up
ara

ne önemi var

Neşeli, sempatik, umursamaz, anarşist, yardımsever, gıcık, hoşgörülü, aniden sinirlenen, güleryüzlü hayat kargaşasından sıkılmış ve kendini evrenle bütünleştirmiş arkadaş canlısı bir atom parçacığı.
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Müslümanlara Bir Sorum Var>>>
Cennet ve cehennem kavramı olmasaydı, Müslüman olur muydunuz hadi oldunuz diyelim peki ibadet eder miydiniz? Sonuçta bir ödül olmayacak değil mi ? Hayır etmezdim diyenler: Peki o zaman bu menfaat değil de nedir? Hangi ahlak anlayışına uyar bu kararınız? Madem böyle ettiğiniz şükürler ettiğiniz dualar ne içindi bu güne kadar veyahut bu günden sonra yaptığınız ibadetlerin boyutunu kavrayabilecek misiniz?
1 beğeni · 9 yorum beğen ikon
Mahmut Çalışal (@mahmutcalisal)
Çokta üstüne gitmemek gerek bence çünkü bu işler basittir ya inanırsın ya inanmazsın.
19.02.19 beğen 1 cevap
Mustafa Okudan (@mustafaokudan)
Müslüman Allah rızası için ibadet edilir. Misal ‘Niyet ettim Allah rızası için...’ diyerek başlanır namaza.
Anlamadığım bunu sorgulamanın ne faydası olduğu. Yani bir insan istediği kadar namaz kılsın bunun sana ne zararı olabilir? Ya da başını örtsün... Toplum için rahatsızlık eden bir konu olsa ‘haydi’ diyeceğim. Toplumda bu kadar edepsizlik hayasızlık almış başını giderken... Her gün aldatmalar yüzünden 10’larca boşanma olurken neden namaz?
19.02.19 beğen cevap
müfit selimoğlu (@mufitselimoglu376)
Hocam, öncelikle iyi akşamlar. Cennet cehennem veya genel manası ile ahiret olmasaydı bir din tercihinde bulunmak manasız olurdu.. evet ahiret olduğu için din var.. bu mefaat mi evet menfaat ve kutsal kitaplar böyle bir menfaat en basitinden ticaret- kazançlı bir ticaret olarak betimlenir.. bunun nesi kötü.. insanın bu manada bir menfaat düşünmesi onu riyakar değil akıllı ve hazırlıklı yapar.
19.02.19 beğen 1 cevap
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

3 Dakikaya Fazlasıyla Değecek Şaheser
Nerden buldum lan be bu ADAMLAR' ı kurtulamıyorum
3 beğeni · 0 yorum beğen ikon
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

 paylaşım fotoğrafı
Geçmeyen kar örtüsü, bitmeyen soğuklar, hoşgelmiş ilkbahar. Ömrümün çeyreği, yüreğimin peçesi, hayatımın neşesi, cânım okul yıllarım... Az mı yürük bu yolları, sabahım köründe gidip akşamın 6 sında yurda döndüğüm günler... Ne saçmalıyorum ben ya! Hala okuyom ben amca!!!
Yozgat
şehre 1 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğeni · 0 yorum beğen ikon
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

 paylaşım fotoğrafı
Yıllaaaar önce eski hali dururken giderdim Atakule’ye. Bu sene yenilenmiş dediler , anca şimdi gitmek nasip oldu. Ve işte 3. katından Ankara manzarası
Atakule
mekana puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğeni · 0 yorum beğen ikon
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

YepYenilik
2019 yılına geldik halen araba kullanıyoruz. Alışverişe çıkıyoruz, bakkala ekmek almaya gidiyoruz, dolmuşa binip ayakta bekliyoruz, yağmurda sırılsıklam olabiliyoruz... Hadi bunların hepini geçelim, hala sokaklarda yaşayan evsiz insanlar var, hala ayağına hiç ayakkabı değmemiş çocuklar var, çevir sesini duymamış insanlar, çikolata yememiş ırklar, doktor görmemiş yüzler, savaşta doğan çocuklar, sokakta dilenen insanlar, siyaset, yalanlar, savaşlar, salgınlar, partiler, sömürüler, din tüccarları ve nicesi halen neden devam ediyor, soruyorum sizler neden hala ?
5 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Ebru (@kubraebru)
Ne yazık ki insanlık, vicdan yılların getirdiği şeyler değil. Öyle olsaydı şüphesiz dünya çok daha yaşanılası bir yer olurdu. Ama yıllar ufak tefek şeyler kazandırsa bile çok şey koparıyor, birileri hayatını yaşayabilmeli, diğer kısım kaldırımlarda çürümeli düşüncesi insanlara olması gereken buymuş gibi geliyor . Etrafımızda olup bitene körleşiyoruz gittikçe...
11.02.19 beğen 1 cevap
Ömer AKALAN (@omerakalan)
bunlar hep nüfus yüzünden. dünya nüfusunun baya düşmesi gerekiyor. (şiddet içeren bir şekilde falan değil uzun vadeye yayarak)
11.02.19 beğen 1 cevap
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

KYK mı Yurt mu? Evet evet ordayım şu an
Soğuk Yozgat gecesinde iki gün devamsızlık yapmayalım diye sımsıcak memleketimden ayrılıp topu topu 4 kişinin olduğu yurduma geldim. Hava soğuk yurt dışarıda da soğuk, sessiz, başıboş, yapayalnız... Adeta ölüm sessizliği hakim ortama. Koskoca evrende 3 5 kişi kalmışız gibi hissediyorum. Bu yapayalnız geceden sizlere sesleniyorum hayatınızdan sevgiyi ihmal etmeyin.
4 beğeni · 1 yorum beğen ikon
ELİF (@julioco)
Sevgiyi hak edene vermek gerek
11.02.19 beğen 4 cevap
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Belki Zamanı Bol Biri Okurda Bu Ölümlünün Hikayesine Ortak Olur
Yıl 2014 bir ilkbaharın güzel, sıcak bir cuma günü... Son iki ders beden, her hafta olduğu gibi yine almışım elime basket topunu iki saat fütursuzca sektirmişim. En son müdürün törende “Hadi olum! Tüm okul seni mi bekleyecek?” diyişiyle soluklandım. Hah işte tam burda duralım bundan iki-üç ay öncesine ufak bir dönüş yapalım. Okulda sevecen sempatik, kendi halinde takılan bir çocuğum. Eski sınıf arkdaşlarım olan -ki burda ona “şapşik” diyelim- şapşiği ve diğer iki kankasını sanki beni takip ediyorlarmış gibi hissediyorum. Küçüklüğün vermiş olduğu çekingenlikle iletişim kurmak için 1 lira borç istemeler, ufak tefek laf atmalar... Safım ben herhangi bir şey anlayamadım aylarca. Her gün başka bir arkadaşım gelip bana doğum tarihimi, ayakkabı numaramı, en sevdiğim renki sormasımda cabası. Dediğim gibi safım ben. Neyse hemen az önceye, o sıcak ilkbahar gününe geri gelelim. Tören bitti, benim alnımda terler birikmiş, tişörtümü sıksan su çıkacak, ellerim simsiyah. Eve gidince duşa girerim zaten diyereken çıktım servislere yürüyorum. Hah işte tam o an şapşiğin kankileri geldi yanıma “hey .... naber, Şapşik sana bir şey söylemek istiyor onun için biraz vakit ayırır mısın?” diyolar. E tabi ben bi afalladım tam o an jeton düştü bu işte bişi var dedim. Ama merak da ediyorum ilgi duyuyorum. Dedim tamam nerde? Gösterdiler, bir de ne göreyim dehşetülvahet tabiricaizse, bense pejmurdeler şahıyım. Utana sıkıla gittim yanına. Yanakları al al olmuş. Ufak bir selamlaşma ve bekledim. Tam o sırada -sonradan öğreniyorum- kapının önünde kendisini almaya gelen babasının yüzüne kapatıyor telefonu. Be ardından heyecanla bana uzattı telefonunu. O pis ellerle telefona değecek kadar saygısız bir insan değilim elbet ilginç bir tutuşla baktım telefona. Notlar açılmış uzuuunca bir metin. Hepsi benim hakkımda. Kan grubumdan, sevdiğim yemeklere, boyumdan babamın işine kadar. Ve son cümlesi de “ Yazan: Aylardır sana karşı beslediği sevgiyi bugün ilanıaşk eden Şapşik “... Evet, devamı drama filmlerini aratmicak türden bir ilişkinin başı işte bu şekilde. hala adını koymadığımız, bu bağı gizli tutuyorduk. Ama insan işte anlatma bu sevgiyi başkalarıyla paylaşmak istiyor. Eğer buraya kadar sabırla okuduysan -hiç sanmıyorum ama- teşekkür ederim.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

 paylaşım fotoğrafı
Zaman ve mekanda tüm evrende bütüüüün zaman dilimlerimde, nerede ve hangi zamanda olmak isterdin?
5 beğeni · 8 yorum beğen ikon
Lavinya (@lavinya279)
Bu günden sonra hiç olmamak isterdim.
08.02.19 beğen 1 cevap
nilsu (@nilsu646)
Kuşkusuz 1878 yılı Blackfriars Köprüsü.......
09.02.19 beğen 1 cevap
Affinity (@biocide)
16. yüzyılda 'Bir kadeh şarap' resmi yapılırken o zaman, o durum ve o konumda bulunmak isterdim. Zaten Saramago Beycigim 'Kötü kader diye bişey yoktur ; 21. Yüzyıl vardır ve bu yüzyıl yavrucuğum: bir kelebeği bile intihar ettirebilir...' demiş :'))
10.02.19 beğen 2 cevap
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

 paylaşım fotoğrafı
Ahhh yüceler yücesi bu ne muazzamlıktır.
13 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Mustafa (@mustafac)
Manzara muhteşem 👌
Neresi burası?
08.02.19 beğen cevap
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

Aynen Kardeşim Asosyalim
Yemekhanede oturmuş yemek yiyorum adam eşlik ediyim asosyal asosyal takılma diyor. Aynen kardeşim asosyalim sen geldim sosyalleştirdin beni. Nıcnıcnıc ya valla anlamıyorum bu tipleri ya. Hayır siz kendinize vakit ayıramıyorsunız, kendinizle başbaşa kalamıyorsunuz. Sonra gelip bizlere laf ediyosunuz: Asosyal... Birçok arkadaşım var, üçbeş de yakın arkadaşlarım. Onlarla gün içinde yeterince vakit geçiriyorum arada da kendimle başbaşa kalıyorum. Her işimi illa arkadaşlarımla mı yapmalıyım? Arkadaşız diye gün boyu birlikte mi takılmalıyız. Arkadaşız diye her gittiğim lokantaya onları da mı çağırmalıyım. Böyle düşünen insan kendinden çekinen, özgüveni eksik insandır. Kendiyle başbaşa kalmayı beceremez, yalnız kaldığında kendine soracağı sorulardan korkar. Bizim yalnızlığımız tercih ettiğimizdendir. Yoksa sosyal çevrem yeterince iyidir. Ne çok yakın ne uzak herkesle ortaca samimiyet, en güzeli. Elbette arkadaşlarımla da vakit geçiriyorum ama bu sosyalliğimi de açıklamaz. Yalnız sinemaya gidebilirim kendimle vakit geçirmek hoşuma gidiyordur. Belki başka insanlara yük olmak onaların da bana olmasınınisteyorumdur. Belki senin samimiyetine güvenmiyorum, yapmacık tavırlarından hoşlanmıyorumdur. Olamaz mı? Diğecem şu ki: YALNJZKEN ASLA YALNIZ DEĞİLİM
13 beğeni · 3 yorum beğen ikon
Pejmürde Adam (@pejmurdeadam)
İnsanlar kendi seslerinden kaçıyor, bu tür insanlar için bizim gibiler ( yazdıklarının büyük bölümünü yaşadığım için ikimizi aynı çatı altında değerlendiriyorum ) vebalı bireyleriz. Onların korkuları bizim huzurumuzun onlara sıçraması sanırım.
20.01.19 beğen 1 cevap
Ömer AKALAN (@omerakalan)
asosyalsin diyenlere inat dibine kadar asosyalim ve memnunum
20.01.19 beğen 1 cevap
kübra öztürk (@kubraozturk685)
Tek başına sinemaya, yemeğe, seyahate, tatile giden biriyim. İnsanlar tuhaf karşılıyor. Bana da bir insanın tek başına sinemaya, yemeğe dahi gidememesi çok tuhaf geliyor :)
20.01.19 beğen 1 cevap
/ 6