up
ara

The Vampire Diaries

(2009)

The Vampire Diaries Konusu ve Özeti

The Vampire Diaries
Vampirlerin, kurt adamların, cadıların ve daha pek çok doğa üstü varlığın bulunduğu fantastik bir gençlik dizisidir. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra kardeşi ve teyzesiyle yaşamaya başlayan Elena'nın hayatı, vampir olan iki kardeşin kasabaya gelmesiyle değişir.
Yapım: 2009 ABD
Yönetmen:
Sezon 1

Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon‘ın kasabaya gelmesiyle, Elena’yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Sezon 2

Katherine Pierce 'nin dönüşü Mystic Falls'ı iyice karıştıracak.Katherine Damon'dan çok Stefan'ı etkileyecek.Katherine ile Stefan,Elena ile de Damon yakınlaşacak...

Sezon 3

Üçüncü sezon bizlere Klaus ve ailesi hakkında daha çok bilgi öğreneceğimiz kapıları açarken Klaus'un Stefan'ı kendi tarafında istemesinin altında yatan nedenler de ortaya çıkacak. Seçimini yapan ve kendisini zor duruma sokan Stefan daha da karanlığa gömülürken Damon ve Elena ise Stefan'ı geri getirebilmek için beraber çalışacaklardır. Ancak bu süreç boyunca aralarında büyüyen bağdan dolayı suçluluk hissedeceklerdir. Jeremy'nin geçmişiyle ilgili gördüğü hayaletler kendisine güçlü bir mesaj iletmeye çalışacak. Bu durum Jeremy ile Bonnie arasındaki ilişki üzerinde de etkisini gösterecektir. Aileleri arasındaki savaşa rağmen Tyler ile Caroline arasındaki yakınlaşma büyüyecek.

Sezon 4

Ailelerini kaybeden Elena ve Jeremy'nin hayatı Mystic Falls'a Damon ve Stefan'ın gelmesiyle iyice karışmıştır.Olayların gelişmesi ile başları bir anda beladan kurtulmaz olmuştur.Artık kasabada Vampirler, Kurtadamlar, Cadılar ve diğer doğaüstü yaratıklar vardır. Elena ise görsel ikiz olarak doğaüstü bir olaydır.Vampir kardeşler Stefan ve Damon Elenaya aşık olunca Elenanın bir seçim yapması gerekir.Daha çok yakınlarını kaybetmeye devam ederken birde köken vampirler gelir.Olaylar iyice karışmışken üstüne birde elena kaza geçirir. 4. sezon elenanın hayatı ve yaptığı seçimler söz konusu olacaktır.

Sezon 5

Sezon 6
The Vampire Diaries dizisi listesinde yer almaktadır.
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz

Bir kaç sezon düşük seviyede ilerlemiş olsada ilk Sezonları ve şu an ki 7. Sezon bomba gibi başlayıp bomba gibi ilerliyor ön yargıları bırakıp izlenirse gayet sürükleyici bir dizi.
The Vampire Diaries
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Lalena

Lalena

@siyahkugu0

Damon: Özür dilemek istedim.
Elena: Güzel.
Damon: Dur sözümü bitireyim. Özür dilemek istedim dedim ama sonra üzgün olmadığımı fark ettim.
Elena: İnsan olmaktansa ölmeyi tercih ediyorsun ve buna tamam dememi mi bekliyorsun?
Damon: Tamam demen gerektiğini falan söylemedim ben. Sadece üzgün olmadığımı söyledim.Ama aslında ben neyim biliyor musun?Bencilim.Çünkü sana zarar verecek kötü seçimler yaptım. Evet, insan olmaktansa ölmeyi tercih ederim. Seninle bir avuç dolusu yıl geçirip, sen hâlâ böyle kaldığın halde ben yaşlı, hasta ve acınası bir durumda olduğumdan seni kaybetmektense şu an ölmeyi tercih ederim. Son yıllarımı ne kadar iyi ne kadar mutlu olduğumu hatırlayarak geçirmektense şu an ölmeyi tercih ederim. Çünkü ben böyle biriyim Elena ve değişmeyeceğim. Ve dünyada senin için yanlış bir seçim olduğumu gösteren tüm nedenleri haksız çıkaracak bir özür yok.
The Vampire Diaries
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Caroline: Peki tavşanı gördüğümde ne yapacağım?
Stefan: Kovala, yakala, ye.
Caroline: Şirin savunmasız hayvanları öldürmek seri katil olmanın ilk adımı değil midir?
Stefan: Aslında sen seri katilliği atlayıp direk vampirliğe geçtin. Caroline, eğer bu konuda ciddi değilsen, bence bunu bana söylemelisin.
Caroline: Hayır, öyleyim. Bak yemin ederim ki öyleyim ama sadece günlerdir güneş yüzü görmedim. Ve herkes gölde eğleniyor ve Matt de orada. Sonunda beni sevdiğini söyledi ama onu başımdan atıp duruyorum. Ve sen de benden tavşancıkları yememi istiyorsun. Ve ben de biraz kafayı tırlatıyorum tamam mı?!
Stefan: =)=)
Caroline: Ve şimdi de bana gülüyorsun.
The Vampire Diaries
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Stefan: Ona karşı bir arada kalmalıyız. Yani evet,seni ne kadar öldürmek istesem de seninle kavga etmeyeceğim.
Damon: Elena’yı öptüm!!
Stefan: Çünkü ona karşı bir şeyler hissediyorsun. Çünkü gerçekten önemsiyorsun. Ve Katherine’in gelip senin o yanını yok etmesine izin vermeyeceğim. Geçen onca zamandan sonra nihayet bir şeyler hissetmek istiyorsun. Seni bölmeyi deneyecek. Bizi bölmeyi deneyecek. Ve buna vereceğimiz cevap kim olduğumuzu tanımlayacak. Bu bizim seçimimiz. Yani hayır. Seninle kavga etmeyeceğim.
The Vampire Diaries
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Damon: (Stefan’la birbirlerini taklit ederken) Senin taklitini yapmak çok zor. Senin seviyene düşmek zorunda kalıyorum…
Jeremy: Biraz sessiz olur musunuz?
Jenna: Neden?Ne yapıyorsun?
Jeremy: Ödev.
Elena: Ne zamandan beri ödev yapıyorsun?
Jeremy: Bunu bitirmeliyim.Çok gerideyim ve yarın bir sınavım var, o yüzden…
Elena: Ne dersin? Uzaylı mı? …
Jenna: Bir tür robot.
Jeremy: Sizi hala duyabiliyorum!!!
The Vampire Diaries
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
İmge Derin

İmge Derin

@belkibirazflu

Damon: Benim için endişeleniyorsun. Ne güzel. Ama ben iyiyim. Neden iyi olmayayım ki? Son 145 yılımı tek bir amaç uğruna heba ettim. Mezara girmeye çalıştım. Ve başardım da. Ama Katherine orada değildi, niye üzüleyim ki? Hayatında önemli bir amacının olmaması çok güzel, şimdi istediğim her şeyi yapabilirim.
Stefan: Bende bundan korkuyorum zaten.
The Vampire Diaries
filme 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
Esila Karam

Esila Karam

@esilakaramm

Sizce "Twilight" mı yoksa "The vampire diaries" mi?
The Vampire Diaries
filme 5 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
7.9/10
160 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2005
1989
2007