up
ara
‹ Ezel

Ezel Dizi İncelemeleri

Eray Bozkurt

Eray Bozkurt

@eraybozkurt

Hafızamdan kaybolmayacak onlarcaa replik 😃
Ezel
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Zeynep Zengin

Zeynep Zengin

@zynpzngn

Muhteşem kurgusuyla türk dizi tarihine flashback 'i getiren yapım olarak tarihe geçmiştir.
Ezel
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
RUST

RUST

@wowowow

Güzeel
Nasıl anlatsam bilmiyorum. Hikaye desen güzel, oyuncular desen güzel ee daha ne? Bir dizi izlemek istiyorsan bunu izle derim.
İlk sezonda Ömer ikinci sezonda Ramiz Dayı’nın hikayesiyle bizi bizden alıyor götürüyor zaten. Bir de mükemmel bir cinayet bölümü vardı en güzel bölümlerden biridir benim için.
Ezel
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
En iyi Türk dizilerinden.
Konusu, oyuncu kadrosu ve dizinin süresi olarak en beğendiğim Türk yapımı dizilerden. Hatta en güzeli. İlk sezonda Ömer'in ikinci sezonda Ramiz'in hikayesiyle tadına doyumsuz bir diziydi. Ömer ve Ramiz dedik ama yardımcı oyuncularında birer hikayeleri vardı ve o hikayeleri de bilme şansımız olmuştu. Diziyi etkileyici yapan konulardan biri de buydu.
Bizdeki klasik aşk-intikam hikayelerinden tamamen farklı, yaşanma olasılığı çok az bir olay olduğu için de tercih edilmişti.
Burada Tuncel Kurtiz ustaya bir parantez açmak lazım. Hikayede kendisine yüklenen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmişti. Gerek oyunculuk gerek izleyiciyi etkisine alan sözleri olsun unutulmaz bir karakter ortaya koymuştu.
Süre olarak da izleyeni sıkmayacak boyuttaydı. 72 bölüm. Her bölümün tadı bambaşka. Özetle her daim favori kalacak türde bir dizi.
Ezel
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum