up
ara

Ece SELİN

Don't graduate, it's a trap!!!
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

Beklediğim kadar güzel bir kitap değildi. Ama sırf Emma'nın o evden kurtulup kurtulamadığını öğrenebilmek için heyecanla devam kitabını bekliyorum.
ataç ikon Tut Elimi (Breathing #1)
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

serinin güzelliği dolayısıyla bu kitap da güzeldi tabiki. ama sanki yazar bu kitapta miras'ın önsözünü yazmış gibiydi. miras'a konu kalması için brisingerdan bi şeyler kesilmiş gibi hissettim hep okurken. ya da yazarın seriyi ilk başta 3 kitap olarak planladığını bildiğimden bi önyargıydı bu, emin değilim :)
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

utanarak söylüyorum ki bir aşk romanını ya da bir fantastik romanı elime alıp yazarının türk olduğunu gördüğümde kitaba önyargılı yaklaşıyorum. bu kitapla da aynı şey oldu. dnr da tam 3 kez bakıştık. en sonunda kitabın başlangıcındaki şiir alıntısının ve kitap kapağının cazibesine kapılıp okumaya karar verdim. ve bu verdiğim en doğru kararlardan biri oldu.

öncelikle kitabın kurgusu çok hoştu. kitabın neredeyse yarısı gemide geçmiş olsa da son derece sürükleyiciydi. daha önceki bir kitap eleştirimde de belirtmiştim, kitap içinde hikayeyi anlatan karakter sürekli değiştiğinde karaktere tam olarak bağlanamadığımdan kitaptan kopuyorum. ama bu kitapta yazar karakter geçişlerini o kadar ustaca yapmış ki hikayeye olan dikkatiniz dağılmıyor. şekil değiştirenler bu kitaptaki adıyla şamanlar hakkında daha fazla kitap yazılmalı bence :)

yazar hakkında tek bir olumsuz eleştirim var o da betimleme eksikliği. ben kitaplarda mekanları ama özellikle de karakterleri kendim hayal etmeyi severim. ama bana yol gösterecek bazı ayrıntılara da ihtiyacım var tabi ki. yazar kendi kurduğu dünyayı o kadar az betimlemiş ki darok saray koridorlarında koşarken bizim okulun koridorunu bile hayal edebilirdim.
ataç ikon Şamanlar Diyarı
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

makale kitaplarına merak saldığım bir dönemde kitabın açıklamasını okumadan almıştım bu kitabı. itiraf ediyorum sürekli aynı konu hakkında, aynı fikirlerle ve aşağı yukarı aynı örneklerle yazılmış makaleleri peş peşe okurken çok sıkıldım.
ataç ikon Düşman Kazanmak Sanatı
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

her zaman kitapların filmlerden daha güzel olduğunu düşünmüşümdür. bu kitabı okuyana kadar da aksini ispatlayan bir örnekle karşılaşmamıştım. kitap güzeldi aslında, yani konusu bu kadar muhteşem olan bir kitap hakkında çok fazla kötü eleştiri yapılamaz sanırım ama yazarın üslubunda bana sıkıcı gelen bir şeyler vardı. işte bu diyebileceğim bariz bir şey yoktu ama nedense tam olarak kitabı yaşadığımı hissedemedim. yine de kesinlikle okunması gerektiğini düşündüğüm bir kitap.
ataç ikon Dövüş Kulübü
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

amerika hakkında coğrafi açıdan daha fazla bilgim olsaydı kitaptan daha fazla zevk alabilirdim sanırım. Sal'in yolculuğa başladığı her seferinde "şimdi batıya mı gidiyodu, güneye mi ya???" diye düşündüğüm bir an oldu. yol boyunca sal'in geçtiği yerleri tam olarak hayalimde canlandıramamış olsam da kendime hayali bir amerika kurdum denilebilir. :) kendi türünde okuduğum tek kitap olduğundan "en iyi" gibi bir değerlendirme yapmam doğru olmayacak belki. yine de sırf dean moriarty gibi bir karakteri barındırdığı için bile harika bir kitap.
ataç ikon Yolda
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

ilk kitaptaki "güvercin"in iç dünyasının anlatımına kıyasla bu kitapta travis'in duyguları çok geri plandaydı sanki. hikayenin akışında yaşanan her olayda travis aynı şeyleri hissetti gibi geldi. :) yazar pek uğraşmak istememiş sanırım. buna rağmen kitabın kocaman bir artısı var. o da ilk kitaptan farklı olarak eklenmiş son bölüm. sırf o "mutlu aile" sonu için okumaya değer bir kitap.
ataç ikon Ayaklı Bela
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

yavuz sultan selim hakkında başka kitaplar da okumuştum. ama ne yavuz sultan'ı ne de şah ismail'i bu kadar iyi anlatan bir kitap daha olduğunu sanmıyorum. kitabı bitireli bir kaç hafta olmasına rağmen kitaptaki her karakterin acısını ayrı ayrı hissediyorum hala.
ataç ikon Şah ve Sultan
kitaba 10 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

kitabın gerçekten ilgi çekici bir konusu var ama bu konuyu işleyiş şekli kesinlikle tahmin edilebilirdi. yorgun bir haftanın ardında hafta sonunda rahatlamak için okunabilecek çerezlik bir kitap.
ataç ikon Çilek Kızlar
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin

bu kitabı kütüphaneden 2 kez aldım. ilkinde kitabın sadece 50 sayfasını okuyup bir kenara atmıştım. nedense kendimi kitabın içinde hissedememiştim bir türlü. aylar sonra rafları karıştırırken yeniden bakıştık kitapla ve ben yarım bırakmış olmayı yediremedim kendime. yeniden aldım kitabı. iyiki de almışım. son derece sürükleyici, nefessiz bir okuma deneyimi yaşayacağınıza ben kefilim. konusu ayrı güzel, konunun işlenişi ayrı güzel. okumayı düşünen varsa bir dakika daha beklemesin, başlasın derim.
ataç ikon Keşke Gerçek Olsa
kitaba 10 verdi
0 yorum
/ 2