up
ara

Dexter

- Dexter (2006)

Dexter Konusu ve Özeti

Dexter
Adli tıp polisi olan Dexter Morgan, gündüzleri, kardeşini seven, sevgilisine sadık, iş arkadaşıyla iyi geçinen son derece sakin bir adam gibi görünürken, geceleri, kanundan kaçmayı başarmış olan suçluları öldüren bir seri katile dönüşür.
Yapım: 2006 ABD
Sezon 1
Dexter'la tanışın...Karanlık düşlerine şahit olun..Gündüzleri adli tıp polisi, geceleri ise seri katil, üstelik ikisinde de çok başarılı. Bir katili bir başka katilden daha iyi kim anlayabilir! Öldürme arzusu dışında insani duygulardan yoksun doğan Dexter, ahlaki değerleri olan bir seri katil: Sadece yasaların elinden kaçmayı başaran canileri öldürüyor. Üç yaşında öksüz ve yetim kalan Dexter, bir polis tarafından evlat edinilmiş. Yeni babası, Dexter’ın karakterindeki karanlık tarafı çok geçmeden fark etmiş ve onun önü alınamayan şiddet arzusunu, insan öldürenleri öldürmeye kanalize etmesini sağlamış. Bunun sonucunda Dexter, hem seri cinayet işleyenleri hem de kanundan yakasını kurtaran diğer katilleri kendine hedef olarak seçmeye başlamış. Dexter Morgan içindeki müthiş öldürme arzusuna karşın, günlük hayatta insanlarda hayli sakin, iyi huylu ve kendi halinde bir adam izlenimi bırakıyor. Sempatik görünümü sayesinde, kimse onun böyle bir “karanlık tarafı” olabileceğinden şüphelenmiyor: Sevgilisi Rita da, kız kardeşi Debra da, patronu da... Sadece mesai arkadaşı Doakes, onda bir tuhaflık olabileceği hissine kapılıyor.

Sezon 2
Dexter, 2. sezona Doakes'un takiplerinden usanmış, öldürme isteğini bastıramamış bir vaziyette başlar. Ancak ilerleyen zamanla Dexter için daha önemli bir sorun ortaya çıkar: Hazine avcıları denizin dibinde Dexter'ın kurbanlarını parçalara ayırdıktan sonra onları son yolculuklarına yolladığı kısma ulaşırlar ve Miami Metropolis Karakolu'nda “Bay Harbor Butcher” isimli yepyeni bir seri katil avı başlar ve tabi Dexter için de zor anlar...

4. sezonun bitiminde sevgilisi Rita’nın cansız vücudunu bir küvetin içinde ve oğlunu annesinin kanları içinde bulan Dexter, bu sezonda insani duygularını yeterince kontrol edemeyecek gibi görünüyor. Bir yandan yetim kalan kardeşlerden Astor, Dexter’ı annesinin ölümü için suçlarken, diğer yandan Dedektif Quinn, Dexter’ın cinayetin zanlısı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Sezon 6
Dexter, ürkütücü gerilimin ve beklenmedik dönemeçlerin yer aldığı 6. Sezon için bir öç alış ile geri dönüyor.Geçen sezonun şoku ve yürek burkan sonunun üzerinden bir yıl geçti ve yumuşak huylu, tüyler ürpertici seri katil Kriminolog Dexter Morgan, kim olduğu üzerine hesaplaşmaktaydı. Fakat daha önceden karşılaştığı düşmanıyla yolları kesiştiği zaman varlığı paramparça oldu.Gözükara inançları ile sanrısal dini bir bağnaz olan bu yeni düşman, Dexter’ı kısa sürede felaketle sonlanabilecek tehlikeli bir oyunun içine çekiyor.
Dexter dizisi listesinde yer almaktadır.
Nil

Nil

@nill

Keşke bütün seri katiller Dexter gibi olsa. Kendi içinde bir kural bütünlüğü ile hareket eden ve kurbanlarını adaleti yerine getirmek için seçen, suçsuz bir insanı asla ödürmeyen, yakışıklı bir katildir Dexter.
Kendini soluksuz izlettirir. Kız kardeşi, polis teşkilatının diğer üyeleri, aşkları vs bütünüyle bu dizi şahane bir diziydi. Sonu da ağlattı gerçekten.
Ayrıca Michael C. Hall abi, nam-ı diğer Dexter, bu dizi süresinde bir kanser atlatmıştır.
İzleyin, pişman olmayacaksınız.
Dexter
filme 10 verdi
8 beğen · 2 yorum
Erkan (@erkan58)
Dizi sona erdiğinde çok üzülmüştüm, Amerikan tv serilerilerinde efsaneler arasında sayılabilecek kalitede bir yapım!
25.10.15 beğen cevap
Nil (@nill)
kesinlikle.
25.10.15 beğen cevap
Erkan

Erkan

@erkan58

Karanlık Yolcu
Her insanda karanlık bir yan vardır, bu dizide Dexter Morgan isminde bir kan sıçrama analistinin çocukluğunda yaşadığı bir travma sonucunda polis olan babası tarafından yapılan yönlendirme ve koyulan kurallarla adalet tarafından suçlu fakat bu suçun cezasını almamış kişileri cezalandırması anlatıyor belki de bu katilin bu yönüyle çok sevmişizdir
Dexter
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Yüce Sézar! Bu nece bir ahlak anlayışıdır dostum. Her bölümde keşke benimde böyle esnek kurallarım olsaydı da keşke ben de bu dünyaya anlamlı katkılar(gereksiz bomboş insanları ortadan kaldırmak) yapabilseydim dediğim konusuyla bütünleştiğim özellikle 1.sezonun finalinde zevkten dört köşe olduğum bu dizi benim içiiiiiiiinnnnnn DİZZZYDİRRRR...
Dexter
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
kadir

kadir

@kadiremir

güzel dizi
Dizi 8 sezon genel olarak konusu kabaca adli tıp da çalışan sadece cinayetlerde kan sıçramaları gibi konularla ilgilenen birisidir dexter ama bunun yanı sıra ölmüş üvey babasının kurallarını ihlal etmeden kötü insanları araştırıp kendince cezalandırır kafa dağıtıcı güzel psikolojik bir dizi👌🏻
Dexter
diziye puan vermedi
3 beğen · 1 yorum
Acetlycoa (@acetlycoa)
Kitabınıda okursunuz o halde :')).
24.12.18 beğen cevap
MEMOLİ

MEMOLİ

@memoli

O Kişi Ben Olayım Bugün
~~~Herkes gerçek kişiliğini saklıyor, en azından arada bir. Bazen benliğinizin o bölümünü o kadar derine gizliyorsunuz ki onun orada olduğunu birinin size hatırlatması gerekiyor.~~~
(Bu sahne bazı sakladığım şeyleri hatırlamama vesile oldu, ben de size vesile olabilirim umarım.) :)
Dexter
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
ismail

ismail

@neemiss

” Ben Dexter’ım ve ne olduğumdan emin değilim. İçimde karanlık bir şeyin olduğunu biliyorum ve onu saklıyorum.. Kesinlikle o konuda konuşmuyorum. Fakat o orda, her zaman. Bu karanlık yolcu. Ve kontrolü ele geçirdiğinde kendimi canlı hissediyorum, katî yanlışlığın verdiği heyecanla, yarı hasta hissediyorum. Onunla savaşmıyorum. Savaşmak istemiyorum. O benim sahip olduğum tek şey. Başka hiç bir şey beni sevemez. Hatta kendim bile. Özellikle kendim bile. Yoksa bu karanlık yolcunun söylediği bir yalan mı ? Çünkü son zamanlarda öyle anlar oluyor ki; kendimi başka bir şeye bağlanmış hissediyorum. Başka birine.. .Sanki maske kayıyor ve her şey, insanlar, daha önce önemsiz olan şeyler aniden önemli olmaya başlıyor. Bu beni çok korkutuyor. “
Dexter
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Ben Dexter’ım ve ne olduğumdan emin değilim. İçimde karanlık bir şeyin olduğunu biliyorum ve onu saklıyorum.. Kesinlikle o konuda konuşmuyorum. Fakat o orda, her zaman. Bu karanlık yolcu. Ve kontrolü ele geçirdiğinde kendimi canlı hissediyorum, katî yanlışlığın verdiği heyecanla, yarı hasta hissediyorum. Onunla savaşmıyorum. Savaşmak istemiyorum. O benim sahip olduğum tek şey. Başka hiç bir şey beni sevemez. Hatta kendim bile. Özellikle kendim bile. Yoksa bu karanlık yolcunun söylediği bir yalan mı ? Çünkü son zamanlarda öyle anlar oluyor ki; kendimi başka bir şeye bağlanmış hissediyorum. Başka birine.. .Sanki maske kayıyor ve her şey, insanlar, daha önce önemsiz olan şeyler aniden önemli olmaya başlıyor. Bu beni çok korkutuyor.
Dexter
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Isaak: Aşk böyle bir şeydir. Güçlü bir silahtır. Bizim yararımıza da olabilir
zararımıza da.
Dex: Aşkı pek anlamıyorum.
Isaak: Bilim adamısın çünkü. Aşk, mantığa meydan okur.
Dex: Hiçbir şey mantığa meydan okuyamaz.
Isaak: .. Sanırım kalbimiz, bizim bilmediğimiz bir şey biliyor.
Dex: Belki de kalbimiz yanılıyor.
Isaak: Sanmam. Aşk zahmetli olabilir hatta uygunsuz da olabilir.
Tehlikeli olabilir. Yapmayı hayal bile etmediğimiz şeyleri yaptırır bize.
Ama yanlış mıdır? Bu, sonumuzun nasıl olduğuna göre değişir, değil mi?
Dexter
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Deb: O kutudaki insanlar var ya, Dexter kurban olan onlar işte.
Dex: Kurban mı? Küçük çocuklara tecavüz edip
öldüren bir kilise korosu şefi mi kurban? Ülkeye kaçak yoldan mülteci sokan
ve parasını ödeyemeyenleri öldüren evli bir çift mi kurban?
Kendilerini öldürmeleri için, kadınların akıllarını çelen bir psikiyatrist mi kurban?
Deb: “Karakol” denen bir yer var!
Dex: Bazen sistem düzgün işlemiyor. Katiller, gözden kaçıp gidiyor.
Deb: Bilmez miyim, amına koyayım. Bir tanesiyle konuşuyorum şu an.
Dexter
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Herkes bir Arjantin arzusundadır. Temiz bir sayfa açabileceği bir yer. Ama işin aslı, Arjantin Arjantin’dir işte. Nereye gidersek gidelim kendimizi ve yaralarımızı da beraberimizde götürürürüz. Yuvamız ona kaçtığımız yer midir yoksa ondan kaçtığımız yer midir?
Yoksa her ne koşulda olursa olsun kabul gördüğümüz sığınma yerlerimiz mi? Bize daha fazla yuvamız gibi hissettiren yerler. Sonunda olduğumuz gibi davranabildiğimiz için.
Dexter
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
halilll

halilll

@halilhalil789

Öneri İstiyorum
Arkadaslar, guzel bir dizi tavsiyeniz varsa alirim:) favori dizilerim : Dexter , true detective,person of intrest
Dexter
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Birilerinin öldürülüşünü seyretmek  hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı ??  paylaşım fotoğrafı
Birilerinin öldürülüşünü seyretmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı ??
Dexter Amerikan drama dizisi;

Öldürmekten büyük zevk aliyorum, kan görmedigim tek bir günüm dahi yok. Herkesin zaafları mutlaka vardır, benim ne mi? Benimkisi de kan toplamak.

Küçük yaşta annesinin ölümüne tanık olan ve bir polis memuru tarafından evlatlık edinilen bir çocuk. İlerleyen yaşlarında içinde öldürme arzusunu keşfeden bir ruh ve bunu kendince sağlam bir sebebe dayandıran yakışıklı katilim DEXTER.

Uvey babasının öğütleri ile iyi insanlara asla dokunmayan ama kötü karakterleri gerek parçalara ayırarak, gerek kanını akıtarak, gerekse farklı yöntemlerle öldürerek beni başka dünyalara taşıyan hayran olduğum bir dizi.

İzlenmeli mi diye sormuyorum çok şey kacirirsiniz diyorum ve tek geçiyorum.

Site de herkes herkesi etiketledigi için kimi yazacağımı bilemiyorum o yüzden bende
Neokurun çiçek ve böceklerine gönderiyorum ???????????✨
Dexter
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
28 beğeni · 21 yorum beğen ikon
Serkan Kaçar (@serkankacar)
Beni etiketlememen üzdü ama neyse :/
28.05.18 beğen 1 cevap
Lilu Helenium (@lalalakv)
Dexter adında bir roman vardı, acaba ondan uyarlama mı biliyor musunuz?
28.05.18 beğen 1 cevap
Fatma (@sosyologclara)
Sınavlar da bitti. Dizi önerisi için teşekkürler. ?‍♀️
28.05.18 beğen 1 cevap
9.1/10
186 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2013
2012
1960