up
ara

Yılan Hikayesi

(1999)

Yılan Hikayesi Konusu ve Özeti

Yılan Hikayesi
Komiser Memoli, oğlu mafya tarafından öldürülmüş olan ve bu nedenle hayata küsüp kendini sadece mesleğine adamış olan başarılı bir polistir. Zeyno, köyden kanlısı Erkan'ı bulmak için şehre gelir ve Memoli'den yardım ister. Erkan, büyük bir mafya lideri olan Hasan Ağa'nın yeğeni çıkınca işler karışır.
Yapım: 1999 Türkiye
Yönetmen:
Mehmet Ali Alabora (Komiser Memoli) ve Meltem Cumbul (Zeyno,1991-2001)'un başrolünü paylaştığı 1999-2002 yapımı tv dizisidir. Dizide köyden kaçan Zeyno'nun memoli ile karşılaşıp birlikte yaşadığı olağanüstü maceralar anlatılmaktadır. Oyuncuların da rollerini güzel yapmasıyla beraber herkesin kalbinde yer kazanmış bir dizidir. Ayrıca eski bölümleri severek izlenmektedir.
Yılan Hikayesi dizisi listesinde yer almaktadır.
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948 - Ankara

Çocukluk dönemimde severek ve büyük merakla izlediğim sayılı dizilerden bir tanesiydi. O dönemde dizideki adıyla Memoli karakterinin büyük hayranıydım. Dizinin etkileyici ve merak uyandırıcı bölümleri o kadar fazlaydı ki... Bir sonraki bölümde ne olacak acaba diye merak etmekten alamıyordum kendimi. Diziye renk katan oyuncular iki taneydi bence. Birincisi Memoli karakteri ve köylü kızı olan Zeyno karakteriydi. Diğer oyuncularda rollerini hakkıyla oynarlardı ama nedense ben Memoli ve Zeyno ikilisini daha çok severdim. Kim bilir belki de bu ikiliyi birbirine yakıştırdığım için onların çıktığı sahnede daha bir dikkatli bakardım diziye. Yılan Hikayesi dizisi bir başkaydı. Şimdiki bu türde olan diziler bu dizinin yerini tutmuyor maalesef.
Yılan Hikayesi
filme 10 verdi
0 yorum
Özge Uyumaz

Özge Uyumaz

@ozgeuyumaz - Adana

yılan hikayesi
Çocukluk dönemimde severek ve büyük merakla izlediğim sayılı dizilerden bir tanesiydi. O dönemde dizideki adıyla Memoli karakterinin büyük hayranıydım.
Yılan Hikayesi
filme 10 verdi
0 yorum
54
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Yerli Diziler
Komedi, romantik, dram, aksiyon ve daha fazlası... En beğendiğimiz Türk dizilerini bu listede paylaşalım. ...
23
DİZİ
Aşkı Yüreğinizde Hissedeceğiniz En İyi Romantik Diziler
İzlemeye doyamayacağınız, romantizmi iliklerinizde hissedeceğiniz aşk dolu diziler bu listede. ...
36
DİZİ
Çocukluğumuzun Unutulmaz Dizileri
Bizimkiler, Süper Baba, Çarli ve daha fazlası... Çocukluğumuzda çiğdem çıtlayarak izlediğimiz, çocukluğumuzun unu...
8.4/10
34 oy
Sence kaç puan almalı?
0