up
ara

The Walking Dead

(2010)

The Walking Dead Konusu ve Özeti

The Walking Dead
Şerif Rick Grimes geçirdiği kaza nedeniyle aylarca komada kalır. Uyandığında insan nüfusunun bir zombi salgını ile yok olduğunu görür. Kendisi ve az sayıda zombiye dönüşmemiş insan ile birlikte yaşam mücadelesine başlar.
Yapım: 2010 ABD
Yürüyen Ölüler bir çatışmada yaralandıktan sonra kendine gelen ve dünyayı yaşayan ölülerin ele geçirdiğini gören bir kasaba şerifinin hikayesini anlatıyor. Ailesini bulmak için büyük şehire gidiyor fakat burada durumun kendi kasabasınınkinden de kötü. Yine de ailesini ve hayatta kalan birkaç kişiyi daha bulmayı başarıyor. Yürüyen Ölüler başkahramanının tüm zayıflıklarını ve insani yönleri göstermeye çalışan, yan karakterlerinin hikayelerine de olabildiğince eğilen, iyi yazılmış, dramatik derinliğe sahip sıkı bir film tadında.

İngilizce Açıklama
Rick Grimes is a former Sheriff's deputy who has been in a coma for several months after being shot while on duty. When he awakens he discovers that the world has been ravished by a zombie epidemic of apocalyptic proportions, and that he seems to be the only person still alive. After returning home to discover his wife and son missing, he heads for Atlanta to search for his family. Narrowly escaping death at the hands of the zombies on arrival in Atlanta he is aided by another survivor, Glenn, who takes Rick to a camp outside the town. There Rick finds his wife Lori and his son, Carl, along with his partner/best friend Shane and a small group of survivors who struggle to fend off the zombie hordes; as well as competing with other surviving groups who are prepared to do whatever it takes to survive in this harsh new world.
The Walking Dead dizisi listesinde yer almaktadır.
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Birisi kötü adam mı dedi?
S7-B1 Öncelikle şunu belirteyim, inceleme yüksek dozda SPOILER içermektedir. Diziyi izlemeyenlerin okumamasını tavsiye ederim. İzleyen arkadaşlar da görüşlerini bildirirse sevinirim.


Geçen sezon Negan'ın liderlik ettiği The Saviors çetesinin Rick ve grubuna saldırmasıyla bitmişti. Yeni sezona da kaldığımız yerden ve mükemmel bir şekilde devam ediyoruz. İlk olarak Negan'dan bahsetmek istiyorum biraz. Şu ana kadar izlediğim diziler arasında en çok sevdiğim kötü adam diyebilirim, karakteri canlandıran Jeffrey Dean Morgan'dan da kaynaklanıyor olabilir ama resmen hayran kaldım karaktere. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmayan bir karakter, konuşma yaparken birden Glenn'in kafayı karpuz gibi yarması da buna bir örnek. Eline balta aldığında ya da Lucille (telle sarılı sopasının adı) ile birisinin yanına yaklaştığında "aha yine birisini haşat edecek" hissiyatı verdi yani. Gerçekten muhteşem bir karakter olmuş, bakalım sonu nasıl olacak.

Biraz da bölümden bahsetmek gerekirse daha çok Rick'in içindeki özgüveni, cesareti ve liderlik ruhunu kırmayı amaçlayan bir bölümdü, nitekim öyle de oldu. Bölümün sonunda Maggie'nin "gidip intikam alalım" demesine Rick'in "gidersek hepimiz ölürüz" şeklinde cevap vermesi bunun açık kanıtı. Tabi ilerleyen bölümlerde yine kendilerine geleceklerdir.

Bu bölümde bol bol çizgi roman göndermesi de mevcuttu. Bilindiği üzere çizgi romanda Rick'in sağ el yok ve bölümde Negan'ın sürekli baltayı Rick'in elinin yanına getirmesi, özellikle karavan sahnesinde Rick'in baltayı getirmesinden sonra Negan'ın baltayı dezenfekte etmeye başlamasıyla ben kesin Rick'in elini kesecek dedim, yüreğim ağzımdan izledim ama öyle olmadı çok şükür. Negan'ın, Rick'e "Carl'ın kolunu kes" demesi de yine buraya gönderme. Veeee hepimizi yıkan olay, Glenn... Glenn'in bende apayrı bir yeri vardı, 1. sezon 1. bölümde Rick'i tankın içinden kurtarmasıyla gönlümde taht kurmuştu. Ama öleceğini önceden biliyordum hemde çizgi romandaki ile birebir aynı sahneyi canlandırmışlar, gözünün pörtlemesi falan çizgi romana referans.

Bence sezona harika bir giriş yaptılar, devamı mükemmel olacak ama ben Ezekiel'in diziye katılmasını dört gözle bekliyorum. Çoh eğlenecük çohh :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Bi kaza sonucu komaya giriyosunuz ve uyandığınızda tanıdığınız herkes ölmüş ve zombiye dönüşmüşler. Ne düşünürdünüz ? Rick Grimes'a olan da tam olarak bu. Dizinin ilk 2 sezonu kesinlikle efsaneydi, yeni sezon ne zaman başlayacak diye günleri saydığımı bilirim. Yeni sezonlar kötü demiyorum tabi ki ama ilk sezonları izlerken daha önce bu türde hiç dizi yapılmadığı için çok değişik gelmişti. Bir an önce başlasa da izlesek havası vardı. Gerçi şimdi de bu türde dizi yapıldığı söylenemez. Fear The Walking Dead var ama oda bu dizinin spin-off'u olduğu için ikisini bir sayıyorum ben. Son sezonlara kötü diyenler var ama ben hiç sıkılmadan izliyorum 6. sezon oynuyo şu anda. Hatta şöyle bi şey var, dizi kablolu yayında (paralı) olmasına rağmen 5. sezon 1. bölümü ile reyting rekoru kırmayı başardı. Şu anda da çok iyi gidiyo. Başlasam mı diye düşünenler varsa bence direkt başlasınlar. Sonra istesenizde bırakamıyosunuz zaten :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Mustafa Kerem

Mustafa Kerem

@mustafakerem

Hayatta Kalma İçgüdüsü...
Dizi bilindiği gibi sıradan bir zombi dizisi kategorisine sığmayacak kadar kompleks bir olay örgüsü içinde, vermek istediği mesaj ile zombi filmleri kategorisinden kendisini bir çırpıda sıyıran bir dizi olma özelliği taşıyor.
Başroldeki Polis yani Rick bir ekibin hayatta kalması için aksiyonun tüm sınırlarını zorluyor. Dizi aslında insanoğlunun hayatta kalma içgüdüsünü konu ediniyor. Bir sezonda 10-12 bölüm oluyor. Her bölüm 40-45 dk. uzunluğunda fakat size şunu garanti ederim ki her bölüm kesintisiz heyecan ve aksiyon içeriyor.
İzlememiş olan arkadaşlar varsa 1. Sezonun ilk 3 bölümünü izlesin zaten bir daha birakma şansı olmayacak :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
4 beğen · 2 yorum
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Ben ilk sezonun ilk uç bölümünü izleyip bu diziyi bırakmıştım.Demek ki öyle bir şansımız varmış dostum :)
20.01.16 beğen cevap
OnurSakarya (@onursakara)
@MertAydın Bir kere daha başlayıp seyretmenizi tavsiye ederim çünkü bu dizi cidden güzel
21.02.16 beğen cevap
Onur Saygın

Onur Saygın

@onursaygin

Transformation
Diziye bir çok bakış açısıyla yaklaşılabilir tabi ki fakat benim en beğendiğim yönü karakterlerin psikolojik ve sosyolojik dönüşümünü bir nebze yansıtabilmesi.Şu çok açıktır ki dünyanın belirli zamanlarda ki koşulları yaşam tarzımızı ve zihniyetimizi(aile yapısı,beslenme alışkanlıkları,ahlak vs.) belirler.Dizide koşulları bu şekilde değişen bir dünyanın insan üzerinde yapabileceği etkileri karakterlerden okuyabiliyoruz.Basit bir 'zombi dizisi' olamayacak kadar sosyolojik ve psikolojik temalar barındıran bir yapım.
The Walking Dead
filme 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Sima Tok

Sima Tok

@simatok

Evet biraz uzun, ama değer mi? Tabii ki evet! Her şey bitti dediğiniz anda, tam umudunuzu kaybettiğinizde Tanrı’nın hayır daha bitmedi diyip kendini hatırlattığı anlarla dolu bir dizi! Adı sizi yanıltmasın bu dizide aylaklardan çok insanlarla savaşıyorsun. Evet doğru duydun aylak! Dizide 9 sezondur zombi kelimesi geçmedi bile!
The Walking Dead
filme 10 verdi
6 beğen · 0 yorum
Limon kabuğu

Limon kabuğu

@limonkabugu

+Hayattayken isimleri vardı, artık ölüler ama.
-Hayır değiller,farklılar sadece.
+Ne diyorsun sen? Konuşmuyorlar,düşünmüyorlar, insanları yiyorlar. İnsanları öldürüyorlar...
-İnsanlar da insanları öldürüyor ama yine de isimleri var!
The Walking Dead
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Sultan Nur KORKUSUZ

Sultan Nur KORKUSUZ

@sultannurkorkusuz

The Walking Dead
King Ezekiel: İnsanlar peşlerinden gidecek birini ister. İnsanoğlunun doğası budur. Onları güvende hissettirecek birini ararlar. Kendini güvende hisseden insan da daha tehlikesiz olur. Daha üretken olur.
The Walking Dead
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Sultan Nur KORKUSUZ

Sultan Nur KORKUSUZ

@sultannurkorkusuz

The Walking Dead
King Ezekiel: Özlü bir söz vardır. Kötümserler aşağı bakar ve kafaları çarpar. İyimserler yukarı bakar ve ayakları kayar. Gerçekçiler ise ileri doğru bakar ve bundan dolayı da doğru yoldan giderler.
The Walking Dead
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Peacer Zombie: Annem yeryüzündeki her günün bir zafer olduğunu söylerdi. Artık pek geçerli değil ama yine de hâlâ bir bakış açısı edinilebilir.
The Walking Dead
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Metin Sever

Metin Sever

@metinsever

Peacer Zombie: Annem yeryüzündeki her günün bir zafer olduğunu söylerdi. Artık pek geçerli değil ama yine de hâlâ bir bakış açısı edinilebilir.
The Walking Dead
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
182
DİZİ
Asla Kaçırılmaması Gereken En İyi Yabancı Diziler
Tüm dünyada büyük ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve izlenen en iyi yabancı diziler listelenme...
64
DİZİ
Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Kesinlikle izlenmeli dediğim diziler bu listede...
63
DİZİ
Severek izledigimiz ve herkes izlemeli dediğimiz diziler
İzleyen herkesin yüzde doksan seveceğini ve sonuna kadar izleyeceğini düşündüğümüz, severek izlediğimiz ve herkes...
10
DİZİ
En İyi Korku ve Gerilim Dizileri
Arkamıza yaslanarak izlemekte zorlandığımız, izlerken gözümüzü ekrandan alamadığımız, yüksek gerilim içeren en...
mustafa eren

mustafa eren

@mustafaeren

. paylaşım fotoğrafı
.
walking dead yeni sezon keyfi. internette yok teşekkürler Turkcell
The Walking Dead
diziye puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Tam Bağımsız Proton

Tam Bağımsız Proton

@tambagimsizproton

Umarım şarkıyla ilgili duygularımı yeterince açıklayabilmişimdir.
Valla bu şarkıyı dinlerken, nasıl desem, şöyle dilimin ucuna gelen ama bir türlü dış dünyaya düşmeyen, ne kadar sallarsam sallayayım ağzımdan çıkmayan, azıcık gerilim, bir parça gizem, kenarından ucu görünen şehvet, üzerine bir parça kavrulmuş soğan, tereyağında kızartılmış kırmızı biberle ıslanmış pide ekmek gibi şeyler hissediyorum. Duygularımın gece rüyama girmesinden tırsmıyor da değilim. Hafazanallah. Amin
EK 1
Because you know
You got nothing
Know that I'm coming for you
Yes I'm coming for you 14.01.19
The Walking Dead
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 2 yorum beğen ikon
kader.cmln (@naturmort)
Tereyağlı sıcak ekmek? https://youtu.be/ul8BM0YhhtM
14.01.19 beğen 1 cevap
8.8/10
373 oy
Sence kaç puan almalı?
0