up
ara

Grey's Anatomy

(2005)

Grey's Anatomy Konusu ve Özeti

Grey's Anatomy
Grey's Anatomy dizisini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur dizi hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yapım: 2005 ABD
Grey's Anatomy dizisi listesinde yer almaktadır.
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

İzlemeye değer
S11-B21 Bu güne kadar izlediğim en uzun soluklu dizi. Şu an 11.ci sezonun sonlarındayım ve izlemeye devam edeceğim. Dram ile komedi öyle güzel harmanlanmış ki kahkahalar attırırken bile ağlatabiliyor. Güzel olanı ise türk dizilerindeki gibi dramın dozunun kaçırılmaması. İzlerken hem keyif alıyor hem de beyninizi dinlendiriyorsunuz.
Senaryosu şahane, oyuncuları da. Çok tanıdık yüz bulamayacaksınız bu dizide ama bu sizi yanıltmasın, çünkü oyunculuklar hele başroldekiler çok başarılı.
Hikayesine gelince; bir hastanedeki hayatı konu alıyor. Kahramanlar ise doktorlar ve onların hastaları.
Böyle teması olan dizileri seviyorsanız bunu da mutlaka izlemelisiniz. Zamanında uyarlaması da yapılmıştı ''Doktorlar'' diye. İki diziyi de izledim ve şunu söyleyebilirim ki uyarlaması orjinalinin yanından bile geçmiyor.
Grey's Anatomy
filme 10 verdi
0 yorum
Nurda

Nurda

@ztrknrd

Vazgeçilmezimiz olan doktorlar diziside bu diziden esinlenerek çekilmiş ancak her ikisi de oyuncuların tiplemelerinden repliklere kadar çok benzer. Yani doktorlar esinlenmekle kalmayıp tamamen bu diziden uyarlanmış. Güzel bir dizi özellikle tıp fakültesi okuyanlar için mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Fakat " her daim Amerikan yapımı daha iyidir." zihniyetiyle kendi dizimizi çok fazla yermemize de gerek yok. Orjinalliğinden ötürü bu diziye saygım büyük ama doktorların daha başarılı olduğu kanısındayım. Doktorlardaki hikayeler de zaten bu diziye çok benziyor. Mümkün oldukça bizim kültürümüzle tekrardan ele alıp sunulmuş doktorlarda. Ben ikisi arasında tercih yapacak olsam doktorları seçip onu izlerim.
Grey's Anatomy
filme 8 verdi
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

S11-B11 Greys Anatomy Doktorlar'la karşılaştırılamaz bile, Doktorlar dizisinin senaryo halkası berbat ötesi. Hiçbir olayın bir sebebi yok, anlamsız. Oyuncular desen öyle, sürekli bir kafa karışıklığı. Ama Greys Anatomy öyle değil, harika ödüllü bir dizi. Mark Sloan'ı özlüyorum, Christina Yang'i özlüyorum, George'u ve İzzie'yı ve sanırım Derek'i de özleyeceğim
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

"İyi bir şey yapmaya ihtiyacım var. Doğru olduğunu hissettiğim bir şey yapmalıyım. Depresyonda değilim. Kalbim kırık değil. Yas tutmuyorum. O ölmedi. Dışarıda bir yerlerde kendi rüyasını yaşıyor. Rüyasını gerçeğe dönüştürüyor ve mutlu olduğunu biliyorum. Onunla gurur duyuyorum. Ama başka şeyler de hissediyorum: Adil davranamayan, iyi ve güzel olmayan duygular. Hayatına devam ediyor. Gün geçtikçe bensiz mutlu olmaya daha da alışıyor. Ama her sabah uyandığımda içimde derin bir boşluk oluyor. Belki de rüyalarım sona erdi. Rüyamı yaşıyordum ve birden uyandım. Bu yalnız adama dönüştüm. Karım yok, çocuğum yok, ailem yok. O benim ailemdi. Şu anda başka bir yerde, gitmesine izin verdim ve bunu yapmam iyi oldu. Onun için çok iyi oldu. Ama benim için? O yüzden iyi bir şey yapmam gerek. Sabahları yataktan kalkmak, onunla tanışmadan önce, yaşadığım mağaraya sürünerek geri dönmemek için bir sebebe ihtiyacım var. Beni kurtardığını biliyor musun? Sen de buradaydın, nasıl olduğumu hatırlıyorsundur. Ben karanlıktaydım, savaş yüzünden karanlıktaydım. Karanlık hala içimde. O karanlığı derine gömdü. Ben de düşündüm ki karanlığı tekrar yenmem için iyi bir şey yapmam gerekiyordur. İyi bir şey yapmalıyım."
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

İşin kısası biz insanız. Hayatta kalmaktan daha fazlasını isteriz. Sevgi isteriz, başarı isteriz, elimizden geldiğince en iyisi olmak isteriz, bunları elde etmek için kıyasıya mücadele ederiz. Başka her şey ölüm gibi hissettirir.
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

Dünyaca ünlü bir cerrah olmadığımı biliyorum. Geçmişte peşinden koştuğun pek çok şeye sahip olmadığımı da biliyorum. Biliyorum. Ama seni asla bırakmazdım. Seni asla incitmezdim. Ve seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim.
George
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

Yani kız kurallarına göre hepiniz benden nefret etmek zorundasınız, değil mi?
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi, inceleme ekledi.
0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Asla 'yeter' demeyiz, çünkü daha fazlasını alma ihtimalimiz vardır.
Grey's Anatomy
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
8.9/10
18 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Diziler
2015
2001
2006
2018
2019
2005