasını sağlamak amacıyla,eski öğrencisi Jesse Pinkman ile meth pişirme işine girer ve olaylar gelişir.Buraya kadarki kısmı zaten diziyi izlememiş olanlar dahi biliyor.İşin can alıcı kısmı tabii ki devamında.Karakterler harika,oyunculuklar harika,ben özellikle Hank,Jesse ve Mike'ı tek geçiyorum.Bu arada yine diziyi izlemeyenlerin dahi denk geldiği bir,Skyler'a sövme yarışı var ki,Skyler bu edilen küfürleri hak etse dahi ardından en çok küfrü yemesi gereken de bence Walter idi.Konunun başında Suç ve Ceza'daki mantık gibi,kendince yaptığı hareketi meşru görmesi-yani zaten bu keşler bir şekilde kendilerini zehirleyecekler,bari benim kaliteli malı kullansınlar kafası-işlerin uzamasının da sebeplerinden.Şu an ne yazsam,ilerde bu diziyi izleyecek olanların heyecanından bir parça alıp götürebilirim çekincesiyle yazıyorum onun için yorumumu bitirsem iyi olacak.Son bir şey,sanırım 2.sezonda veya 3.sezonda (şu an tam hatırlamıyorum) tanışacağınız avukat Saul'un dizisi "Better Call Saul" u da izleyin,Breaking Bad'den önceki olaylar,Saul'un Walter ve Jesse ile tanışmasından öncesi işlenmiş.
Breaking Bad
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Merve Karadavut

Merve Karadavut

@mervekaradavut

Hayatımın Dizisi
Gerçekten hayranlıkla izleyebileceğiniz, sürükleyici bir dizi. Hikayesinde kaybolup gitmemek elde değil..Konusu sizi, sonsuzluğa doğru çeker gibi içine çekiyor. İlk sezonda çok severek izlemedim açıkçası biraz sıkıldım ama sabrettim çünkü sevildiğini duymuştum. Oyuncuları kusursuz, gerçekten herkes rolüne uygun seçilmiş.Biraz bahsedersek: . 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter, maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlıyorlar. Zaten dizi burdan sonra başlıyor bence :) ''Breaking Bad'' Güney aksanı kullanan kişilerce Cehenneme Düşmek anlamına geliyor.Yayınlandığı sıralar çok fazla izlendiğinden dolayı Guinness Dünya rekorlar kitabına girmiş. İzlemeyen çok şey kaybeder, benden söylemesi.. :)
Breaking Bad
diziye puan vermedi
6 beğen · 0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Her şeyden önce zekice yazılmış bir kurgu var elimizde. Bu diziyi bir aksiyon dizisi sananlar ki ne çok yanılmış ve sıkılıp diziyi bırakmışlardır. Ne kaybettiğinizin farkında bile değilsiniz bence. Dizide her zaman hayran duyduğum en güzel detay gerçekçiliğe bu kadar uygun oluşu. Diğer bir husus da her zaman sizin hayal gücünüze bırakılmış yorumlar var. Walter White öldü mü? Skyler o kadar da kötü biri miydi? Walter bu sonu hakketti mi? Bunun gibi bir sürü sorular bir çok farklı insan tarafından farklı yanıtlanabilir. Biri Jess'i severken diğeri sevmeyebilir, biri Skylerdan nefret ederken biri onu anlayabilir. Çünkü olaylar "yorumlanabilir" şekilde işliyor. Diziyi bitirdikten aylar sonra bile öğrenebileceğiniz bir detay sizi hayretler içinde bırakabilir. Çok güzel ayrıntılar içeren bir dizidir. O yüzden bu dizi teen wolfçulara fazla gelebilir.
Breaking Bad
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
melisurgan

melisurgan

@melisurgan

Bir diziden fazlası...
Diziyi 3 Mayıs 2018’de bitirdim ve şunu söylemeliyim ki geriye dönüp baktığımda her şey aklımda öyle yer etmiş ki, final bölümünü ise ağlayarak izledim. Bu diziye başlamak ve hiçbir bölümünü atlamadan izlemek lazım, size ne kadar sevdiğimi anlatamam. Dizi maalesef final yaptı söylediğim gibi fakat Breaking Bad’in spin-off’u başka bi deyişle yan dizisi olan Better Call Saul’da hikayenin geri kalanını izleyebileceğiz. Benim kuşkusuz favori karakterim Jesse Pinkman’dı. Ona resmen aşığım da denebilir. Ortağı Walter için, aşkı Jane için, hayatta kalmak için, arkadaşları için yaptığı şeyler beni o kadar etkilemişti ki. Jesse’nin en büyük fanı bile olabilirim. Son olarak diziyi Taşkano adlı çevirmenden izlemenizi şiddetle tavsiye ederim, e o zaman iyi seyirler yo!
Breaking Bad
filme 10 verdi
7 beğen · 0 yorum
Eyyubi

Eyyubi

@eyyubi

Dizi biraz sıkıcı geldi adamım, yo yo...
S2-B4 Gördüğünüz gibi 2. sezon 4. bölümdeyim fakat buraya kadar gelmemin tek sebebi umut...
İlk bölüm gayet iyiydi ve onun gazı ile bir umut, bir umut devam ettim fakat aradığımı bulamadım. Bu kadar övülen bir dizi için fazlasıyla sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Belki "Breaking Bad İzleme Rehberi" adlı incelemeyi yazan arkadaşın dediği gibi ilk 3 sezon durağan, 4 ve 5 daha sürükleyicidir. Fakat sorarım yani: 5 sezonluk dizinin 3 sezonuna sabretmek ne kadar mantıklı? Kendi adıma söyleyeyim: Sabredip izlemeye devam edeceğim fakat pek hevesli olmadığım kesin.
Breaking Bad
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
İbrahim Koç

İbrahim Koç

@ibrahimkoc0

walt ve jesse yumruklaşırlar, ikisi de yere yığılır. Sonra bay White sendeleyerek ayağa kalkar..
Jesse : 'iyi misin bay White?'
WAlt : 'evet'
Jess : 'o halde evimden defol ve birdaha gelme'
Breaking Bad
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Mehmet Sefa Dönmez

Mehmet Sefa Dönmez

@menguberdii

"-Ben tehlikede değilim Skyler, tehlike benim! Adamın biri çalan kapıyı açınca vuruluyor ve sen benim o adam olduğumu mu sanıyorsun? Hayır! Ben kapıyı çalanım!" Heisenberg‬ ‪(‎Walter White‬)
Breaking Bad
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Jesse: (Walt’ın elinde tuttuğu şapkaya bakarak.)
Walt: Ellerinde sadece bu vardı.
Jesse: O zaman başka bir mağazaya gidersin. Eğer ellerinde sadece bu varsa yanlış yerdesindir.
Breaking Bad
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Walter: [Elinde bir bakır tel tutarak] Ve şimdi, bu güzel akımı iletmek için ne kullanacağız, hı ? Akla hangi element geliyor ?
Jesse: Ooooo, tel.
Walter: (…) Bakır.
Breaking Bad
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
yaseekinci

yaseekinci

@yaseekinci

Breaking Bad
"Ben tehlikede değilim Skyler, tehlike benim! Adamın biri çalan kapıyı açınca vuruluyor ve sen benim o adam olduğumu mu sanıyorsun? Hayır! Ben kapıyı çalanım!"
Breaking Bad
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
Bekir

Bekir

@ilberal

özledik mi
Koyverdun gittun bizi oy koyverdun gittun bizi
Breaking Bad
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 1 yorum beğen ikon
ELİF (@julioco)
Hayır
15.05.19 beğen cevap
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Yeah Mr. White! Yeah Science!
Breaking Bad
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
18 beğeni · 2 yorum beğen ikon
POST_MORTEM (@postmortem)
;)
24.01.18 beğen cevap
Necdet (@necdet)
Çok güzel yapmışlar :)
22.05.18 beğen cevap
9.4/10
348 oy
Sence kaç puan almalı?
0