up
ara

Düşlerimin Prensi

- Princess Hours (2007)

Düşlerimin Prensi Konusu ve Özeti

Düşlerimin Prensi
Kore'nin son kraliyet ailesinin model olarak alındığı dizide, Kral ölüm döşeğindedir. Bu nedenle Prens Shin'ın acilen kendine bir eş bulup evlenmesi gerekmektedir. Sevdiği kadın, balerinliği tercih ederek kendisini reddedince, başka bir kadınla evlenmek zorunda kalır. Bu sırada başka bir kral adayının da saraya gelmesiyle işler karışır.
Yapım: 2007 GüneyKore
Yönetmen:
1911’deki Japon işgaline kadar Kore’yi yöneten ve bu kuşatmadan sonra bir daha kendini toparlayamayan Kore’nin son kraliyet ailesi model alınarak hazırlanmıştır.
Dizi Kral'ın hastalandığı haberiyle başlar. Kral'ın her an ölebileceği düşüncesiyle veliaht prens Shin'e bir eş bulmak gereklidir. Shin, balerinlikle uğraşan Hyorin'e evlenme teklif eder ama Hyorin balerin olmayı daha çok istediğini söyleyerek onu reddeder. Bunun üzerine Shin, daha önce verilmiş bir sözün üzerine Chae-kyong adında bir kızla evlenmek zorunda kalır... Chae-kyong'un saray yaşamına alışma süreci, diğer kral adayı Yul'un da İngiltere'den gelmesiyle olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır...
Düşlerimin Prensi dizisi listesinde yer almaktadır.
34
DİZİ
Moraliniz Bozukken İzleyebileceğiniz Mutluluk Verici Eğlenceli Diziler
Depresyondayken izleyebileceğiniz, mutsuzluğa ilaç gibi gelen, mutluluk verici en iyi diziler listelenmektedir....
8.1/10
27 oy
Sence kaç puan almalı?
0