up
ara

True Blood

(2008)

True Blood Konusu ve Özeti

True Blood
Uzun süredir uyumakta olan vampirler uyandılar ve üretilen özel bir formül sayesinde insan kanına ihtiyaç duymamaktalar.
Yapım: 2008 ABD
Sezon 1-2008
Japonların;  true blood adıyla sentetik kan üretip piyasaya sürmeleri sonucu vampirlerle insanların içiçe yaşadığı bir dünya söz konusudur.Sookie Stackhouse ise büyükannesi ve abisi ile Louisiana'nın küçük bir kasabasında yaşayan, zihin okuma yeteneğine sahip genç bir garson kızdır. bir gün Sookie'nin çalıştığı bara Bill Compton adında bir vampir geliyor ve anında Sookie'nin ilgisini çekiyor.

Sezon 2-2009
Vampirlerin toplum içine karıştığı ve sentetik kan içtikleri alternatif bir evren burası. İnsanlar onlardan eskisi gibi korkmuyor. Bu kasabada insanlar, vampirlere aşık bile oluyor. Ancak, her aşk içinde ölümcül yanlar taşır. Her aşk içinde korkuyu barındırır!

Sezon 3-2010
Charlaine Harris 'in yazarı olduğu Bir Güneyli Vampir serisinin Kulüp Ölüsü adlı üçüncü cildinden uyarlanan dizinin bu sezonunda telepat Sookie'nin ortadan kaybolan vampir aşkı Bill'in peşine kıdemli vampir Eric'in koruma olarak verdiği Alcide adlı kurtadamla birlikte düşmesi ile birlikte gelişen olaylar sinsilesi konu oluyor.
Bill Sookie'yi aldatıyor mu?Bill gitti mi yoksa kaçırıldı mı ? Sookie ile Kurtadam Alcide yeni bir aşka mı yelken açacak ve Eric Sookie'yi etkilemeyi başarabilecek mi?
Tüm soruların cevabı bu sezonda .

Sezon 4-2011
Charlaine Harris 'in yazarı olduğu Bir Güneyli Vampir serisinin Cadı Ölüsü adlı dördüncü cildinden uyarlanacak olan bu sezonunda da Sookie yine kendini olayların ortasında ,vampirlerle [w:([w:(cadı) u:(http://www.neokur.com/film-tur/cadi )]) u:(http://www.neokur.com/film-tur/cadi )]ların karanlıklara hükmetme mücadelesi içerisinde bulacak,
Ama herşey bu kadar mı? ailesinden geriye kalan tek kişi olan kardeşini neler bekliyor,Bill ile uzaklaşmaya devam mı edecekler, bu durumdan en iyi faydalanan eric mi yoksa kurt adam Alcide mi olacak ve yeni dosları sayesinde edindiği düşmanları yüzünden daha başına neler gelecek telepat kızımızın...
Tüm soruların cevabı bu sezonda ...

Sezon 5-2012
True Blood dizisi listesinde yer almaktadır.
Zeynep Ertunç

Zeynep Ertunç

@durgun

Finali gördük
Bir diziyi daha rafa kaldirdik. Finali sönük buldum ama daha da uzatacak bir sey yoktu. Kabak tadi vermeye başlamıştı.
True Blood
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
17
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Unutulmaz HBO Dizileri
Bu listeye HBO tarafından yayınlanmış, herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğünüz, final yapmış unutulmaz HBO d...
8.3/10
32 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
1999
2008
2008
2015
1999