up
ara

Lost

(2004)

Lost Konusu ve Özeti

Lost
Bir uçak kazasından sağ çıkan bir grup insan, tropik bir adada yaşam mücadelesi vermeye başlar. Hayatta kalabilmek ve kurtulmanın bir yolunu bulabilmek için işbirliği yapmaları gerekmektedir. Dizi, bir yandan adada yaşananları anlatırken bir yandan da flashbacklerle sağ kalanların geçmişlerine yer verir.
Yapım: 2004 ABD
Yönetmen:
Lost Sydney, Avustralya'dan Los Angeles' a uçan ticari bir uçağın Güney Pasifik civarında düşmesiyle esrarengiz tropikal bir adada kazadan sağ kalan kimselerinin yaşamlarını anlatan Amerikan yapımı olan bir dizidir. Her bölüm tipik olarak, bir karakterin flashbacklerle geçmişiyle birlikte anlatılmaktadır. Dizinin yaratıcıları Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber'dır. Bölümler Oahu, Hawaii'de çekilmektedir. İlk bölüm olan Pilot bölümü 22 Eylül 2004'de yayına girmiştir. ABC Studios, Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarfından yapılan dizi Amerikan ABD'de ABC televizyonuda yayınlanıyor. Lost'un müziklerini Michael Giacchino besteledi. Büyük oyuncu kadrosu ve çekimlerin Hawaii'de yapılmasının maliyeti ile Lost en pahalı televizyon yapımlarından biridir.

ABC'de yayınlandığı ilk yılda bölüm başına 16 milyon izleyici ortalamasına ulaştı. 2005'te En İyi Drama Dizisi dalında Emmy, 2006'da En İyi Televizyon Draması dalında Altın Küre ve 2006'da En İyi Oyuncu Kadrosu dalında SAG Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu.
Lost dizisi listesinde yer almaktadır.
Yasmin Şahin

Yasmin Şahin

@tiyatrocuyasmin

Yabancı dizilerin ilk izlenmeye başladığı zamanlar, 2000li yıllar yani bu demek oluyor ki 80lerde doğan çocuklar, yani 90lı yılların çocukları yabancı dizi furyasına ilk katılan gençler..

İlk defa güzel bir dizi çıkmış her şey soru işaretleri ile dolu, biraz bilim kurgu - biraz dram - biraz aksiyon yani her bölüm bir olay, her bölümde bir çıkmaz... açıklanmayan sorular, cevapsız bırakılan meraklı bir sürü olay...

108 in biz de bıraktığı etki.. Oluşturulan siteler... Ortaya atılan teoriler... bir günde izlenen fazladan bölümler... kenarda köşede ortaya çıkan garip garip kısa videolar...

Ne garipti işte. Adamlar bir dizi yaptı. Hala cevaplanmayan bir sürü sorularla dolu...

Ve saçma bir sonla bitirdiler işte. En çok izlenen dizi oldu kaldı..
İzledik mi izledik :) Hatta sonradan izlemeyen bir arkadaşımızla bütün sezonu baştan izlemiştik. Bir günde aralıksız 18 bölüm izleme rekoru kırmıştık kendimizce :)) bölümlerden bölümlere teoriler üretip ipuçları bulmuştuk.

Adamı delirtmişti bu lost zamanları. Zaten sitelerde bölümlerden sonra izleyenlerin oluşturdukları teorileri okusalar bence mükemmel
senaryolar çıkardı :)))

Öyle bir diziydi işte.. Güzeldi yinede... Sayid vardı. Ben en çok onu severdim.
Lost
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Ceren

Ceren

@cereny

Kendisi benim favori dizimdir.
Beyin gıdıklayan bir dizidir. Aklınızdaki sorulara kendi cevabınızı bulmak zorunda kalırsınız ve bulduğunuz her cevapla kafanız daha da çok karışır; çünkü dizinin temeli felsefeye dayanıyor. Bazı insanlar cevapları bulmayı o kadar çok istemiştir ki "Lost ve Felsefe" diye bir kitap bile çıkmıştır.
Sonu çok kötü diyenlere aldırmayın. Karl Jasper'ın da dediği gibi felsefe yolda olmaktır, bu dizi de bu söze göre hareket etmiş sonunda izleyiciyi bir yere bırakmamış, Dizi bittikten sonra bile aklınızdaki sorularla yolda olmaya devam ediyorsunuz.
Lost
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Göçebe

Göçebe

@gulkurusu

Ahhh lostt
S6-B17 Dizinin tüm bölümleri gizem doluydu. Teoriler,komplolar kura kura manyak olduğumuz dizi. Keşke diyorum başından beri bir defter tutsaydım.Sormak istediğim ama unuttuğum o kadar çok soru var ki...
Neyse dizinin finali beni o kadar hayal kırıklığına uğratmadı ama taşların yerine oturduğunu da söyleyemem.
Zaten izleyicilerin teorilerinden apayrı bir dizi olurdu.Keşke dikkate alsalardı.
En sevmediğim şey yeni John locke oldu eski John neredeee bu nerede.
Desmond ben en çok seni sevmiştim sen ve o brothaalarin.
Lost
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

İlk defa yabancı dizi izlemeye Lost ile başladım.. Ortalama bir sezon 25 bölüm sürüyordu.. Her bölüm ayrı bir heyecan, macera, gizem vs vs ne ararsan vardı bu dizide.. Film izlerken konu seçersiniz ya, işte Lost'ta her konudan bir bölüm illa ki vardı.. Her şeyi güzeldi ancak sonu biraz kötü bitti.. İzleyen herkes bunu bilir..
Lost
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Aysun Danışman

Aysun Danışman

@aysunndnsmn

Bütün sezonları izledim. vevet sonu biraz tuhaftı. sonu beğenmeyen çok fazla ama Lost aslında tasarı olarak çekilöiş . yani adada yaşasalar nasıl olacaktı. adadan kurtulsalar nasıl devam ederlerdi ve adada ölmeleri .Benim diziden anladığım buydu.
Lost
filme 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Göçebe

Göçebe

@gulkurusu

Jack: Çok uçuyorum.
Kate: Ne?
Jack: Bize verdikleri şu ücretsiz uçuş hakkı. Onu kullanıyorum. Her Cuma akşamı, L.A’dan Tokyo’ya uçuyorum, ya da Singapur’a veya Sydney’ye. Ve sonra ben uçaktan iniyorum, ve bir şeyler içip sonra eve geri uçuyorum.
Kate: Neden?
Jack: Çünkü çakılmasını istiyorum. Uçaktaki başka hiç kimseyi umursamıyorum. İçine girdiğimiz her sarsıntı veya türbulans, yani, sanki, gözlerimi kapatıyorum ve dua ediyorum geri dönebileyim diye…
Kate: Bu değişmeyecek.
Jack: Hayır, bıktım…yalan söylemekten. Bir hata yaptık.
Kate: Gitmeliyim. Merak etmeye başlayacak neden…
Jack: Biz…oradan ayrılmak zorunda değildik.
Kate: Evet, zorundaydık. Hoşçakal, Jack.
Jack: Geri dönmeliyiz, Kate. Geri dönmeliyiz!
Lost
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Fatih V.

Fatih V.

@fatihvurak

Jack: Ayağa kalk.
Sawyer: Neden ? Kimin daha uzun olduğunu mu görmek istiyorsun ?
Lost
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Başka bir hayatta görüşürüz, kardeşim
@Desmond
Lost
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Lost
Beraber yaşa, yalnız öl.
Lost
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
Göçebe

Göçebe

@gulkurusu

Lost
John LOCKE
Lost
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
8
DİZİ
İzlerken Düşündüren Felsefi Diziler
İzlerken kafa yormayı da seven, hem izleyeyim hem kendimi geliştireyim, biraz düşüneyim diyenlerin bayılacağı dizile...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
8.6/10
215 oy
Sence kaç puan almalı?
0