up
ara

Hatırla Sevgili

(2006)

Hatırla Sevgili Konusu ve Özeti

Hatırla Sevgili
Yayınlandığı yıl çok izlenen ve hala en iyi yerli diziler arasında adı geçen Hatırla Sevgili, bir yandan yakın tarihin siyasi olaylarını yansıtırken bir yandan da dönemin zor koşulları ve görüş ayrılıkları altında yaşanan bir aşk hikayesini ele alıyor.
Yapım: 2006 Türkiye
Şevket ve Rıza Büyükada'da karşılıklı evlerde oturan iki eski arkadaştır. Ancak politik görüşleri onları birbirinden uzak düşürmüştür. Şevket’in oğlu Ahmet Lozan’daki tahsilini bitirip evine döner. Bu dönüşü ailesinden daha heyecanla bekleyen biri daha vardır. Rıza’nın kızı Yasemin... Genç kız Ahmet’e uzun zamandır platonik bir aşkla bağlıdır. Ada’daki ünlü pastanenin sahibinin oğlu Necdet ise Yasemin’in Ahmet’e olan duygularından habersizdir. Yıllardır onunla ilgili gizli hayaller kurmaktadır. Yasemin büyük sırrını yakın arkadaşı aynı zamanda Necdet’in kardeşi Lale’yle paylaşır. Lale arkadaşının hayal kırıklığına uğrama ihtimalini düşünerek onu uyarır. Ancak Yasemin aşkının gücüne inanmaktadır.
Hatırla Sevgili dizisi listesinde yer almaktadır.
Elif Karsavuran

Elif Karsavuran

@elifkarsavuran

Başarılı ve Harika bir Yapımdı
Tarih dönemini inceleyen dizilerde farklı iki görüşü ele almak zordur.İncelediğimiz zaman bu tarz diziler konuyu tek taraflı inceler ama bu dizide gerek Ahmet'in Yasemin'in ailelerinin politik durumu gerek 70 yılların sol sağ ilişkisi çok güzel ele alınmıştı ve sanki o günlerde yaşamışız gibi hissettirmişti
Dizideki Ahmet ve Yasemin'in birbirine besledikleri saf ve karşı konulmaz aşk ise diziyi sevmenizi sağlamıştı
Son olarak ise dizinin oyuncu kadrosu da yapımın bu kadar iyi olmasın bir etken olmuş ve bunca yıl geçmesine rağmen çok sevilmesine neden olmuştu
Hatırla Sevgili
filme 10 verdi
0 yorum
renin kılıç

renin kılıç

@reninkilic

sanırım ömrüm buyunca unutamayacağım bir dizi .. o dönemde gençlerin nasıl mücadele ettiğini nelerle yüzyüze geldiğini ,çok güzel anlatan bir diziydi..Müzikleri ayrı güzeldi hala ara ara açıp dinlerim. gözyaşarımı tutamayıp heyecanla her bölümünü izlemiştim. O dönemki olaylar ancak bukadar gerçekçi yansıtılabilirdi.. Oyuncuları da ayrı takdir etmek lazım tabi...
Hatırla Sevgili
filme 10 verdi
0 yorum
günü gününe takip ettiğim son diziydi hatırla sevgili. aradan kaç yıl geçti hala müziklerini dinleyince bazı sahnelerini hatırlarım.
Hatırla Sevgili
diziye puan vermedi
0 yorum
Çağla Kaplan

Çağla Kaplan

@caglakaplan

Başarılı
Beğendiğim dizilerden bir tanesi. Başarılı bir dönem dizisi gerek müzikleri gerekse duygusallık olarak severek izledim.
Hatırla Sevgili
filme 7 verdi
0 yorum
metin ak

metin ak

@metinak

Benim için aşk uğruna ölünecek bir şeydir. Zaten bu kadar kuvvetli hissetmiyorsan o nasıl aşk olabilir. Ve evet âşık olduğum kişi ile birlikte olamazsam hayatta başka biri ile birlikte olmam. Başka bir birlikteliğin hiçbir önemi yoktur. Gerekirse ömür boyu sevdiğimi beklerim eğer kavuşamıyorsam ona uzaktan bakmak bile bana yetebilir. Platonik bir aşk derin bir mevzu bence.
Hatırla Sevgili
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Pepuk ???

Pepuk ???

@philosophia

Yasemin,

Sana ne kadar hasretim tahmin edemezsin. Sanki hayat durdu. Sanki artık yaşamıyorum, kalbim atmıyor, nefes alamıyorum. Sen benim ışığımsın. Senden ayrı bir saniye bile geçirmek istemiyorum. Beni affet sevgilim. Sana olan aşkımın büyüklüğünü anlamam için birbirimizden ayrı geçen ilk saniye yetti de arttı bile.Şimdi lütfen pencereden dışarı bak.
Hatırla Sevgili
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
WeCouldBeTheSame

WeCouldBeTheSame

@zumrutgokce

(Yasemin’in defterinden)
Tam iki ay yirmi altı gün oldu. Onu son görüşüm olacağını bilseydim başka türlü bakardım yüzüne. Her detayını inceler, ezberlerdim. Bütün kızgınlığıma rağmen hala hayatımın aşkı olması inanılır gibi değil. Onu deliler gibi özlüyorum.
Hatırla Sevgili
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
deniz

deniz

@firtinalibirdeniz

Kimimiz inzivaya çekilmek için uzaklara gideriz. Kimimiz kendi içimize..
Hatırla Sevgili
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
54
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Yerli Diziler
Komedi, romantik, dram, aksiyon ve daha fazlası... En beğendiğimiz Türk dizilerini bu listede paylaşalım. ...
6
DİZİ
Başarılı ve Güzel Oyuncu Beren Saat'in Mutlaka İzlenmesi Gereken Dizileri
Bihter, Fatmagül, Yasemin gibi birçoğumuzun hatırında kalan dizi karakterlerini canlandıran başarılı ve güzel oyunc...
8.6/10
83 oy
Sence kaç puan almalı?
0