up
ara
‹ Spartacus: Blood And Sand

Spartacus: Blood And Sand Dizi İncelemeleri

NyssaKitty

NyssaKitty

@nyssakitty

R.I.P WHITFIELD
Her ne kadar güzel bir seri olsa da Andy’nin ölümünden sonra asla aynı zevk alınarak izlenememiş ve her bölümde özlemle dolunmuştur.. Ama başlanmaya değer 👏🏻
Spartacus: Blood And Sand
filme 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Carmen Magia

Carmen Magia

@carmenmagia

Spartacus
Sevgi uğruna, özgürlük uğruna savaşan bir adam. Ve onun gibi binlercesi. Öyle başarılı, öyle gerçekçi, öyle güzeldi ki. İlk sezonun bitiminde Spartacus olan Andy kansere yenik düştü. O günden sonra izleyemem diye düşünüyordum ama yeni seçilen oyuncu da gayet başarılıydı. İzlediğim en etkileyici diziydi...
Spartacus: Blood And Sand
filme 10 verdi
5 beğen · 2 yorum
egnslm (@egnslm)
Dünya tarihinde ki ilk köle isyanıdır.Neredeyse roma imparatorluğunu yok edeceklerdi.
15.10.18 beğen 1 cevap
Baran Kaya

Baran Kaya

@barankaya

Mutlaka İzleyin
S3-B10 Bir savaşçı kölenin neler yapabileceğine şahit olacaksınız. Şimdiden kan görmeye ve çıplak erkek görmeye alışın çünkü bu dizi sizi baştan çıkarmaya yeter. Nitekim başrol oyuncusunun gerçek hayatta ölmesi ile biten dizi, beni hayli üzdü.
Spartacus: Blood And Sand
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Efsaneler Ölmez.
Genel olarak bir yorum yapmak gerekirse, baştan sona efsane olan dizilerden birisi. 3-4 kere izledim, bir daha izlemeyi de düşünüyorum. Dizi başladıktan sonra üzücü bir olay yaşandı. Spartacus karakterini canladıran Andy Whitfield kansere yakalandı. Kanser tedavisi görürken belki iyileşir ümidi ile "Gods of the Arena" (1. ve 2. sezon arasında izlemek gerek) ile bir ara sezon ekleyerek Gannicus karakterini diziye dahil ettiler (favorimdir kendisi). Andy Whitfield yaşamını yitirdikten sonra Liam McIntyre, Spartacus'ü canlandırmaya başladı. Tabi kimisine göre iyi kimisine göre kötü oynadı ama Andy'e alışmıştık. Özellikle Capua'da "I am Spartacus" diye bağırmasıyla kalbimizde taht kurmuştu, takdir-i ilahi, yapacak bir şey yok. Dizi, Gerçek hayatta yaşayan ve Roma Cumhuriyetine karşı isyanı başlatan Spartacus adlı gladyatörün hayatından esinlenerek kurgulanmıştır.

Trakyalı olan Spartacus, Roma ile birlikte savaşmak için Roma ordusuna katılır. Savaş sırasında kendi köyüne de saldırı olur. Komutan Glaber izin vermeyince Spartacus, Romalılara saldırır ve kaçar. Köyüne dönüp karısını kurtarır. Bu durumu hazmedemeyen Glaber, Spartacus'un peşine düşer ve onu tutuklar. Capua'da infaz edilecekkken 5 kişiye karşı savaşır ve hepsini öldürür. Halk yaşamasını karar verir ve Batiatus'un gladyatörleri arasına girer. Bir süre sonra arkadaşları ile beraber buradan kaçar ve isyanı başlatmış olur. Kendilerine katılan köle ve gladyatörler ile 100 bin kişi olurlar. Batı Roma'yı ele geçirirler. Roma tüm ordusu ile savaşa katılır ve isyanı bastırır. Gerçekte Spartacus'e ne olduğu bilinmemektedir, ya kurtuldu ya da tanınamayacak hale gelerek öldü.

Senaristler, dizinin sonun da Spartacus'ü öldürmeye karar vermişler. Dizi de son sözü de Agron söylüyor. Spartacus'ün bedenin yanında durarak "Bir gün Roma çökecek. Fakat sen, her zaman hatırlanacaksın. Özgürlüğü arzulayan herkesin kalbinde"
Spartacus: Blood And Sand
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum