up
ara

The Walking Dead Dizi İncelemeleri

Ece Ş.

Ece Ş.

@eces

Sezon Finali
O kadar zorlama bir bölüm olmuş ki, 9 sezondur böyle iklim görmemiştim dizide! 15. bölümle sezon finali yapsalardı baya iyi olurdu.
The Walking Dead
filme 8 verdi
0 yorum
Ece Ş.

Ece Ş.

@eces

S09E15
Bölüm dizinin eski heyecanına geri döneceğinin ışığını verdi.
The Walking Dead
filme 8 verdi
0 yorum
Sima Tok

Sima Tok

@simatok

Evet biraz uzun, ama değer mi? Tabii ki evet! Her şey bitti dediğiniz anda, tam umudunuzu kaybettiğinizde Tanrı’nın hayır daha bitmedi diyip kendini hatırlattığı anlarla dolu bir dizi! Adı sizi yanıltmasın bu dizide aylaklardan çok insanlarla savaşıyorsun. Evet doğru duydun aylak! Dizide 9 sezondur zombi kelimesi geçmedi bile!
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
Ömer AKALAN

Ömer AKALAN

@omerakalan

Goddamn right...
S8-B16 son sezonlarda biraz twd de bitmiş dedirtiyordu ama bitmedi Negan babaaaa <3
The Walking Dead
filme 9 verdi
4 yorum
Özge (@minimalistkitaplik)
Carl öldükten sonra izlemeyi bıraktım acaba geri dönsem mi
10.09.18 beğen cevap
Edipcm (@edmathersjr)
Acayip bozdu ya
10.09.18 beğen cevap
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Birisi kötü adam mı dedi?
S7-B1 Öncelikle şunu belirteyim, inceleme yüksek dozda SPOILER içermektedir. Diziyi izlemeyenlerin okumamasını tavsiye ederim. İzleyen arkadaşlar da görüşlerini bildirirse sevinirim.


Geçen sezon Negan'ın liderlik ettiği The Saviors çetesinin Rick ve grubuna saldırmasıyla bitmişti. Yeni sezona da kaldığımız yerden ve mükemmel bir şekilde devam ediyoruz. İlk olarak Negan'dan bahsetmek istiyorum biraz. Şu ana kadar izlediğim diziler arasında en çok sevdiğim kötü adam diyebilirim, karakteri canlandıran Jeffrey Dean Morgan'dan da kaynaklanıyor olabilir ama resmen hayran kaldım karaktere. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmayan bir karakter, konuşma yaparken birden Glenn'in kafayı karpuz gibi yarması da buna bir örnek. Eline balta aldığında ya da Lucille (telle sarılı sopasının adı) ile birisinin yanına yaklaştığında "aha yine birisini haşat edecek" hissiyatı verdi yani. Gerçekten muhteşem bir karakter olmuş, bakalım sonu nasıl olacak.

Biraz da bölümden bahsetmek gerekirse daha çok Rick'in içindeki özgüveni, cesareti ve liderlik ruhunu kırmayı amaçlayan bir bölümdü, nitekim öyle de oldu. Bölümün sonunda Maggie'nin "gidip intikam alalım" demesine Rick'in "gidersek hepimiz ölürüz" şeklinde cevap vermesi bunun açık kanıtı. Tabi ilerleyen bölümlerde yine kendilerine geleceklerdir.

Bu bölümde bol bol çizgi roman göndermesi de mevcuttu. Bilindiği üzere çizgi romanda Rick'in sağ el yok ve bölümde Negan'ın sürekli baltayı Rick'in elinin yanına getirmesi, özellikle karavan sahnesinde Rick'in baltayı getirmesinden sonra Negan'ın baltayı dezenfekte etmeye başlamasıyla ben kesin Rick'in elini kesecek dedim, yüreğim ağzımdan izledim ama öyle olmadı çok şükür. Negan'ın, Rick'e "Carl'ın kolunu kes" demesi de yine buraya gönderme. Veeee hepimizi yıkan olay, Glenn... Glenn'in bende apayrı bir yeri vardı, 1. sezon 1. bölümde Rick'i tankın içinden kurtarmasıyla gönlümde taht kurmuştu. Ama öleceğini önceden biliyordum hemde çizgi romandaki ile birebir aynı sahneyi canlandırmışlar, gözünün pörtlemesi falan çizgi romana referans.

Bence sezona harika bir giriş yaptılar, devamı mükemmel olacak ama ben Ezekiel'in diziye katılmasını dört gözle bekliyorum. Çoh eğlenecük çohh :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
asu mine

asu mine

@asumine

The Walking Dead'in dünyası çok farklı bir dünya.Dışarıdan pek etkileyici görünmeyebilir.Ama emin olun başlarsanız duramazsınız.Her sezon farklı hikayelerin inanılmaz güzel bağdaştırılması diziyi rakipsiz hale getiriyor.
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
Seda Başboğa

Seda Başboğa

@sedabasboga

Yürüyen Ölüler
S6-B16 Bütün yaz tatilim bu dizinin bütün serilerini izlemekle geçti.
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
Onur Saygın

Onur Saygın

@onursaygin

Transformation
Diziye bir çok bakış açısıyla yaklaşılabilir tabi ki fakat benim en beğendiğim yönü karakterlerin psikolojik ve sosyolojik dönüşümünü bir nebze yansıtabilmesi.Şu çok açıktır ki dünyanın belirli zamanlarda ki koşulları yaşam tarzımızı ve zihniyetimizi(aile yapısı,beslenme alışkanlıkları,ahlak vs.) belirler.Dizide koşulları bu şekilde değişen bir dünyanın insan üzerinde yapabileceği etkileri karakterlerden okuyabiliyoruz.Basit bir 'zombi dizisi' olamayacak kadar sosyolojik ve psikolojik temalar barındıran bir yapım.
The Walking Dead
filme 6 verdi
0 yorum
Aysun Danışman

Aysun Danışman

@aysunndnsmn

S7-B1 ilk başta bana göre olmadığını düşünüp , sonradan bağımlisi olduğum bir dizi benim için. ve kesinlikle çok sık ara veriyorlar diziye keşke bu kadar sık ara vermeseler. o zombilerin gerçekciliği silahları gruplar arası savaşlar, yaşama devam etmek için her yolu denemeleri muhteşem benim için
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
Elerrína

Elerrína

@elerrina

zombi temalı yapılmış benim izlediklerim arasında en iyi yapım. bir zaman sonra ana karakterler zombilerden çok insanlarla savaşıyor ve bu da diziye ayrı bir heyecan katıyor.
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
Thranduil

Thranduil

@thranduil

Zombi kıyameti psikolojisini iyi yansıtan gerçekçi bir dizi. İnsanlar yaşadıklarından dersler çıkararak hayatta kalmaya çalışıyor. Favori dizilerimden biri.
The Walking Dead
filme 7 verdi
0 yorum
Sezai Emre Güden

Sezai Emre Güden

@sezaiemreguden

Zombi Severlere
S6-B0 Yıllardır çok severek izlediğim ve çok beğendiğim bir dizi. Kaçırmayın. Zombi severler ^^
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

İzlemek izlememek arasında çok kararsız kalmıştım iyiki izlemişim diyorum hiç pişman değilim.Daryl Dixon karakteri bi harika en sevdiğim karakter.Şuan dizi arada gelmesini bekliyorum sabırsızlıkla...
The Walking Dead
filme 10 verdi
1 yorum
OnurSakarya (@onursakara)
Daryl Karakteri Rick karkterinden daha fazla seviliyor bence enteresan normal de baş rol oyuncuları daha bir ilgi odağı olur ama Daryl bir harika :D
21.02.16 beğen cevap
Mustafa Kerem

Mustafa Kerem

@mustafakerem

Hayatta Kalma İçgüdüsü...
Dizi bilindiği gibi sıradan bir zombi dizisi kategorisine sığmayacak kadar kompleks bir olay örgüsü içinde, vermek istediği mesaj ile zombi filmleri kategorisinden kendisini bir çırpıda sıyıran bir dizi olma özelliği taşıyor.
Başroldeki Polis yani Rick bir ekibin hayatta kalması için aksiyonun tüm sınırlarını zorluyor. Dizi aslında insanoğlunun hayatta kalma içgüdüsünü konu ediniyor. Bir sezonda 10-12 bölüm oluyor. Her bölüm 40-45 dk. uzunluğunda fakat size şunu garanti ederim ki her bölüm kesintisiz heyecan ve aksiyon içeriyor.
İzlememiş olan arkadaşlar varsa 1. Sezonun ilk 3 bölümünü izlesin zaten bir daha birakma şansı olmayacak :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
2 yorum
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Ben ilk sezonun ilk uç bölümünü izleyip bu diziyi bırakmıştım.Demek ki öyle bir şansımız varmış dostum :)
20.01.16 beğen cevap
OnurSakarya (@onursakara)
@MertAydın Bir kere daha başlayıp seyretmenizi tavsiye ederim çünkü bu dizi cidden güzel
21.02.16 beğen cevap
Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Bi kaza sonucu komaya giriyosunuz ve uyandığınızda tanıdığınız herkes ölmüş ve zombiye dönüşmüşler. Ne düşünürdünüz ? Rick Grimes'a olan da tam olarak bu. Dizinin ilk 2 sezonu kesinlikle efsaneydi, yeni sezon ne zaman başlayacak diye günleri saydığımı bilirim. Yeni sezonlar kötü demiyorum tabi ki ama ilk sezonları izlerken daha önce bu türde hiç dizi yapılmadığı için çok değişik gelmişti. Bir an önce başlasa da izlesek havası vardı. Gerçi şimdi de bu türde dizi yapıldığı söylenemez. Fear The Walking Dead var ama oda bu dizinin spin-off'u olduğu için ikisini bir sayıyorum ben. Son sezonlara kötü diyenler var ama ben hiç sıkılmadan izliyorum 6. sezon oynuyo şu anda. Hatta şöyle bi şey var, dizi kablolu yayında (paralı) olmasına rağmen 5. sezon 1. bölümü ile reyting rekoru kırmayı başardı. Şu anda da çok iyi gidiyo. Başlasam mı diye düşünenler varsa bence direkt başlasınlar. Sonra istesenizde bırakamıyosunuz zaten :)
The Walking Dead
filme 10 verdi
0 yorum
/ 2