up
ara

Aşk ve Gurur - 1995

- Pride And Prejudice (1995)

Aşk ve Gurur - 1995 Konusu ve Özeti

Aşk ve Gurur - 1995
Başrollünde oyuncu Colin Firth yer aldığı, 1995 yılı yapımı dizi film Dram türünde dizi severleri bekliyor. Beyaz perdede Dram, Romantik türlerinde dizilerden hoşlanan izleyicilere hitap eden Aşk ve Gurur - 1995 isimli dizi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 1995 İngiltere
Yönetmen:
Aşk ve Gurur - 1995 dizisi listesinde yer almaktadır.
Aslıhan

Aslıhan

@aslismaslis

Az biraz kibar olunuz bayım!
Bir kitabı uyarlamanın ne kadar zor olduğu ile ilgili konuşmak, sanıyorum ki gereksiz. Ne kadar başarılı olunduğu ya da olunamadığı konusunda konuşmayı da size bırakıyorum. Ben şimdi pek sevgili BBC ve nasıl da sahip çıktığı kültürlerine ait edebiyat güzellemeleri hakkında konuşmak istiyorum. Ya da şimdilik sadece biri hakkında.
Pek harika çeviri yeteneğimizle Aşk ve Gurur olarak bildiğimiz lakin son dönemlerde esas ismine sahip çıktığımız Gurur ve Önyargı isimli edebiyat klasiği ve aynı isimli BBC tarafından 1995 yılında çekilmiş 6 bölümlük bir mini dizi güzellemesi.
Mini dizi işi cidden iyi. Yani hem cıvkı çıkmıyo hem de tam anlatılmak istenen adam akıllı anlatılıyor. Duygular tam olarak karşıyo geçiyo. Hele ki duyguları bir sis perdesinin ardından bize gösteren yazarımız varken böylesine güzel hissetmek duyguları harika!
Filmleri bir kenara itelim. Zira çok kısalar. Sezonluk diziler tam işkence. Mini diziler ise… İşte malum.
Bay Darcy herkes için ideal eş olabilir. Lakin ’95 yapımı dizimizde ki Bay Darcy… Susmak istiyorum. Elizabeth için de keza. Yani.
Lan ben sizi yerim.
Yani.
Yerim olum yerim.
Öyle güzel bir aşk hikayesi anlatıldı ki bize.
Öyle güzel sevdiler ki.
Diğerlerini bir kenara itin ve direk bu şahesere gömülün bence.
Mutsuz gecelerinize bile bir tebessüm bırakabilir peşi sıra.
Aşk ve Gurur - 1995
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
9.2/10
29 oy
Sence kaç puan almalı?
0