up
ara

efemerid

efemerid

efemerid

@efemerid

Hangi kitaptan alıntı
bir filmden kitaptan veya diziden hatırladığım bir bölüm var bunun hangi kitaptan olduğunu biri bana hatırlatabilir mi ? şimdiden teşekkürler.

kitapta bir hasta psikologa götürülmek zorunda kalıyor psikolog ilk defa bulduğu hasta diye onu irdelemek istiyor, ona belli rüyalar görmesini salık veriyor hatırladığım kadarıyla babası hakkında. adam elbette kendini şartlandırarak rüyayı göremiyor ve psikologa bunu söylediğinde psikolog sert tepki gösteriyor daha fazla hastanede kalmakla tehdit ediyor. adam daha sonra çabuk kaçmak için hastaneden bu rüyaları gördüğünü söylüyor. psikolog bu seferde gördüğü için daha iyi diyor daha fazla irdeleme şansı için onu hastanede tutuyor. yanılmıyorsam adam karısını yanına gitmek için çabuk çıkmak istiyordu hastaneden.
#birşeysorucam
1 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Serap (@serappamuk)
" Saatleri Ayarlama Enstitüsü " Ahmet Hamdi Tanpınar...
18.10.14 beğen 6 cevap
efemerid (@efemerid)
Benzer olay şu an okuduğum madde-22 kitabında da geçti bu genel bir olay mı psikologlar için yoksa bir intihal mi onu bilmek istedim aynı zamanda.
18.10.14 beğen 1 cevap
Mehtap Ç. (@fulya68)
Okuduğunuz kitabın adı nedir?
19.10.14 beğen cevap
efemerid

efemerid

@efemerid

"Us diyor bu parıltıya, tüm hayvanlardan daha hayvan olmak için yararlanıyor ondan." #alıntı
2 beğeni · 5 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Kim?
15.09.14 beğen cevap
Bibliyofil... (@cas)
Goethe - Faust
15.09.14 beğen cevap
Bibliyofil... (@cas)
platformda en rahatsız olduğum durumlardan biri aslında, alıntı meselesi... Tamam alıntı bu belirtiliyor güzel de kime ait? Tam kurallarıyla bibliyografik künye isteyende yok ama herkesin girilen bir alıntı hakkında bilgi sahibi olması mümkün değil sanırım...
15.09.14 beğen cevap
efemerid

efemerid

@efemerid

"jack london is king" into the wild #ensevdiğimfilmrepliği
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon