up
ara

Gogol'un Paltosu

Govinda
Bu kitabı fazlasıyla beğendim. Bitmesin istedim - ki yazar bunu 150 sayfa da değil de 300 sayfada anlatsa belki bu kadar beğenmezdim- çevirenin ve Hesse'nin şiirsi anlatımı da buna katkıda bulundu. Ama kitabın anlattığı şey beni çok etkiledi. Örneğin herşeyde yaratıcıyı bulabilme fikrinin işlenişi batı felsefelerinden çok islamdaki gibi anlatılmış gibi geldi.( Kim bilir Hintlilerde belki bilmeden islamiyeti yaşıyor :D ) Kamil insan olmaya çalışan yada hayat amacı güden arayış içinde olan insanlar için çok faydalı bir kitap eğer bi temeliniz varsa ufkunuzu büyük ölçüde genişletiyor. Eğer yoksa çok güzel fikirlerle bu kitabı kapatacağınızdan eminim.
ataç ikon Siddhartha
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Pi Patel
görsellik açısından aşmış, konusu çok derin olan film elbette beğenmeyenler olabilir onlara önerim film kritiklerini okuduktan sonra tekrar izlemeleri. Güzel bi senaryo oturtulmuş bazı şeylerin izleyiciye bırakıldığı film. Alt metinde çok olaylar dönüyor. Bu filmi izleyip bi kaplanla bi çocuğun maceralarını anlatıyor derse filmden bişey anlamamıştır. Öncelikle kitaptan film olan bir yapıt bu yüzden çoğu şey atlanmış ve kitabınından geride. Rasyonalizmi güzelce barındıran bir film her imge ufkunuzu genişletecek. Spoiler vermemek için burda kesiyorum incelememi ve kritikleri okuyup tekrar izlemenizi bile önerebilirim.
Pi'nin Yaşamı
filme 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Şaklabanlık Adası
Film hakkında hiç olumsuz bişey görmedim. Büyümeyi,ergenlikte yaşanan ruh halimizi,insanlarla ilişkilerimizi muhteşem bi hayal gücüyle anlatan "Büyükler için Animasyon" türünde bi film bence. Hiç çocuksu bulmadığım film taşıdığı ince imgelerle bize "hee böyleymiş" dedirten, simgelenen diğer öğelerle ufkumuzu açtığını düşündüğüm bi senaryo. Uygulanış ve animasyon kalitesi tartışılmaz. Bu sebeplerden ötürü bence izlemelisiniz.
Ters Yüz
filme 8 verdi
6 beğen · 0 yorum
Dale
Faydalı bir kitap. Temel bir yol haritası olabilir nitelikte
0 beğen · 0 yorum
İşte Geldik Gidiyoruz
Fikir sahibi olmak için okuduğum bir kitap. Sonuçta bir görüşü savunuyorsanız onun karşıt görüşlerini de iyi bilmelisiniz ki onu yenebiliseniz. Yani ben o kitap şöyle bu görüş böyle demek yerine onun hakkında fikir sahibi olduktan sonra atıp tutabilme yetkisi görüyorum kendim de sonuç olarak. Darwin Darwin diyolar neymiş bu maymun hikayesi diyenler okusun.
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba 4 verdi
2 beğen · 0 yorum
Okunası
Grange ve onun polisiyeleri , cinayetleri. Hepsi sizi birer Grange hayranı yapmaya yetebilir. Bence bağımlılık yapan bir yazar bu yüzden hangi eserini okursanız okuyun diğerlerini okumak için can atarsınız , sanırım ünü de burdan geliyor. Bu kitap ise Grange kitapları arasında benim ilk 5ime girer . Gerçi hepsini okumadım ve bu subjektif değerlendirme. En iyisi mi? Kendiniz okuyup karar verin.
ataç ikon Şeytan Yemini
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Cengiz Aytmatov
Hemen herkesin bildiği bir başyapıt. Genellikle filmle öne çıkan bir kitap. Sonuçta filmi izledikten sonra bile kendini okutturan bir yazar Cengiz Aytmatov diğer yapıtlarıda önerilir.
ataç ikon Selvi Boylum Al Yazmalım
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Niçe Ağlıyordu
Ufku genişleten psikolojik ve felsefi düşüncelerin olaylara yansımasıyla oluşturulmuş bir kitap. Meraklıysanız tavsiye edilir. Alakanız yoksa okumasanızda olur denecek bir kitap
ataç ikon Nietzsche Ağladığında
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
Kişisel Gelişim
Kütüphane sürem bittiği için geri verdiğim bi kitap. Ama içinde faydalı bilgiler bulduğum Türk yöneticilerin ve olmak isteyenlerin baş uçlarında durması ve okuması gereken bi ktaptır. Bir Kitap Bir Hayat..
ataç ikon Benden Sonra Devam
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
William Shakespeare'in az bilinen bir kitabı . Onur Ünlü yönettiği ve Ali Atay'ın başrolünü üstelendiği filme de konu olmuştur. Bende orda gördükten sonra etkilenip okuduğum bi kitap eğer ruhunuzu aşkla doyurmak istiyorsanız William Shakespeare'den şaşmayın.
ataç ikon Sen Aydınlatırsın Geceyi
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
/ 3